Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Irodai munkatárs pozícióra...

Irodai munkatárs pozícióra jelentkeztem és behívtak állásinterjúra. Ha megkérdezik, mennyi fizetést mondjak?

Figyelt kérdés
Néztem a neten, hogy 120. 000 bruttóbol alig marad 70. 000. Úgyhogy tanálcstalan vok. Brutto 130. 000-140. 000 lenne az amiből ki tudnék jönni. Kérhetek annyit vagy az tul sok?
2010. nov. 18. 15:28
 1/6 anonim ***** válasza:
az attól függ, hogy van-e már tapasztalatod ebben és miket kell csinálnod... ha pályakezdő vagy szerintem ne kérj túl sokat mondj inkább közelítő értéket pl.: hogy 120-140-ig az a feladatköröktől függően és az egyéb juttatásoktól
2010. nov. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Van már munkatapasztalatod?
2010. nov. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

a 2010-es bérkalkulátor szerint brutto 120 000ftos fizetés esetén Havi összes nettó jövedelem:

88.792 Ft

Ez akkor van, ha nincs gyereked és kéred az adójóváírást. Én amúgy dolgoztam ilyen pozícióba és brutto 89 500Ftot kaptam érte, vagyis a középfokú végzettségűek minimumát. Na az volt 70 000ft havonta. Nem tudom, meddig lehet elmenni, de nem muszáj szerénykedned, ha szükségük van rád, akkor azt mondják, hogyha pl. 140 000ftot nem is tudnak adni, de 110 000ftért felvennének.

2010. nov. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

'sztán ha meg nem vállalod el, akkor hogy jössz ki? A nullánál ez is több, nem?

Szerintem vállald el, de továbbra is keressél munkát, mintha mi se történt volna. Aztán ha találsz jobbat, bármikor dobbanthatsz a próbaidő alatt.

Az meg a másik, hogy ilyen irodai munkatárs pozihoz tipikusan nem is kell semmi, csak érettségi. Akinek meg csak az van, az örüljön, ha egyáltalán kap munkát, mert baromi sok jelentkező van az ilyenekre. Nem nagyon lehet ugrálni, mert ha neked nem kell, akkor bármikor találnak másik jelentkezőt, aki elvállalja ennyiért, csak dolgozhasson. Nem az alapján vannak megszabva a bérek, hogy te mennyiből tudnál kijönni, meg mennyit akarsz.

Összehasonlításként, én a közigben 130 körüli nettót kapok diplomával. Szerintem bruttó 120nál nemigen fogsz többet kapni sehol gyakorlatilag képesítés nélküli ("titkárnői") munkákért.

Össze kell húzni a nadrágszíjat, vagy itthagyni az országot, mert itt ez van.

2010. nov. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nézz utána a cégnek. Én ugyanilyen munkára 160 nettót kapok.

Ha megkérdezik, akkor mindenképp mondj egy minimumösszeget, amit szeretnél megkapni, valamint azt is, hogy mennyit tartanál reálisnak.

2010. nov. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én pályakezdő vagyok közgazdász diplomával és egy olyan munkára vettek fel, amihez elég lenne egy középfokú végzettség is, pénzügyi asszisztensnek. A tapasztalat az, hogy az ilyen munkára is inkább a diplomásokat veszik fel, hisz megtehetik hogy válogassanak. Én 135 bruttót kapok, és kb 100-at kapok kézhez. Nem mondom hogy ez annyira jó, de nem is rossz, legalábbis itt Hajdú-Biharban. Ha csak középfokú végzettséged van, akkor ne nagyon válogass, mondj inkább kevesebbet! És igen, 120 burttóból is több maradna 70 ezernél sokkal, az pedig nem rossz szerintem.
2010. nov. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!