Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért kérik be az iskolai...

Miért kérik be az iskolai bizonyítványt, miután felvettek dolgozni?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem, már felvettek dolgozni, és a papírok aláírására kellett vinnem a bizonyítványomat is, és ott is tartották. A másik meg, a kézzel írt önéletrajz, utólag miért kértek, elemeztetik grafológussal talán?
2010. dec. 8. 13:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Az iskolai bizonyítványokat több okból is kérhetik.

1. Leellenőrzik,hogy valódi-e..

2. Szükségük van a másolatokra,mert a cégeknek is megvan adva,hogy milyen végzettségű embereket kell alkalmazniuk,és a másolt iskola bizonyítványoddal tudják igazolni..

3.mert vannak cégek ahol a végzettségednek megfelelően kerülsz egy fizetési kategóriába..


A kézzel írt önéletrajz pedig azért kell,mert sokszor az ember kézírásából(nem elemzik grafológussal,mert drága mulatság lenne) sok mindent lehet látni..

Ha valaki tele helyesírási hibákkal ír,ráadásul macskakaparással,és gyűrött,pecsétes önéletrajzot ad be,akkor rögtön kitűnik,hogy az illető emberkének az intelligenciája a béka segge alatt,és nem körültekintő,nem maximalista,nem végez precíz,pontos munkát..

Ha a kézzel írott önéletrajz szépen írott,megfelelő ez arra enged következtetni,hogy az elkészítője is alapos,megbízható ember..

El sem hiszed,hogy ránézésre is milyen sok mindent meg lehet állapítani..

2010. dec. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Remélem megfelel majd a kézzel írt önéletrajzom nekik, én igyekeztem, bár már felvettek, csak nem rúgnak ki miatta:)

2010. dec. 8. 14:14
 3/3 anonim ***** válasza:

A helyesírási hibákkal meg a pecsétes, gyűrött kinézetből levonható következtetéssel egyetértek (de ez kiderülhet elektronikus levélből is, kivéve, ha más írja meg helyette - ezt kézzel írtnál se hinném, hogy ellenőrzik, összevetve egy olyan szöveggel, amit előttük írsz le). Egyébként viszont oltári nagy baromságnak tartom, hogy ezen túlmenően bármit levonjanak az írásképből. Főleg, ha egyetemre jártál, és sokat jegyzeteltél, akkor könnyen lehet, hogy az írásképed elég jól leromlott azért, mert választanod kellett, hogy gyöngybetűkkel írsz, mint a dedóban, vagy arra törekedsz, hogy le tudjad írni az infókat. Nem véletlen, hogy komolyabb helyeken nem is kérnek kézzel írt önéletrajzot (az én szakmámban még egy ilyen hirdetéssel se találkoztam).

A büntetőjog kezdeti szakaszában voltak még ilyen marha teóriák, hogy az ember koponyaformájából akarták megállapítani, hogy ki lesz született bűnelkövető...

2010. dec. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!