Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mekkora kihívás kamion sofőrne...

Mekkora kihívás kamion sofőrnek felcsapni?

Figyelt kérdés

Mennyire keresettek? Mennyi dologra kell odafigyelni?

Meg lehet élni belőle?


2010. dec. 14. 20:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hosszú vezetések, a családodat kb felejtsd el (az sem ritka, ha valaki hónapokig nem megy haza...)


Keresni lehet vele, csak élni nem.

2010. dec. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Biztos jól lehet vele keresni, de az előttem szólónak igaza van, a családodat felejtsd el, meg azért elég kemény lehet, rohadt sokat kell vezetni, hülye helyekre beállni a nagy, böszme kamionna.
2010. dec. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha nem is kell elfelejteni a családod,de olyan párt kell keresned,aki tolerálja,hogy hetekig távol vagy.

Nagy vezetési gyakorlat,tapasztalat kell. A rakodásoknál figyelni (néha segíteni),hogy a rakomány megfelelően legyen felpakolva,rögzítve.

Mindig kell nálad lenni néhány üveg jó italnak,hogy ha kell a rakodást siettetesd,vagy éppen a rendőrnek adj egy kis valamit.

De kell egy adag pofátlanság is,hogy külföldön is kitudd beszélni magad,vagy a többi kamionos ne szúrhasson ki veled.

Kell magaddal vinned elegendő élelmiszert,mert nem biztos,hogy tudsz magadnak vásárolni,még akkor sem,ha van pénzed. Kamionnal nagyon kevés városba vagy szupermarket közelébe mehetsz be. Másutt vásárolni pedig nagyon drága.

Vannak országok,ahol a pihenőben vigyázni kell a tolvajokra. Fordult már elő kollegával,hogy éjjel lekapcsolták a megrakott pótkocsit és elvitték.

Infókat gyűjteni egyes országokról,városokról a kollegáktól sokszor nagyon hasznos.

Szép élet,mert sokfelé járhatsz,de nagyon nehéz.

A fizetés nem rossz,de azért nem milliókat keresel. Annak egyrész elmegy az úton lajára stb,és itthon is többe kerül a megélhetés a különlét miatt.

2010. dec. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Tisztán értem :S Ezekkel nagyjából tisztában vagyok, csak szeretném azért ki kérni, olyanok véleményét akik ezeket megtapasztalták. És esetleg részletesen elmagyarázzák.

Az eddigi válaszokat köszönöm :) Szívesen fogadnám ha még írnának :)

2010. dec. 14. 21:47
 5/12 anonim ***** válasza:

mtv.hu

A videók között keresd meg a _tegnapi_ Kék fényt.

Utána döntsd fel.

2010. dec. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

22:24. Köszönöm ezt láttam :)

De azért ilyen nem nagyon tántorít vissza. Ennél azért nagyobb az elszántságom :)

2010. dec. 15. 17:38
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát nézd... Az átlagnál jobban keresel de nem amennyit kitudsz fizetni büntetésre meg különböző levonásokra stb stb.Nálunk általába azt mondják hogy 50 ezernél kezdődik minden. Tachográf,rakományrögzités,műszaki állapota a kocsinak,kocsi okmányai, súlyelosztás,pihenő és vezetési idők benem tartása. A cégek részéről üzemanyag tulfogyasztás,valamien kárt csinálsz letöröd a tükröt,kiszakad a ponyva nem érsz oda időben stb stb ezeken a címszavakon vonnak le tőled. Ha kárt okozol nem feltétlenül mert béna vagy vagy nem tudsz vezetni hanem mert fáradt vagy ideges kapkodsz letörsz pl egy tükröt egy Scania tükör közel 100 ezer forint. És ha kiszámolod hogy mondjuk keresel jobb esetbe 300ezret. ebből cirka 80-100 ezer lejön kajára zuhanyzás egyéb költségekre. Aztán hazautazás ha ugy van az se elhanyagolható tényező.Plusz ha benyalsz valami jo kis büntetést. Ráadásul rengeteg stressz ér,nem vagy itthon, cigány módjára élsz na ehez képest nem keresel sokat.Ezt csak is szerelemből lehet csinálni ugyanolyan elhivatottsággal mint egy tűzoltó vagy egy orvos. Nehogy azt hidd hogy a hülye is lehet kamionsofőr. Egy vicc ez egyébként benne hogy igen sok mindent kell tudnod és sok mindenre kell odafigyelni nem minden hülye lehet az. Aki olyan, hamar leszámol mert rájön hogy nem ért ehez. A másik az hogy ha kamionozni akarsz és tegyük fel hogy van már B kat jogosítványod azon felül még további 500ezer a jogosítvány. De mindennek ellenére megvan a magaszépsége és én szeretem csinálni. Ha belevágsz sok sikert.
2010. dec. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, amit itt mind le írtál :). Hát tervezem, hogy ezen az úton szeretnék haladni, de ha úgy alakulna, hogy van egy hosszabb távú kapcsolatom, akkor ezt belföldön szeretném csinálni (max táv a szomszédos országok) 17/F vagyok. Ha minden jól megy akkor a nyáron kezdem el a B kat.-ot.

(attól függ, hogy lesz munka a nyárra:))

És többit, majd ahogy a lehetőség adja :)

B

C

C+E

GKI

PÁV III (De inkább PÁV II)


Ezekre lenne szükségem igaz?

Többi választ megköszönném :)

2010. dec. 24. 00:36
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát ha még nincs B jogsid akkor + 2 évet várnod kell hogy tud az E kategóriát csinálni. 2 év ennyi ideig számit kezdő jogosítványak és addig nem csinálhatod. Belföld meg nem éri meg szerintem.De ezt mindenki maga dönti el kinek mi a jó nekem nem éri meg. Meg elég sok szabálytalanságra kényszerítenek belföldön mint nemzetközibe. Bár ott is előfordul de ritkáb cége válogatja. Sztem 150 ezernél nem szedel össze többet mint fizetés max ha a gázolajat letudod venni magadnak meg olyan cuccot viszel amiből van neked hasznod. Hát majd meglátod azt az egyett tudom neked javasolni hogy amint meglesz a nagy autora a jogsid menekülj a kisautorol. Ha valami érdekel még kérdez nyugodtan. Üdv.
2010. dec. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hát mondjuk érdekelne a te saját tapasztalataid és hogyan jutottál el idáig :)

Hogyan bírod, családdal hogyan állsz, mennyire tudsz meg élni belőle, melyik cégnél vagy, mennyiből hoztad ki a jogsikat, meg az engedélyeket, mennyire érzed jól magad ezen a pályán, milyenek a körülmények és a lehetőségek út közben...

Így ezekre lennék elsősorban :) Megköszönném nagyon ha ezeket leírnád és még esetleg olyan dolgokat, amiket úgy érzed, hogy fontos lenne tudnom :)

2010. dec. 24. 17:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!