Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha emailben kell önéletrajzot...

Ha emailben kell önéletrajzot küldeni, akkor mit írtok emailben?

Figyelt kérdés
"A www.xy. hu oldalon láttam az Ön/Önök által meghirdetett xy állást, és ezúton szeretnék rá jelentkezni. Mellékletben csatolom az önéletrajzomat. Tisztelettel:" Ennyi elég, vagy mit írjak még?
2010. dec. 15. 12:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez pontosan elég, nagyjából én is ezt szoktam.
2010. dec. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ, mi a munkakör.
2010. dec. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Miért függ a munkakörtől kedves utolsó? Kifejtenéd? :) Köszönöm!
2010. dec. 15. 12:42
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondok két példát. CNC esztergályosnak jelentkezel, akkor elég az általad írsz szöveg. De pl. ha banki ügyintézői vagy mérnöki állásajánlatra küldöd, akkor elvárják a motivációs levelet, hiszen ebben van az a nagyon fontos dolog leírva, hogy MIÉRT szeretnéd Te ezt az állást megkapni.
2010. dec. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt írni szokták, hogy kérnek-e motivációs levelet, scannelt iratokat. Én ezt is pdf-ben szoktam csatolni, szerintem jobb, mintha az e-mailben írnám.
2010. dec. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem meg e-mailes önéletrajz küldésnél a motivációs levél maga az e-mail szövege legyen. Nem véletlen az angol kifejezés - cover letter, vagyis kísérőlevél. Egy e-mailt meg nem lehet szöveg nélkül odadobni mellékletében a kísérőlevéllel. Két kísérőlevél meg erőltetett.. Persze mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja..
2010. dec. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
17%

Így is elküldheted, de van pár dolog, ami szimpatikusabbá tesz:

1. megszólítás!

2. nem "szeretnék rá jelentkezni". Nem szeretnél, hanem már meg is tetted a jelentkezést. Nálam aki ilyen formulát ír, eleve egy negatív ponttal indul.


Persze én csak egy felvételiztető vagyok a sok közül, de ezeket nagyon nem szeretem. Az ezúton szót sem. Ki használ manapság ilyet?

Igaz, munkakörtől is függ, mert ha takarítót veszek fel, akkor végülis mindegy, mit ír.

De ha irodai munkatársat, aki az ügyfeleink felé esetleg képvisel majd minket, akkor felmerül a kérdés, hogy nekik is ilyen értelmetlen, ám formálisnak gondolt mondatokat fog írni?


"Az Önök által a www.www.hu oldalon meghirdetett állásra jelentkezem."


Ez a mondat ugyanazt jelenti, csak éppen magyarul van. Irodai munkánál inkább ilyen típusú szöveget ajánlok. Határozottat, egyszerűt, céltudatosat.

2010. dec. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

És több helyen kérik azt is, hogy Word fájlban küldje az ember az önéletrajzát is, ne pdf-ben.

Én is a motivációs levelet szoktam írni az emilben, és csak az önéletrajzot csatolom pluszban.

Leírom nagyjából, amit érdemes tudni rólam, és leírom miért én vagyok a megfelelő ember a posztra, és miért érdekel a munka.

2010. dec. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2010. dec. 15. 15:16
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is csatolj motivációs levelet (én mindig csatoltam), mert legalább az is jelzi, hogy hajlandó voltál +10 percet fektetni az álláskeresés folyamatába, és talán nagyobb eséllyel is hívnak be.
2010. dec. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!