Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az hogy manapság a...

Miért van az hogy manapság a legtöbb ember ismerős által ajánlással kap csak munkát?

Figyelt kérdés
Nem értem hogy miért van ez?!Egyszerüen oda megyek mint egy talpraesett ere tejében lévő fiatalember,akinek van tapasztalata,de egyszerüen nem kellek!Nem vagyok nagy képü,jól öltözködöm,igényes vagyok magamra és a környezetemre is,10 éve dolgozom már,de egyszerüen nem kellek 2 szakmával és érettségivel.Az embereknek általában szimpatikus vagyok.Akit ismerek a legtöbb ember ismerős által vagy ajánlássak kerül be egy munka helyre!Nem értem miért van ez!
2011. jan. 6. 12:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem csak manapság van így, ez Magyarországon mindig is így volt. :-( Két diplomával nekem is kellett ajánlás.
2011. jan. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mert inkább előlegzik meg a bizalmat egy olyannak, akiről egy megbízható ember mondta, hogy megbízható. És mert megtehetik.

Jelenleg két dolgot tehetsz: vagy keseregsz rajta, vagy mozgósítod te is az ismerőseidet, hogy ha tudnak valami munkáról, akkor szóljanak neked. A legtöbb ember dolgozik valahol. Az mind potenciális munkahely számodra. Vannak ismerőseik. Sose tudhatod, ki ismer valakit, akinek pont akad egy megfelelő munkaköre. És ott te leszel az, akit ismerős ajánlott!


Hozzátenném, hogy ma már az ajánlás egyre kevésbé plusz, inkább lassan alap. A főnököm másik cégéhez én is beajánlottam egy barátnőm. De mellette neki is jelentkezett egy ismerőse, sőt az ottani alkalmazottnak is. Tehát kapásból három ajánlással rendelkező pályázó versengett a helyért!! És csak egyet vettek fel. Szóval az ajánlás sem minden, viszont sokat dobhat a dolgon.

2011. jan. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ok ezt eddig én is értem!De honnan tudják hogy mennyire megbizható az az ember,aki beajálja a másikat lehet hogy fele annyira nem megbizható az illető,mert lehet hogy csak haverok,de nem tudhatja hogyan viszonyul a munkához és hogy viselkedik egy munka helyen az illető.Nekem is volt ilyen ismerősöm akit így beajánlott egy haverját,azt hitte hogy megbizható a munkában,de még sem volt az!Szoval szerintem ezt én hulyeségnek tartom.Miért nem jó egy ember aki oda megy és keményen dolgozni akar?Most lehet hogy beajánl valaki valakit és csak égés a másiknak is,ha esetleg félre ajánlotta,vagyis marhára nem akar dolgozni.
2011. jan. 6. 13:36
 4/12 A kérdező kommentje:
Nekem ez akkor is fura!
2011. jan. 6. 13:37
 5/12 anonim ***** válasza:

Ez igaz. De nagyobb az esélye annak, hogy valóban jó lesz, akit az ismerős ajánl. Főleg ha intelligens emberekről van szó - ők ugyanis a szabadidős tevékenység alapján le tudják szűrni, milyen munkaerő lehet a másik.

Rólad viszont már most az süt, hogy nem megoldást keresel, hanem magyarázod, hogy miért nem jó, ahogy most van. Azt hiszem, jelen helyzetben többet érnél azzal, ha elfogadnád a játékszabályokat és ráállítanád az ismerőseid a témára. Akkor talán már lenne is munkád.

2011. jan. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, jelen helyzetben többet érnél azzal, ha elfogadnád a játékszabályokat és ráállítanád az ismerőseid a témára. Akkor talán már lenne is munkád.


Valamit nagyon félre értesz szerintem!Nem arról van szó hogy én ne fogadom el a játékszabályokat,csak egyszerüen nem értem hogy miért megy ez így.?Én várom hogy valaki szóljon nekem és szívessen el is vállalom a munkát,mert több embernek szóltam már,de én nekem ez akkor is érdekes.Nem tudom hogy külföldön így megy e,vagy nálunk mindig is így ment,de én nekem eddig 2 darab munka helyem volt és mindegyiket saját magamnak szereztem és nekem azért fura ez most így.Amig nem ismersz addig viszont ne itélkezzél másfelett.De egyébként nagyon ügyes vagy hogy az írásom alapján eldöntötted hogy milyen ember vagyok csak gratulálni tudok.....

a választ amúgy köszi

2011. jan. 6. 14:02
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem jó ez a rendszer, sőt kimondottan gáz. Az még gázabb, hogy egyesek szerint ez még rendben is van. Mert annyira hozzászoktunk, hogy sokan már el sem tudják képzelni, hogy lehetne másként is. Így gyakorlatilag nem az kapja meg a jó állásokat, aki hozzáértő, hanem az akinek sok ismerőse van. Totál hülyeség amit az egyik válaszoló ír, hogy annak nagyobb az esélye, hogy a beajánlott ismerős jobb munkaerő, mint egy idegen. Ez marhaság, mert mindenki ismerőse valakinek, és általában ha ismerősünk arra kér, nem szoktuk visszautasítani. Meg amúgy sem biztos hogy egy haverról tudjuk-e milyen munkaerő. Csak beajánljuk, mert jót akarunk neki, egyébként a legtöbb munkahelyre egy tök átlagos is megteszi, arra meg biztosan elég egy tök átlagos haver, de egy ugyanilyen átlagos idegen is megtenné, de idegenből valszeg jobbat is ki lehet választani. De hát a mutyi...


Egyébként aki egyetért ezzel a mutyizós rendszerrel, attól kérdezem, hogy ha egy jó szakember idegen városba költözik családi okokból, és kéne ott egy munkahely, akkor hogy a francba találjon, ha mondjuk előző munkahelyén sincsenek kapcsolatok az új városba? És akkor belemehetünk abba is, hogy a társadalmi mobilitást mennyire lekorlátozza ez az egész, hiszen lehetsz akármilyen jó is, máshol senki leszel, hiszen nincsenek kapcsolataid. Pl. ha egy férj kap egy szakmailag marha jó ajánlatot egy másik városból, akkor a feleség nem fog kapni az új városban állást, mert nem ismer senkit(tegyük fel totál más szakma mint a férjéé). Na de lehet hogy nemzetgazdasági szempontból totál az lenne a tuti, ha a férj az új helyen dolgozna, mert ott tudja hasznosítani leginkább a tudását. A feleségnek meg itt és ott is lenne munkalehetősége, mert általánosabb a szakmája, de az új helyen nem kap. Na ezért aztán nem költöznek, és az egész rendszert nézve csak kár keletkezett, hiszen a férj lehet továbbra is a szart lapátolja, ahelyett, hogy mondjuk egy autógyárban tervezne. Ez csak egy példa, de hogy a mutyi csak károkat okoz, arra ezret lehetne hozni.

2011. jan. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Harmoka ***** válasza:

A férjem a huszonéves munkaviszonyát 2009 végén úgy adta fel, hogy egy ismerőshöz ment dolgozni. Nem jött be, a válság miatt csökkentek a megrendelések, kirúgta. Utána még egyszer elküldték az állásából próbaidő alatt. Talált egy harmadik helyet szerencsére, és amikor másodszor elküldték nagyon korrekt ajánlólevelet kapott. Amikor a harmadik helyén felvették, kiderült hogy mindhárom cégvezető ismeri egymást, és az előző két helyéről leellenőrizte, hogy miért küldték el, de mivel nem a munkájával volt gond, hanem a válság miatt, felvették.

Kicsi az ország mindenki ismer mindenkit.

Amúgy ez mindig is így volt. Ennek ellenére próbáld meg úgy is hogy leadod az önéletrajzod, ahol csak lehet, mert úgy is bejöhet egy lehetőség.

2011. jan. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom,de ez akkor is egy vicc ami itt van!Akkor ha elköltözöm egy idegen városban Magyarországon belül akkor ha nincs ott ismerősöm akkor dögöljek éhen?Szánalmas és vicces ez az egész....

Elöbb felvesz egy analfabéta ismerőst mint egy jól dolgozó szakembert,az eszem elhagyom,és sajnos ilyenben már én is futottam bele hogy inkább felvette azt aki még életében nem dolgozott a szakmában és ráadásul jóval idősebb volt nálam.Na mind 1,ez egy szánalom ami itt megy.Legközelebb már az lesz hogy csak is kizárolag egy rokont vesznek fel?

2011. jan. 6. 16:55
 10/12 Harmoka ***** válasza:
Merre laksz?
2011. jan. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!