Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az hogy manapság a...

Miért van az hogy manapság a legtöbb ember ismerős által ajánlással kap csak munkát?

Figyelt kérdés
Nem értem hogy miért van ez?!Egyszerüen oda megyek mint egy talpraesett ere tejében lévő fiatalember,akinek van tapasztalata,de egyszerüen nem kellek!Nem vagyok nagy képü,jól öltözködöm,igényes vagyok magamra és a környezetemre is,10 éve dolgozom már,de egyszerüen nem kellek 2 szakmával és érettségivel.Az embereknek általában szimpatikus vagyok.Akit ismerek a legtöbb ember ismerős által vagy ajánlássak kerül be egy munka helyre!Nem értem miért van ez!
2011. jan. 6. 12:25
1 2
 11/12 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Nem vagy egyedül, ez a kérdés engem is régóta foglalkoztat. Sajnos a válasz a kérdésedre szerintem egyszerű: ez itt Magyarország, 2011. :( Ilyenné tettük a társadalmat, mert már nem számít semmi, csak a karrier, pénz, hatalom, mutyizás, csalás, törvények kijátszása, megkerülése, lustaság, másokon átgázolás, munkavállaló zsarolása, celebek ajnározása és leutánzása stb.

A becsület, a család és munka szeretete, a tisztelet, a hit, a másik ember tudásának megbecsülése, a tolerancia és elfogadás, a közös nagyobb jó szem előtt tartása már nem létezik, csak elvétve egy-két ember lelkében. Ez az ország még századokig virágozhatna, ha az emberek végre hajlandóak lennének megváltozni. Sajnos erre igen kicsi az esély, hiszen legtöbben észre sem akarják venni, hogy baj van, számukra ez a természetes. Megy a tudatos népbutítás minden szinten, otthon, iskolában, tévében. Aki pedig úgy érzi többre lenne hivatott, mint beállni a nyájba, az vagy külföldre költözik, vagy szép csendben beletörődik a helyzetbe, elfásul, kimerül, és végül beadja a derekát a rendszernek. Szomorú, hogy mások szerint ezeknek a dolgoknak így kell lennie, hogy egyesek szerint ez a természetes. Ez is mutatja, mekkora már a baj.

Szóval kedves kérdező, te még egyike vagy azon keveseknek, akik hisznek az utópiában, hogy egy nap majd mindez megváltozik. Ez persze nem baj. Az életedet ugyan nem fogja megkönnyíteni, mégis maradj meg ilyennek, és ne állj be a sorba. Egy nap talán majd felébrednek a többiek is, és rájönnek, hogy pont az ilyen dolgokkal mérgezik meg maguk és utódaik jövőjét. Remélhetőleg akkor még nem lesz túl késő...

2011. jan. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Még rosszabb lett minden, és ezek a kis semmihez nem értők bedugják a gyerekeiket meg annak a barátnőit és az olyanokat nézik le, akiknek nincs mondjuk munkájuk( hiába értenél hozzá, ők az ismik övéké a munka) holott ők egy normális rendszerben sehol nem lennének. Kell a protkeció mert önerőből életképtelek, de majd vissza nyal a fagyi:), ha már mindenki elment külföldre és a kis hideg irodai munkával letöltött munkaidejükkel kitörölhetik, mert a nyugdíj k.b. a kereset 30% lesz. Azok, akik most kimenekültek ebből a kegyetlen rendszerbből sokan külföldre, hosszú távon azok járnak jól , lesz nyudíjuk és a kórházban nem hagyják meghalni.A közgazdaságban is, amelyik cég életképtelen, és az állam védi protkóval hosszú távon úgyis veszteséges lesz, úghogy hagy menjen a kis színjáték, csak ez gáz,hogy egy-egy város ezen 100-200 ember köré épül, és ezeknek minden kánaán a többinek meg el kell mennie, de éljen a protkó.
2019. júl. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!