Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkalehetőségek...

Milyen munkalehetőségek nyílnának számomra, ha az alábbi doglok érdekelnek? Adnátok tippeket?

Figyelt kérdés

Újságíró szeretnék lenni itthon, vagy külföldön - a külföldi nyelv meglenne hozzá -. Viszont nem sztárokról, vagy politikáról szeretnék írni... Hanem valami teljesen másról, de ilyen szempontból nem tudom, milyen lehetőségeim lennének akár itthon, akár külföldön.

Szeretem a művészeteket, főleg az irodalmat, ezért gondoltam, valahogy ezzel kéne összeegyeztetni az újságírást.

Szerintetek milyen lehetőségeim lennének?

20/L


2011. jan. 16. 11:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Ahogy a többi kezdő újságírónál.

Kezdj el írni cikkeket arról ami érdekel. A cikket egy kis páylázati szöveggel, hogy te szeretnél az újsághoz jelentkezni küldd el emailben. Ha megtetszik nekik, behívnak, és talán lessz munkád. Onnantól meg kialakul majd úgyis, hoyg mikről mennyit írhatsz, esetleg milyen sulit kell majd még meló mellett elvégezned hogy szakmád is legyen róla.

Újsághoz szinte csak így lehet bekerülni, ha bombázod a szerkesztőséget az írásaiddal meg a jelentkezéseddel. (Ja, és ha jó képeket is csatolsz az iromány mellé, az plussz pont, mert látják, hogy jól fotózol, és a cikkhez illusztrációt magad is tudsz készíteni, illetve tudod, mi illik oda. Szeretik az ilyet.)

2011. jan. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Falanoke válasza:
2011. jan. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!