Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki az itt aki diplomás és...

Ki az itt aki diplomás és mégis munkanélküli?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekelne, hogy konkrétan milyen diplomátok van és hol végeztetek? Szakterület stb. Mióta kerestek munkát? Esetleg nyelvtudás? Szerintem ez egy jó mai magyar felmérés, ami mást is érdekel.
2011. jan. 20. 17:51
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
70%
2010 nyarán szereztem közgazdász diplomát az ÁVF-en. Azóta keresek munkát. Angol középfokú nyelvvizsgám van, most készülök a szakmai középfokúra. Azóta nem találok értelmes munkát, pedig kismillió helyre küldtem az önéletrajzot. A diploma önmagában sajnos szartsem ér, én úgy döntöttem tovább fejlesztem magam, webdesigner leszek egy éven belül, hátha azzal tudok kezdeni valamit.
2011. jan. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
80%

Azokból lesz diplomás munkanélküli aki:


-Olyan szakra jelentkezik, amire semmi szüksége a munkaerőpiacnak.

-Olyan iskolában végez ami a munkaadók szemében nem jelent semmit

(A HVG Diploma különkiadásában lehet tájékozodni, hogy "melyik diplomát szeretik" )

-Hiányos / csak papíron létező nyelvtudása van

-Megáll a BSc diplománál:

Sok szak van, ahol egy Bsc diploma csak megadja az alapot, ami aztán az MScvel lesz teljes.

Ezenfelül az MScvel előnyhöz lehet jutni olyan szakokon amiből túlképzés van, mert ott már tényleg kiszűrödik aki nem oda való, és épp csak átverekedte magát kettessel.

2011. jan. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
85%

Én 2006-ban végeztem Szolnoki Főiskolán, idegenforgalmi és szálloda szakon. Eddig külföldön dolgoztam, tavaly október óta keresek munkát, szerdán tudtam meg, hogy felvettek vhova.

angol-szakmai közép

spanyol-felsőfok

francia-közép

német-alap

Februártól megyek tovább MSC-re levelezőn.

Nem voltam túl aktív álláskereső, még kaptam a munkanélkülit, de 2-3 hónap alatt kaptam munkaajánlatot egy rossz diplomával. Legalábbis SZF nem vmi elismert intézmény, és a szakom sem. Szóval nem ez számít. Ja, és a fizetésem a magyar átlagnál magasabb lesz-multinál. Persze ez a spanyol nyelvtudás miatt van inkább, szóval nem a diploma számít tényleg.

2011. jan. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
80%
Én most végeztem, BA végzettségem van, képzőművészeti terület. Jövőre elkezdem az MA képzést, de addig munkát keresek, viszont nem nagyon találok.
2011. jan. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
83%

A diplomásokkal jelen pillanatban a következő a helyzet:

- sok olyan gagyi munka van, ahol elvárják a diplomát, de legalábbis a folyamatban lévő tanulmányokat (pl. vezető mobiltelós cégek non-stop call centereiben)

- sok olyan munkakör van, ami alapból felsőfokú végzettséget igényelne, viszont úgy hirdetik meg, hogy elég a középfok, mert fizetni ugyebár senki ne szeret, a diplomások meg általában nem elegédnek meg akkora bérrel mint az érettségizettek

- vezetői állásoknál sajnos lényegtelen, hogy mit végeztél... nem egy olyat ismerek, hogy vagy 2-3 fősuliról kivágták az illetőt, mert bárki hátsó fele is értelmesebb nála, ám 20 évesen már kisfőnök lett, mert összejött egy nagykutyával a cégtől.

A régebbi (tehát pl. 2002-ben) szerzett diplomáknál még nem voltak ezek a fokozatok amik most már vannak, úgyhogy általában ez nem igazán érdekli a leendő munkaadókat. Amúgy dolgoztam már pár helyen, de kb. ha kettőnél kérték csak el a diplomámat (bizonyítva ezzel, hogy tényleg létezik), ha azt írom be az önéletrajzba, hogy atomfizikus vagyok, azt se nagyon ellenőriznék le. Kommunikáció/média- rendezvényszervező szakokon szereztem diplomát. A kommunikátor a hasznosabb, ugyanis a legtöbb munkánál alapvető elvárás a jó kommunikációs készség, így ezt általában kajálják. A rendezvényszervezés -a feltételezett jó szervezőkészség miatt- meg újabban a logisztikai munkáknál nagy előny. Ez annyiból jó szakpár, hogy tényleg sok területen be lehet vele próbálkozni, nem olyan specifikus mint pl. ügyvéd, biológus, könyvtáros. Van olyan biológus barátnőm, aki a mai napig csak 4 órában dolgozik egy egyetem kutatási központjában, pedig már majdnem 10 éve diplomás, de egyszerűen nem tud a szakmájában elhelyezkedni.

2011. jan. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

A 9.49-es szolnoki fősulit végzettől érdeklődnék.


Én is a szállodaiparban szeretnék később elhelyezkedni. Eddig angolt tanultam, majd ebből szeretnék felső-fokút és mellé gimiben kezdem a spanyolt. /esetleg az olasz hasznosabb szerinted, mi a tapasztalatod?/. Ezek szerint ahol te végeztél az annyira nem előnyös? Az IBS-en van turisztika szak arról mi a véleményed? Még az is érdekelne, hogy melyik egyetem-főiskola az amit előnyben részesítenek a munkaadók, mert ezek szerint ahol te végeztél avval te sem vagy annyira megelégedve!

2011. jan. 21. 13:49
 7/40 anonim ***** válasza:
82%
2010-ban végzett agrármérnök (egyetemi), nyelvvizsga nélkül.
2011. jan. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
71%

Én vagyok az SZF-es. Nekem nincsen semmi bajom igazán az ott kapott diplomával, viszont ahogy olvasgatom a fórumokat, azt látom, hogy lenézik eleve a vidéki fősulikat, és az SZF-ről is olvastam, hogy nem vmi megbecsült intézmény. A szakkal kapcsolatban pedig megint csak az a baj, hogy évek óta erre a szakra jelentkeznek a legtöbben, turizmus-vendéglátásra, (HVG-jan.20), tehát túl sok ilyen tudású emberke kerül ki a munkaerő piacra, és még sokx azt is mondják, hogy büfészak, annak ellenére, hogy számvitel, közgáz, matek, statisztika, ilyesmi tárgyak vannak, tehát tényleg gazdasági képzés...Általában csak a budapesti fősulikon kiadott diplomákat tartják vmire, a fórumokon, ami elég szomrú, de hr-es szempontból nem tudom, hogy ők, mennyire nézik a turizmus szakosoknál, hogy hol végeztek...

A lényeg, ami segít a könnyebb elhelyezkedésben, a biztos nyelvtudás, főleg angol/német és egy harmadik nyelv, és egy olyan gyakorlati hely keresése, ahol biztos, hogy maradhatsz gyakorlat után is dolgozni, vagy tudod, hogy később visszamehetsz oda majd...Tehát nagyobb szállodák, cégek, rendezvényszervezők, utazási irodák, stb, ahol mindig szükség van emberre.

2011. jan. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem a Corvinusra érdemes menni, azt szokták szeretni. Én is Corvinusos vagyok, mesteren. Egy állás interjún voltam még csak, ahol azt kérdezték, hogy Corvinusos vagyok-e? Azóta ott dolgozom. Természetesen gyakornokként, teljes állást nagyon nehéz szerezni.
2011. jan. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
83%
Én és a párom, mindketten huszonévesek diplomások és munka semmi. :(
2011. jan. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!