Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tegyek, ha a szüleim nem...

Mit tegyek, ha a szüleim nem nézik jó szemmel, hogy diplomás munkanélküli vagyok?

Figyelt kérdés
folyamatosan keresgélek, tegnap is voltam állásinterjún, de ők már azt szeretnék ha dolgoznék-mondjuk én is ezt szeretném...
2010. szept. 15. 12:52
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
válság van! keresgélj továbbra is. sok sikert
2010. szept. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
20%

Én megértem a szüleidet.Évekig támogattak,eltartottak csak azért ,hogy diplomád legyen...Most meg kiderül,hogy semmi hasznod nincs..Más diploma nélkül is talál állást,te meg még mindig a nyakukon lógsz..Gondolom már illene viszonozni amit érted tettek..

Egyébként milyen diplomád van amivel nem tudsz elhelyezkedni?(már kíváncsi vagyok,mert én nekem nincs diplomám,és nemrég kaptam munkát úgy ,hogy 1 napot nem voltam otthon munka nélkül)

2010. szept. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
76%

Én is hasonló cipőben járok. Munkát keresek, viszont az én szüleim türelmesek. Tisztában vannak azzal, hogy nem könnyű elhelyezkedni, sokszor ők nyugtatnak engem, hogy ne aggódjak, majd csak akad valami.

Ez viszont már nekem kezd kínossá válni, mert szeretnék már dolgozni, szeretnék visszaadni valamit az ő szeretetükből, s most még csak annyit tudok ,hogy segítek nekik, amiben tudok.


Annyit tudok tenni,hogy minden tőlem telhetőt megteszek, hogy munkát találjak.


Sok sikert neked is!

2010. szept. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
32%

Az okosabbak az egyetem utolsó két éve alatt már dolgoznak, hogy amikor kezükben a diplomájuk, ne nulla tapasztalattal toporogjanak egy helyben a munkaerőpiacon...

Megértem a szüleidet, keresgélj tovább.

2010. szept. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Hááát...tudod én is gondoltam a munkára, de őszintén szólva és ezt tényleg komolyan mondom, nekem nem fért volna be a munka az egyetemi évek alatt. Főleg nem utolsó évben. Gyakornok voltam, az igaz. De szakdolgozatrás mellett, tanítási gyakorlat mellett erre nincs idő és energia...Ugyanakkor mindig komolyan vettem a tanulást. És úgy segítettem magamon, hogy ösztöndíjaimból vettem mindenem 18 éves korom óta. (ruha , kontaktlencse, könyvek, jegyzetek, kaja) Most is ebből járok állásinterjúkra, ha utaznom kell. Ja és nem vettem fel diákhitelt, nem adóssággal kezdem az életem.
2010. szept. 15. 14:17
 6/25 anonim ***** válasza:
85%
keresgélj továbbra is, sok sikert. meg lehet érteni szüleidet, de azért ők is megérthetnék, hogy nem egyszerű olyan munkát találni egyik napról a másikra, ami tetszik is, szakmába vág.ráadásul, ha nincsenek ismerőseid...
2010. szept. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
12%

menny be a hivatalba és kiraknak a zebrához sárga mellénybe forgalmat megállítani!


ja hogy te diplomás vagy és nem adod alább a "lagzisruha+350E nettó"-tól

2010. szept. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
37%

Most valóban kicsit adj alább az igényeidből.

Bár ezt sosem értettem, hogy nem tud valaki dolgozni egyetem mellett, én tudok, pedig nem kevés órám és tanulnivalóm és stb. van. De ott vannak az estéim, amik általában szabadok, meg a hétvégék, meg a szünetek... na mindegy. Ilyenkor csak örülni tudok, hogy mire befejezem az egyetemet, már több éves gyakorlattal fogok kezdeni :)


Neked azt tudom tanácsolni, hogy mindenhova, ahol megfelelsz, add be a hirdetést. Akkor is, ha nem a szakmádban van, akkor is, ha esetleg alantas munkának találod. A próbaidő alatt tudsz tovább keresgélni, de legalább már van bevételi forrásod addig is.

2010. szept. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
100%
Abszolút megértelek. Nekem már azt sem nézik jó szemmel, hogy egyetemista vagyok, mikor mások már dolgoznak (ilyenkor mit tudok mondani, sajnálom, hogy tehetséges voltam, felvettek egyetemre, és nehéz is, de azért viszonylag nem is megy rosszul, csak mellette másra nincs időm.. de most komolyan ezzel mást nem lehet csinálni). Nem tudom, hogy a kérdező milyen egyetemre jár, de van pár egyetem, amit eleve nem mindenki tudna elvégezni (szeretem ezt, amikor ilyet mond valaki, hogy franc se szeretne odamenni stb....persze mert ha oda járna, és akarná, akkor csak úgy simán menne...:) ), akkor sem, ha beledöglene, nem hogy mellette még dolgozzon is. Csak itt van nagyon eltévedve sok ember, hogy igen, akinek sima végzettsége van, az lehet, hogy el tud helyezkedni, mert fix a munka, egy egyetemista esetén ez nem annyira lejátszott, hogy mit fogsz csinálni. Ettől függetlenül, ha egyszer beindulnak a dolgok, onnantól kezdve majd jó lesz. Szóval a kedves kérdező, majd ha találsz munkát, mert fogsz találni, akkor írd meg a kedves 53%-os válaszolónak, hogy mit csinálsz, hadd irigykedjen.
2010. szept. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
Hova jártál azt elárulod?
2010. szept. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!