Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » S. O. S. Életem első munkahely...

Szucs oliver kérdése:

S. O. S. Életem első munkahelyén nagyon becsaptak. Segitene valaki kiigazodni?

Figyelt kérdés

Kicsit lehet hosszú lesz.

2008.09.10-én kezdtem egy cégnél,a bruttó alapbére 76500 Ft volt ekkor.Fizetési bizonylatot utoljára 2009.03,31-én kaptam.Utolsó szja bevallást és igazolást a befizetett járulékokról csak a 2008as évit kaptam meg

Csinál olyat a főnököm, amit nekünk csak szóban mondott el,hogy egy időben csak 4 órára jelentett be minket,hogy neki kevesebbet kelljen fizetni.

Most táppénzen vagyok és félek hogy hogy fog alakulni a tgyásom és a gyedem, mert még kalkulátorral sem tudok számolni, mert nincs nálam semmilyen papir ezeken kivül.

És aláiratott velem egy olyan papirt(mert áll a 2010re kifizette nekem a szabadságomat) hogy innentől nekem semmi pénzügyi követelésem sincs a cég felé.

Nem is lenne csak ami jár nekem azt fizesse utánam,mert megfenyegetett hogy nem tudja nekem finanszirozni a táppénzemet.de nem is ő fizeti.

Mit tehetnék?Hamarosan már szülési szabadságra kellene mennem...


2011. jan. 25. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Aláírtad ezeket a papírokat??Mert ha nem,munkaügyi bíróságra is mehetsz.A táppénz egy részét valóban a cég fizeti,de a gyest már nem.
2011. jan. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

nálam csak ezek a papirok vannak, amiket leirtam.a többit nem is láttam, nem tudom léteznek e egyáltalán.

A pénzügyi követeléses papirt aláirtam kényszer hatására, de nekem nincs belőle példányom.

2011. jan. 25. 15:14
 3/6 A kérdező kommentje:

a 4 órás bejelentést csak szóban közölte, de arra gondolom kellett volna neki egy szerződést aláiratni velünk, ez nem történt meg.

és a 2009es évi szja bevallásom sem tudom hol található, mert én nem láttam

2011. jan. 25. 15:16
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

ha aláirtad a papirt, akkor az annyi. azt hivatalos papirnak elfogadjak.


a többi meg hogy semmi bérjegyzéket nem kapsz, és semmi egyebet sem, az már neccesebb. fordulj csak minnél elöbb munkaügyi bírósághoz, föleg, ha már szülés elött állsz, mert késöbb rosszabb lesz.

2011. jan. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
Anyám!! Akkor be sem vagy jelentve.Menj az apehba és kérd a segítségüket!!
2011. jan. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

állitolag be vagyok jelentve csak kérdés hogy mennyivel.

mert a táppézem megkapom havi 40 körül, de azt is csak úgy hogy én személyesen viszem az oepbe

2011. jan. 25. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!