Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy kereskedő megtagadhatja a...

Egy kereskedő megtagadhatja a vásárló kiszolgálását?

Figyelt kérdés
eladóként dolgozom. egy arogánsan viselkedő vásárló nagyon csúnyán kritizált, követelőzött. én kedvesen szolgáltam ki, ő pedig nekem rontott hogy nem teljeskörű az kiszolgálás. a főnök is mondta ha nem tetszik a kollegina kiszolgálása tessék máshol vásárolni, és ne zaklatni. ő erre azt válaszolta lehet hogy egy hónap múlva megint akar majd nálunk vásárolni, és én nem engedhetem meg magamnak hogy kijöjjek a sodromból. megtehetem azt hogy nem szolgálom ki?
2008. okt. 22. 13:03
 1/3 anonim válasza:
0%

Hát elvileg sajnos nem,de ha Te úgy döntesz h márpedig nem fogod,akkor nem szolgálod ki!Ez ellen semmit sem tud tenni!Ilyen piti ügy miatt bárhova is fordul kinevetik,szóval én megtenném a helyedben,még akkoris ha következménye lenne!(Bár ezt erősen kétlem!)Na ne h máár még neki álljon feljebb!

Állj a sarkadra!

/Pici Cutte/

2008. okt. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kellő indokkal megtagadhatod. Az emberi egymás mellett élésnek vannak szabályai, amit MINDENKINEK be kell tartania (tehát nem csak a kereskedőnek, hanem a vevőnek is!) Ha pl. emberi méltóságodban megaláz, indokolatlanul becsmérlő, vagy becsületsértő kifejezésekkel illet, nyugodtan mondhatod, hogy nem vagy hajlandó kiszolgálni.


Kevesen tudják, hogy pl. nem csak szabad orvosválasztás van (azaz szabadon megválaszthatom, hogy melyik orvossal szeretném kezeltetni magam - persze ha ő is elvállalja - de szabad betegválasztás is. Azaz egy orvos is megtagadhatja egy beteg ellátását kellő indokkal. (pl. ha a beteg szándékosan nem tartja be az előírt terápiát)


Mindenkinek (bármilyen furcsa, de még a minket kiszolgáló embereknek is) vannak jogaik, és senkit nem ildomos "kapcának nézni" csak azért, mert az a dolga, hogy teljesítse adott kívánságunkat (ilyenek a kereskedők, szolgáltatók, beszállítók, stb.)


Pedro

2008. okt. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat. remélem nem jön újra be az üzletbe, mert nem igazán szeretek konfrontálódni. jobb a békesség.
2008. okt. 23. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!