Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 1 nap próbaidőn leszek egy...

1 nap próbaidőn leszek egy pizzériába,10 óra munkavégzéssel. Nem iratnak velem szerződést, és erre az egy napra nem is fizetnek nekem. Nem gond ha nem iratnak szerződést? Nem büntetnek meg? Jogos hogy nem fizetnek?

Figyelt kérdés
2011. jan. 31. 16:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A próbaidő alatt is jár munkabér, akkor is, ha csak egy napról van szó!
2011. jan. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk nem gond, ha neked nem probléma ott gürizni ingyen egy napot... Amúgy nem jogos, de hát sok a balek, nekik meg kell az ingyen munkás...

Ha pont aznap kapnának ellenőrzést (esélye 0,01%), akkor gond, hogy mit keresel ott, erre előre beszéljetek meg valami dumát...

2011. jan. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Sok évvel ezelőtt én is voltam egy ilyen pizzériás próbaidős napon, szintén ingyen 10 órát. Az de egy tetű szemét meló volt! nap végén már fizettem is volna nekik, hogy soha többet ne kelljen visszamennem oda.
2011. jan. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Be kell hogy jelentsenek az Apeh-nél azzal az egy nappal is. Ha feketén dolgozol -márpedig ha nem vagy bejelentve az feketemunka- egyrészt az sincs biztosítva hogy kifizetik a pénzed (1 napra is jár a minimálbér 1 napi része legalább, pláne ha 10 órában dolgozol /449.- a minimál órabér.../ ), másrészt jól megbüntetnek téged is miatta.
2011. jan. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ezek azt csinálják, hogy mindennapra keresnek valakit, a nap végén meg megmondják, hogy bocs próbanap volt. Ha te is így járnál, akkor egy ideig járj be és akit látsz hogy ott dolgozik, mondjad nekik hogy hagyják a fenébe, mert téged már megszívattak.


Majd írd már meg, hogy mi volt, köszi!

2011. jan. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Megírom. Hát de csak egy nap próbaidő. Minden nap csak nem kereshetnek mindíg más balekot. Legszivesebben bemennék és megmondanáém hogy a próbaidőre is adniuk kell valamit, de mivel nem lesz szerződés, igy nem lehet belölük kiszedni a pénzt:( Szerződést ha nem irunk engem is megbüntethetnek? Megmondom hogy adjanak szerződést erre az egy napra i. De ez felesleges lenne nem?
2011. jan. 31. 17:41
 7/16 A kérdező kommentje:
Ajj micswináljak? Nem akarok egy napot ingyen dolgozni, aztán mégse vesznek fel akkor meg jol kiröhögnek hogy ez a balek ingyen dolgozott nekünk :( Mivan ha csak egy dolgozó nem tud bemenni arra a napra és nekem kéne bemennem gürizni helyette?
2011. jan. 31. 17:42
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hiszem, hogy téged megbüntetnének, ha elmész az APEH-ba és vázolod a helyzetet. De ingyen nem dolgoznék le egy egész napot, reggel beszéld meg a főnökkel, hogy adjanak fizetést. Ha este nem kapsz, akkor másnap irány az APEH.
2011. jan. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudja bebizonyítani, hogy dolgozott...

De a főnököd nagyon hülye. Kellene neked alkalmassági orvosi vizsgálat is - anélkül be se léphetnél a pult mögé.

2011. jan. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Na felhívtam a munkáltatót. Azt mondta alkalmi munkaszerződést irat velem, be leszek jelentve erre az egy napra is. :S
2011. jan. 31. 19:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!