Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 5 hónapja dolgozom egy cégnél...

Zoldfulu kérdése:

5 hónapja dolgozom egy cégnél üzemi balesetem volt ujjamon roncsolt seb és darabos törés a munkáltatom vitt be a kórházba megfenyegettet hogy kirúg ha nem azt mondom hogy otthon történt táppénzre nem ment el mert egyik hogy nem fizette volna ki a?

Figyelt kérdés
14 napot a másik kártérítést se fizet mert kirúgással fenyeget visszamentem dolgozni mert hát kikel fizetnem az albérletem párom terhes nemvolt választásom utólag próbáltam kártérítést kérni tőle de ismételten azt mondta vegyük fel a jegyzőkönyvet de akkor kirúg és hát kel a pénz ezért hallgattam akkarom tudni mi a véleményetek vagy tudtok e tanácsot adni ez ügyben? Zöldfülü
2011. febr. 6. 21:21
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Ilyenek ma a vállalkozók! Nem tehetsz semmit sem.
2011. febr. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Ha van a balesetről tanúd, aki vállalja is a tanúskodást, keress egy jó ügyvédet és akassz egy többmilliós munkaügyi pert a nyakukba. Biztos, hogy ki fognak rúgni, de a megítélt kártérítésből fenn tudod tartani magad, amíg találsz másik munkahelyet.
2011. febr. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
A kell két L !!!!!!!!!
2011. febr. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Az üzemi baleset estén 100% táppénz jár, tehát a teljes fizetésedet kapnád.

Ilyen esetben kimegy a munkavédelmi ellenőr és szétnéz, a munkáltatót meg jól megbünteti, ha szabálytalanság van.

Kártérítést is kell hogy fizessen neked, ennek mértékét a bíróság állapítja meg. Munkaügyi balesetnél mindig van munkaügyi per, akkor is, ha a baleset a dolgozó hibája.

Kirúgni ha akar így is kirúghat....

2011. febr. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Már ott bolond voltál, hogy belementél ebbe az "otthon történt" dologba. És azt sem ő dönti el, hogy mikor mész táppénzre, amíg táppénzen vagy, addig ki meg végképp nem rúghat. Amúgy is akkor szoktak a munkáltatók hatalmas hangerővel kirúgással fenyegetőzni, amikor nagyon szorul körülöttük a hurok. Ilyenkor nem meghunyászkodni kell, hanem kiállni magadért, mert tutira nálad van a győztes labda. Az ilyen eseteket komolyan veszik a bíróságok, nagyon sokba kerülhet a munkáltatódnak, ha szívózik veled. Persze amíg a legtöbb dolgozónak elég odakiabálni ahhoz, hogy fülét-farkát behúzva eltűrjön bármit...
2011. febr. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

Akkor nem szabadott volna beleegyezned, hogy azt mondd, otthon történt.

Ha van egy sebészetes papirod a munkahelyi balesetről és utána téged kirúgnak, akkor a munkaügyi biróság szétröhögi az agyát, majd visszahelyeztet téged az állásodba. A cég meg fizetheti a perköltséget, meg az addigi béredet, meg még kérhettél volna nem anyagi kártéritést, amiért ilyen kirúgási megpróbáltatáson kellett keresztülmenned... Betonbiztossá vált volna az állásod azonnal.

Szóval utólag már ezt nehezen bizonyitod, hogy NEM otthon, hanem a munkahelyen történt.

Mentségedre szóljon, hogy a per végéig lóvé nélkül maradtál volna és az lehet hosszú idő, el se helyezkedhetsz máshol, tehát ezt egy terhes asszony mellett nem vállalja be az ember, hacsak nincs 1 évre való anyagi tartaléka.

2011. febr. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A per végéig sem maradt volna lóvé nélkül, sőt per sem lett volna, mert a munkáltatója - mivel egyértelmű, hogy egy ilyen ügyet csak elveszíthet - már a bíróság szó hallatára nekiállt volna bő nyállal és gyors nyelvvel egyezkedni.
2011. febr. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
No, az is igaz...
2011. febr. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát ezeket tutam de az a baj nem léphetem mert téleg béka segge alat vagyubk most is leszámoltam mainap fojamán onan másik céghez mentem de nemtom beperejem öket ? tanuk eséjtelen senki nem mer szolni félnek ot amugy is sztár vagyok mert én minden fizukor cirkuszoltam mert vonogat a netombol önkényesen töbiek nem mernek sose szoval eséjtelen
2011. febr. 7. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!