Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahelyemen jeleztem, hogy...

Munkahelyemen jeleztem, hogy babát várok, erre megszüntették a munkaviszonyomat. 13. hetesek vagyunk, viszont minden szempontból szükségem lenne munkára. Jogszerű ez? Aki tud légyszi segítsen!

Figyelt kérdés

(pénztárosi, telemarketing, telefonos ügyf. Szolg. , adatrögzítés stb. )

Elérhetőségem: ritakalmar@citromail.hu


2009. febr. 12. 10:53
 1/10 anonim válasza:
100%
hát figyelj. szerintem nem rúghattak volna ki. Én mikor terhes lettem közöltem és mondták, hogy amúgy sem lehet kirúgni terhest. valahogy felhozódott ez a téma és a főnököm mondta, hogy a kismamákat törvény védi a felmondás alól. Én úgy beperelném Munkaügyi Bíróságon hogy csak na. Ne hagyd annyiban. Nem rúghat ki!!!
2009. febr. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Igen ez így van, nem rughat ki ha kismama vagy!!!!!

Tényleg ne hagyd annyiban a dolgot!!!!

Boldog Babavárást!!!

2009. febr. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

hello!

fogd a (terhes)papírjaidat és a felmondásodat, menj be a helyi bíróságra akkor, amikor ún. panasznap van. Itt ingyen foglalkoznak veled és tudják, hogy hova, milyen tartalmú keresetlevelet kell írni! Vagy keress egy ügyvédet, aki ír a munkáltatódnak egy felszólító levelet! Merthogy rendes felmondással a terhes nő munkaviszonya nem szüntethető meg! Rendkívüli felmondással igen, de annak szigorú feltételei vannak.

Mindenekelőtt pedig (hogy ne maradj ellátás nélkül) keresd fel a háziorvosodat, aki nagy valószínűséggel kiír táppénzre! Rendes felmondással nem rúghítnak ki, ha mégis így történt, akkor van egy nyertes munkaügyi pered!

Üdv.: egy ügyvédnő kismama

2009. febr. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A kismamák munkajogi védelme csak a munkáltatói rendes felmondással vonatkozik. (határozatlan idejű munkaviszonyt nem szüntethet meg a munkáltató rendes felmondással) Ha határozott idejű szerződésed volt, vagy még tartott a próbaidő, akkor a felmondás jogszerű sajnos. (az esetleges lojalitás más kérdés) Passzív táppénz 45 napig jár, a munkaviszony megszűnését követő 3 napon belül meg kell kezdeni.
2009. febr. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mikor már odamentem dolgozni, terhes voltam, csak nem tudtam róla. Bejelentve még nem voltam, ezért nem tudok menni bíróságra (értelmetlen). Ezért nem is ezen rágódom, inkább tovább lépek, keresek valamit-remélem sikerül. Köszönöm a véleményeiteket!
2009. febr. 12. 11:30
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem voltál bejelentve, nem tehetsz semmit.

Akkor jársz legjobban, ha baromi gyorsan keresel másik munkát, és kihúzol ott 180 napot, hogy kajp táppénzt, anyaságit, gyedet (ha jó a fizud) vagy gyest.

Különben semmi, de semmi nem marad, csak a gyes és a csp.

(én is majdnem így jártam, pont ki akartak rúgni, mikor megmondtam hogy babám lesz)

2009. febr. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Szia!


Én pontosan így jártam, ahogy Te!

Kiírattam magam passzív táppénzre, majd a 44. napon kényszerűségből egyéni vállalkozó lettem. Pár hétig fizettem magam után a járulékokat, aztán ismét táppénzre mentem, de saját jogon! Nem kellett senkinek sem hazudnom, senkinek sem könyörögnöm és jogosult vagyok mindenre!!

2009. febr. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem voltál bejelentve, akkor táppénzt sem fogsz kapni. Az APEH-nek azért szóljál.
2009. febr. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem voltál bejelentve, akkor már eleve az sem volt jogszerű, hogy ott dolgoztál, tehát nem lehet mit tenni azzal, hogy felmondtak neked.

Amúgy amíg ezt nem írtad, addig arra gondoltam, hogy talán kölcsönzött munkaerő voltál, mert akár hiszitek lányok, akár nem, aki munkaerő kölcsönzőn keresztül dolgozik, annak terhesen is, GYED alatt is megszüntethetik a munkaviszonyát.

2009. febr. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha nem volt szegénykém bejelentve akkor ennyi. Nincs teendő. Ha be is lett volna jelentve, de ahogy írta akkor került oda, a munkaszerződésben általában 3 hónap próbaidőt szoktak írni, azalatt meg minden féle ok nélkül mondhatják, hogy holnap nem kell jönnöd, meg fordítva is, hogy egyszer csak nem mész dolgozni.
2009. febr. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!