Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyek azok a (diplomás)...

Melyek azok a (diplomás) munkák amit mindegy hogy hol végzek el, mindenhol lehet használni?

Figyelt kérdés

Például ha elvégzem Amerikában akkor tudok vele dolgozni mondjuk Németországban vagy ílyesmi...

Azt tudom hogy az orvos ilyen.. szívesen lenék pszichiáter de majdnem egy évtizedig kel tanulni szóval inkább nem..

A jog meg ehhez hasonló szakmák érdekelnek... a jog az azért van kizárva mert minden országban más a törvény.

Esetleg a közgazdasági egyetemet vagy ha külföldön elvégzek egy ahhoz hasonlót(marketing stb.) azt elfogadják máshol is?


Légyszi írjatok akkor ilyen szakmákat(a reál (fizika,kémia matek)annyira nem érdekelne de azokat is írhatjátok hátha megváltozik a véleményem...)


2011. febr. 20. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:
A jog egyébként nem annyira rossz vonal. Például tovább szakosodhatsz (-->nemzetközi jogász). Meg hallottam olyasmiről is, hogy az adott országban, ha teszel szakvizsgát az ottani jogrendszerből, akkor vállalhatsz ilyen téren munkát. (Ebben nem vagyok biztos, ha nem így van, bocsi.) Egyébként állítólag a mérnökök igen foglalkoztatottak.
2011. febr. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi :) énis hallottam valami nemzetközi jogászt.

az egyébként minden országban dolgozhat m ügyvédként?

(az eredeti kérdésre is várok még válaszokat)

2011. febr. 20. 17:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Zenész, színész (persze nyelvtudással), táncos tuti bárhol használható szakma.

Reál vonalról az informatikus tipikusan ilyen, jellemzője még, hogy pl. programozóként simán dolgozhatsz akár úgy is távmunkában, hogy pl. német cégnek dolgozol, német fizetésért, de Magyarországon.

2011. febr. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a közgazdász is ilyen szakma, amit te is írtál. Akármelyik szakiránya. Kereskedelem, marketing, a turizmus is. Pénzügy-számvitel már nem biztos...
2011. febr. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Első vagyok. Mint nemzetközi jogász, feltételezem, dolgozhatsz minden országban. Sima jogi diplomával pedig csak abban az államban, amelynek a jogrendszeréből szakvizsgát tettél. (Persze lehet, hogy van ebben még csavar, egyelőre még laikusnak számítok.)
2011. febr. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!