Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy férfi miért megy el...

Egy férfi miért megy el nőgyógyásznak, urulógusnak, fodrásznak stb?

Figyelt kérdés

Még a nőgyógyászatot talán megértem, bár nem tudom mi készteti egy férfit h. ennyire megismerje a női nemiszerveket.A férfiakét meg végkép nem értem.Szóval aki férfi és ilyet dolgozik, esetleg írhatna.

A női szakmákat végző heteró férfiak is írhatnak, h. miért választották ezt a szakmát amit épp csinálnak és hogy-hogy nem vmi férfiasabb munkát végeznek.


2011. febr. 28. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Amiket felsoroltál szakmám nem csak női szakmák.

A bátyám mester fodrász..Mindig is ezt akarta csinálni..Hogy miért? mert szerinte ez művészet..Széppé varázsolja a nőket,és mivel tényleg ért hozzá,imádják is..

Nőgyógyászként a férfiak jobbak szerintem mint a nők..

Van egy barátnőm aki autószerelő..Imádja csinálni,mert ez érdekli..Nemrég ki hívtunk egy vízvezeték szerelőt..Nő jött ki..Tökéletes munkát végzett.Szerintem mindenki igyekszik olyan szakmát választani amit szeret..Nincs evvel semmi baj..

Nekem mi a férfias munka??

2011. febr. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Neked mi a férfias munka? ezt akartam kérdezni
2011. febr. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Pl a kemény fizikai munkák, vagy amik pl szerelős munkák és koszos lesz az ember.Orvoslásnál,meg tény h. talán a férfiak jobbak pl nőgyógyászatban(jó női nőgyógyászt még nem láttam), csak fúrcsa nekem, hisz végül is a nő az aki átéli a női próblémákat és ő érzi h. minek milyen az érzése.

Persze nem azért kérdeztem mert kifogásom van ha egy nő végez férfiasabb munkát, csak furcsáltam h. egy férfi miért is vállal olyat amit többnyire nők végeznek.Nekema fodrászat a kislányos babázásra hasonlít, ezért nem értem h. egy férfi miért is szereti,de így érthető ha művészetként fogja fel...

2011. febr. 28. 14:46
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem kívánom, hogy legyen veseköved, vesemedence gyulladásod, húgyúti elzáródásod ne adja isten húgyhólyag-, prosztata- vagy veserákod, de hidd el, hogyha valamelyik betegségbe "beleszaladnál", akkor hirtelen rájönnél, hogy az urológia nagyon nem csak arról szól, amire te gondolsz... És az urológiának semmi köze a magyar "úr" szóhoz, vagyis nem "úrgyógyász" (és hidd el, hogy az urológián is vannak nőbetegek).

De említhetném a nőgyógyászokat is, akik nemcsak p*nákat néznek naphosszat, mert olyan aberráltak, hanem nekik is kell kismillió másik betegséggel és szervvel is foglalkozniuk, a születendő magzatról nem is szólva (ami ugyebár egy teljes ember, és a nőgyógyásznak észre kell vennie azt is, ha pl. az agyában van valamilyen elváltozás, hiába nem neurológus). És hogy "nem érzi" azt amit a beteg, az is mókás kijelentés, mert ilyen alapon hematológus ne legyen senki, mert nem tudják, hogy mit érezhet egy leukémiás...

Bocsi az indulatos hangnemért, de az eléggé felháborító, hogy rengeteg, tőled milliószor értelmesebb emberről azt feltételezed, hogy csak azért végzett el 6 év egyetemet és rá még 5 év szakképzést, mert nemi szerveket akar "kukkolni", mint egy alsós kisiskolás!

Arról nem is szólva, ha nem is olyan régen a nők egyáltalán nem lehettek orvosok, szóval bármelyik orvosi szakterületet "lenőimunkázni" eléggé furcsa.


A fodrászat már kicsit másabb, mert ott valóban több a nő, de ettől függetlenül a férfiaknak is van kreativitása, sőt a mesterfodrászok között pedig már nem is olyan nagy a női dominancia...

2011. febr. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

15:05

Nem értem ezt a hangnemet és ezt a feltéetelezést, nem véletlenül írtam a fodrászt,pont ezért h. ne legyen ilyen könnyelmű feltételezés.semmi rosszindulatom nem volt a kérdésben és hidd el értelmesebb vagyok annál, h. azt gondoljam h. egy férfi csak a nemiszervek miatt megy el nőgyógyásznak.De ha végigolvastad volna a válaszaimat is akkor rájöhettél volna h. a kérdésem pontosan mire irányul.És azt is h. az első válaszadó válaszából leírtam h. most már érthető h. ki miért megy el ennek-annak.De gondolom idáig már jutottál el csak a rosszindulatod vezérlet,de azért köszi h. hozzászóltál.És pont ezért írtam ezt a két/3 sszakmár mert ezt tudnám a két végletnek nevezni, de egyértelmű h. egy neurológusnak nem kell betegnek lennie ahhoz h. jó orvos legyen é tudja mit kelljen csinálnia.

2011. márc. 1. 07:41
 6/7 anonim válasza:
közel 20 éve dolgozok fodrászként ( nő vagyok ) és egy alig 2-3 éve a szakmában dolgozó férfi simán jobb hajakat tud nálam csinálni, a műkörmösöm is férfi, (nem meleg, gyerekei is vannak) és mérföldekkel szebb körmöket tud csinálni, nincs külön férfiaknak meg nőknek való munka, mindenki azt csinálja amit szeret vagy amiből megtud élni
2011. jún. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50 éve nem találtál volna az egész országban egy fodrászt sem, aki nő lett volna. Max fodrászsegédet. Régen minden munka férfimunka volt, a nők otthon főztek, mostak, takarítottak, nevelték a gyerekeket.
2012. nov. 17. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!