Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jelenleg 4 órában vagyok...

Jelenleg 4 órában vagyok bejelentve minimálbérre. Szeptemberre várom az első babámat. Ha márciustól bejelentenének 8 órában akkor jövőre is megigényelhetném a gyedet, hogy a 2008-as évet vegyék alapul?

Figyelt kérdés
(az év utolsó 3 hónapját mivel tölthetném ki? Tgyás? Táppénz? )Már a múlt évben is minimálon voltam és nem akarok csak gyest kapni.
2008. febr. 5. 09:28
 1/1 anonim válasza:
Tökmindegy mikor igényled a gyedet, a gyerek születését veszik alapul, tehát szeptembertől (v. amikor születik) visszamenőleg kell meglennie a biztosítási időszaknak. Nálad ez megvan mert azt írod, hogy tavaly is és most is dolgozol. Igaz már semmire sem mész a válaszommal, mivel februárban írtál, de a 8 órára való bejelentés sokkal jobb. Egyébként gyest csak akkor kapsz ha nincs munkád és úgy szülsz. A minimálbér után számított gyed is több mint a gyes összege... (2008-ban nettó 25.792)
2008. aug. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!