Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha próbaidő alatt azonnali...

Ha próbaidő alatt azonnali hatállyal felmondok, és megfenyegettek fegyelmivel, olyankor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Naponta 7 órát utaztam oda-vissza a munkahelyemre, még próbaidőn belül voltam jóval. Találtam helyben egy állást, és beadtam a felmondásom azonnali hatállyal próbaidő alatt az előző munkahelyen. A főnök megfenyegetett, hogy úgyis találni fog ellenem valamit (bár nem tud, mert önálló feladatom nem nagyon volt), fegyelmivel elküld ő. Megteheti? Véleményem szerint nem. Ha megteszi, vagy nem fizet ki, fordulhatok munkaügyi bírósághoz?
2011. márc. 21. 13:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
:)) Nyugi. Próbaidő alatt MINDKÉT FÉL felmondhat egymásnak INDOKLÁS NÉLKÜL. A próbaidő ezért próbaidő. Semmit sem tehet ellened!!! Ne idegeskedj, hagyd ott őket .7 óra utazás az borzasztó!!
2011. márc. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha te már beadtad a felmondást, akkor már nem dolgozol ott, nem? Akkor meg nem kaphatsz fegyelmit.
2011. márc. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Megnyugtattatok :))) Ma adtam be a felmondást.
2011. márc. 21. 13:54
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Jaja, arról nem is beszélve, h a 2. válaszoló még fején is találta a szöget! :) Tehát tutira semmit sem tud veled csinálni. :) (1. voltam).
2011. márc. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tényleg, igazatok van :)) Végig sem gondoltam idegességemben :) Nagyon köszi! :))
2011. márc. 21. 13:56
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
Nincs mit! Sok sikert az új helyen! :) A tetű volt főnököd meg hadd főjön a levében! (De azért húzd ki magad, büszkeségedben, h ennyire ragaszkodik hozzád a munkálató!) :)
2011. márc. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, kedves vagy, neked is sok sikert kívánok mindenhez :))
2011. márc. 21. 14:12
 8/11 anonim ***** válasza:

Tényleg nem kell idegeskedni..A próba időnek tényleg az a lényege,hogy ez alatt az idő alatt mindkét fél bármikor indoklás nélkül felmondhat. Neked még megindokolnod sem kellett volna,hogy miért hagyod ott a céget.Ha ne adj isten a főnököd mégis keresztbe akar tenni,akkor nyugodt hangon meg lehet mondani neki,hogy olvasson utána a próbaidő szabályainak,és ha fenyeget akkor panaszt fogsz tenni a megfelelő helyeken..De szerintem semmi nem lesz..A főnököd pipa lett,mert ott hagytad..ennyi..Majd talál egy másik embert..

Sok sikert az új melódhoz..

2011. márc. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2011. márc. 21. 16:51
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért vett fel próbaidővel, hogy ha nem leszel elég jó, akor szó nálkül kitehessen.

Hát most Ő nem volt elég jó és te léptél le szó nálkül. Mindkét fél megteheti, ezzel nem számolt??? Igy járt. Javasold neki, hogy legközelebb rögtön fix állásba vegye fel az utódodat, akkor kitalálhat neki fegyelmit, ha nagyon akar... De akkor ő se fog tud szó nélkül felmondani sajnos. Ciki, mi? :-))

2011. márc. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!