Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha próbaidő alatt azonnali...

Ha próbaidő alatt azonnali hatállyal felmondok, és megfenyegettek fegyelmivel, olyankor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Naponta 7 órát utaztam oda-vissza a munkahelyemre, még próbaidőn belül voltam jóval. Találtam helyben egy állást, és beadtam a felmondásom azonnali hatállyal próbaidő alatt az előző munkahelyen. A főnök megfenyegetett, hogy úgyis találni fog ellenem valamit (bár nem tud, mert önálló feladatom nem nagyon volt), fegyelmivel elküld ő. Megteheti? Véleményem szerint nem. Ha megteszi, vagy nem fizet ki, fordulhatok munkaügyi bírósághoz?
2011. márc. 21. 13:46
1 2
 11/11 anonim válasza:

Úgy tudom, hogy fegyelmi csak közszférában van. Legfeljebb rendkívüli felmondással mondhatott volna fel, még azelőtt, hogy te felmondtál, de azt meg indokolni kell, és a Munka Törvénykönyvében meghatározott esetekben lehet csak rendkívüli felmondással elküldeni valakit (pl. szándékos, súlyos gondatlanság), tehát mondvacsinált okokkal nem. Rendkívüli felmondás esetében is az utolsó munkában töltött napig ki kell fizetnie a béredet. Ha megteszi valótlan indok alapján, és még nem is fizet ki, akkor szerintem simán a Te javadra dönt a munkaügyi bíróság.

Ha már rendeződött az ügyed a kérdés feltevése óta, akkor azért a jövődre nézve sem árt, ha ezzel tisztában vagy, mert néhány munkáltató nagyon kreténül tud viselkedni, és azt gondolják, hogy a törvények felett állnak.

2011. ápr. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!