Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan spóroltok? (főleg a...

Hogyan spóroltok? (főleg a 18-29 éves korosztály véleménye érdekel)

Figyelt kérdés
Szeretnék spórolni, csak nem tudom, hogyan, mivel ígyis csak azt veszem meg, amire nagyon szükségem van, mégis hamar "elúszik" a zsebpénz... Ti hogyan/min spóroltok?
2011. márc. 21. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:
18-29 éves korosztály az nagyon tág. Dolgozol már? Otthon élsz, vagy magadat kell eltartanod?
2011. márc. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Még itthon élek a szüleimmel, és ha minden jól megy, idén nyáron fogok dolgozni anya munkahelyén, de a nevelőapám is szokott adni kisebb munkákat az ő munkájából is.
2011. márc. 21. 18:52
 3/7 anonim ***** válasza:

én pl nem veszek újságokat, könyveket, cd-ket, dvd-ket, vagy ha igen, 2x meggondolom, hogy szükségem van-e tényleg rá. ruhát sem veszek túl drágákat, és azt is alaposan átgondolom általában, hogy tényleg kell-e. Vmennyit kaján is lehet spórolni, elég sokat, ha pl nem jársz el kajálni, hanem otthon eszel, vagy otthon készített kaját viszel magaddal munkába/suliba.

De talán a legtöbbet a szórakozáson lehet megspórolni. Mozi, discok, bárok...ott sokat lehet pillanatok alatt költeni. Szóval jól meg kell gondolni, hányszor mozdulsz ki egy héten a lakásból. egy házibuli általában jobb és olcsóbb is, mint egy disco. egy otthoni dvd-zés, pedig kényelmesebb, mint egy mozi:-)

ennyi, mert máson nem ngyon lehet szerintem spórolni.

2011. márc. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gondold át, mi az, amire valójában nincs _feltétlen_ szükséged, és azt ne vedd meg. Minden spórolás ezen a gondolatmeneten alapul.

Például én elhagytam a hajfestést, innentől nem kell drága sampon, mert a wu2 is tökéletes, havi szinten jópár ezret spóroltam meg. Minimálisan sminkelek, így az évi párezer Ft-ból megvan. Viszont egyéb kozmetikai termékekből inkább a drágábbat veszem meg, mert tovább tart, így arányosan olcsóbb.

Aztán nem eszem kint, hanem mindig viszek magammal szendvicset. Bulizáskor nem nagyon tudok spórolni, bár amúgy sem kerül túl sokba. Viszont megtanultam isteni kapucsínót főzni, és vettem pár doboz jó minőségű teát, így a délutáni barátnős traccspartik nálam zajlanak, sütök valami finomat, beteszek valami jó zenét, készítek egy kapucsínót vagy teát, mindenkinek olcsóbb így. Sörözésnél dettó, a boltban feleannyiba kerül, mint egy kulturáltabb sörözőben.

Persze nekem könnyű, mert a párom nem szól bele az ilyenekbe, nem tudom, hogy a te szüleid mennyire tolerálják, ha ott gyűltök össze, de egy próbát megér.

2011. márc. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem kockas fuzet/excel, es ird fel mire mennyit koltottel. Ho vegen lehet mazsolazni...

Persze akkor van ertelme, ha a 50 ft-os csokit is felirod.

2011. márc. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A könyvekről, magazinokról és CD-kről én is lemondtam, hiszen nem szükségesek, buliba meg egyáltalán nem járok, néha a párommal elmegyünk moziba, de az egy hónapban egyszer van. Az étellel kapcsolatban tényleg jó ötlet ha itthonról viszek kaját magammal, ill. itthon eszek. A sulibüfé nagyon drága, egy héten több mint 2000 ft is elmegy csak a szendvicsekre...

Köszi!

2011. márc. 22. 17:26
 7/7 anonim ***** válasza:

A sulibüfén és a mozijegyen meg tudsz spórolni havonta 10ezer forintot.


Egyébként inkább azt javasolnám, hogy arra fókuszálj, hogy hogyan tudnál (több) pénzhez jutni. Másodállás, bedolgozások, megspórolt/félretett pénzek befektetése stb.

2011. márc. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!