Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Honnan szedik ezt a kisgyereke...

Honnan szedik ezt a kisgyerekek h ilyen munkát vállalhatnak? Már elegem van belőlük!

Figyelt kérdés

Unom,hogy a 11-15 éves gyerekek folyton becsöngetnek hozzám hogy elviszik sétálni a kutyámat egy kis pénzért. Hiába mondom nekik h azért tartok kutyát h én gondoskodjak róla,sétáltassam. Nővéremékhez meg azért csöngetnek be mindig h vigyázzanak a gyerekére ha kell. A nővérem hiába mondja h nem fogja idegenkisgyerekekre bizni a babáját de továbbra is jönnek. A szomszéd idős néni mesélte hőt meg azért nyaggatják ezek a kistaknyosok h majd ők elmennek pénzért neki bevásárolni.

Ez vmi nagy vicc. Már azon gondolkodom h ki írom az ajtómra h azért van kutyám h én sétáltassam nem fogok fizetni senkinek azért h sétáltassa.

Ki adja ezt a hülye ötletet a gyerekeknek? Kívűnom h őket is zargassák ilyen hülyeségekkel


2011. márc. 25. 16:03
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:
De hozzánk nem egyszer,hanem állandóan csöngetnek. Nagyon idegesítő. És ez azért van,mert úton útfélen azt hallják h így tudsz egy kis pénzt keresni. Ha vki megkérdezi h mivel tudna pénzt keresni,miért nem mondják nekik az igazat,h 16 éves korukig nem tudnak,addig vagy újságot gyújtenek,vagy rokonoknál próbálkozzanak
2011. márc. 25. 16:23
 22/43 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem az, aki ilyen baromi okos tanácsot osztogat nekik, az azt is megtaníthatná nekik, hogy ismerősökhöz menjenek, mert normális ember nem bízza egy vadidegen kisgyerekre a pénzét, kutyáját, gyerekét(!).
2011. márc. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:

Ez az! Attól hogy egy utcában vagy házban lakunk még egyáltalán nem vagyunk ismerősök,h bármit is rájuk bízzak.


Sajnálom azokat akik szar anyagi körülmények közt élenk,de nem tehetek arról h nagykorú révén én már legálisan megdolgozhatok a pénzemért

2011. márc. 25. 16:26
 24/43 anonim ***** válasza:
53%

Úristen, reménykednék, hogy kamu a kérdés, annyira szánalmas lehet, aki feltette. Te szerencsétlen, hát írd ki az ajtóra, hogy senki ne merjen becsöngetni... Örülj neki, hogy van kutyád, egy lény, aki őszintén szeret, több sem lehet körülötted. Tudod, ezek a gyerekek nem biztos, hogy cigire gyűjtenek, lehet, hogy villanyszámlára... Újságot... Ember, hol élsz te? Szerinted hol vesznek ma át újságot és mennyiért? Te normális vagy? Gondolod, leadod a Nők Lapját, és megvan a fagyi ára? Hetekig gyűjthetne egy tábla csokira.

Tudod, ki adja ezeket az ötleteket a gyerekeknek? Akiben van érzés, és esetleg elküldi őket bevásárolni, még akkor is, ha ő maga is meg tudna venni egy kiló kenyeret, de így legalább segít egy kicsit, és mégsem szánalomadományként ad a gyereknek pár száz forintot. Jesszus, köttesd ki a csengődet, nehogy valaki beszédbe próbáljon veled elegyedni.

2011. márc. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:

Aha,szóval még nekem kéne meghunyászkodnom és kikötnöm a csengőm mert nem szeretném h zaklassanak a kisgyerekek akik hülye tanácsot kaptak?

pfff.... Mondhatom remek

2011. márc. 25. 16:33
 26/43 anonim ***** válasza:
70%

Hozzánk jár néha egy 7-8 év körüli kisfiú, itt lakik a szomszédban és én oda is szoktam adni neki a kutyám ha jön, mert látom rajta, hogy nagyon szereti, s milyen kis büszke a többi gyerek előtt mikor a kutyám vele van, a kutya is imádja, miért ne adnám oda?

Nem azért vettél-tartasz kutyát, hogy más sétáltassa? Én sem, de még nem szakadt meg a kutya sem fél óra plusz sétától.

Tőlem pénzt soha nem kért a gyerkőc de szoktam adni neki magamtól, meg sütit is ha van. Nem tudom felfogni kedves kérdező, hogy mi akkora nagy dolog, a kutyának sem árt s te sem halnál bele valószínű egy kis apró adásába. Nem azt mondom, hogy add oda, a te kutyád, te vagy az ura-parancsolója, de egy kis emberséget szoríts már magadba, gyermekekről van szó

2011. márc. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim válasza:
75%

Én sem bíznék rá idegen gyerekekre semmit sem, pláne nem a kutyáimat. De pár száz forintot szoktam nekik adni, azzal a feltétellel, hogy többet nem zaklatnak, és nem terjesztik, hogy tőlem lehet leakasztani egy kis pénzt. :)

Nem lenne rossz ötlet, létre hozni szövetkezeteket, amelyekben ilyen korú gyerekek is vállalhatnának valami munkát egy kis pénzért. Bár nem tudom, ilyen korúaknak mit tudnának adni..

Ne nyiss ajtót.

2011. márc. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
66%
Ha egynek melót adsz, jön a többi is.
2011. márc. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
44%

"gyermekekről van szó"


Ha egy felnőtt csenget be ugyanilyen indokkal, akkor neki is odaadod a kutyád? Mert ha nem, akkor ez nem emberség, hanem diszkrimináció. Egy embernek addig segíteni, amíg elér egy bizonyos kort, ez nem szép. A felnőttnek is ugyanúgy kellhet számlákra, ételre, egyébre a pénz.

2011. márc. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
75%

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:45


Azt a kérdező hozzáállására írtam, a hisztériára, hogy összedől a világ, mert feszt csengetnek... amúgy idegennek nem adnám oda a kutyámat, de mint írtam a gyerkőc a szomszédban lakik.

Én nem diszkriminálok, ha felnőtt lenne megszorulva az ajtó előtt neki is adnék, mert el tudom képzelni milyen érzés lehet kérni ha muszáj, senki nem jókedvéből játszik becsengetőst.

2011. márc. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!