Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek elvállaljam?

Szerintetek elvállaljam?

Figyelt kérdés
másodállásban lehetnék pizzafutár.400ft órabér+ a borravaló fele,a többi jatt a szakácsnak megy.
2011. ápr. 4. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
nem egy megerőltető munka sztem :D . bár még sosem voltam pizzafutár :D . nem fizet sokat de hát ez van , amúgy is van egy normális munkád. sztem vállald el ha belefér .
2011. ápr. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát ha az idődbe bele fér, akkor mindenképpen.

Ne szalaszd el a lehetőséget.

Hidd el jól jön az a kis plusz.

Arról nem is beszélve hogy apám volt annó pizza futár és minden nap egy nagy pizzát kapott ingyen. :)

2011. ápr. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
a fizuval van gondom,miért veszik el a fele jattot?nem is hallottam még ilyet!
2011. ápr. 4. 17:46
 4/8 anonim ***** válasza:
ha a saját kocsiddal kell menni, akkor csak ráfizetés
2011. ápr. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért megy a fele a szakácsnak, mert nem csak te dolgoztál meg érte, hanem ő is.Ő süti a pizzát.

Étteremben is úgy szokás hogy a fele a pincéré, fele a szakácsáé.Ha csak nem hangsúlyozza a vendég hogy a szakácsnak, vagy csak a pincérnek.De ez meg már megbeszélés kérdése a munkatársak között hogy ilyen esetben is osztoznak-e vagy betartják a vendég kérését.

Amúgy meg ezen szerintem ne aggódj.Ki látja hogy az xy. utca 99976 szám alatt menyi jattot kaptál???

Ha úgy érzed kevés, akkor harmadold az összeget és 2 harmadot tegyél zsebre.

2011. ápr. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ok,ezt éertem,csak a szakács fizetése jóval magasabb
2011. ápr. 5. 16:13
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Többet is dolgozik!Rosszabbak is a munkakörülmények.

Tanultabb is elvileg.Ne értsd félre, általánosságban beszélek.

Munka mennyiség:

Szakács: -alapvetően előbb be kell érkeznie, mivel elő kell készíteni a konyhát, az élelmiszereket.(begyúrni a tésztát, felszeletelni a feltéteket, megfőzni előre az alapot stb.)

- állandó melegben van a sütő, kemence , tűzhely mellet.Ritkán járhat ki a levegőre.


Futár: -Később kell elvileg beérkezni, hisz a 10:00-tól van házhoz szállítás, elég legkorábban fél 10re bemenni.

-Nincs állandó hőben, hisz nyáron van légkondi a kocsiban, de az ablakot is le lehet húzni, télen pedig van fűtés.Folyamatosan levegőn van, ami hidd el sokat számít.

-Jó formán semmi dolga nincs, beül az autóba, elmegy a megadott címre, dudál kettőt átadja az ételt, és vissza megy.


Elvárt tanulmányok:

Szakács: Szakács képzés minimum, megvan neki a pizza szakács képzése is (ez általában külön szerzik meg + 1 év), esetleg mester képzése is megvan.


Futár: Max jogsit várják el tőle, esetleg érettségit.

Persze lehet hogy egy pizza futárnak van 2 diplomája és 3 nyelv vizsgája, képzettebb és többet tanult mint a szakács, de mivel ez nem elvárás, nem is veszik figyelembe.


Így már érted nagyjából hogy miért is van.

De amúgy se nagyon keress logikát meg fairséget a fizetésekben.

Csak egy példa: Egy ügyvéd (még egy kirendelt is) kap havonta 300-400.000 minimum, pedig semmi megterhelő fizikai munkát nem végez, nincs veszélyben vannak szabadnapjai, ünnepnapjai, és a tényleges munka ideje valóban 8óra egy nap.

Egy állatgondozó függetlenül attól hogy egy ártalmatlan vagy egy veszélyes állatot gondoz keres havi 80-100.000.- pedig állandó veszélyben van.Folyamatos fizikai munkát végez napi 12 órában.Nincs hétvége, nincs ünnepnap és kevés a szabad nap.


De én még mindig azt javaslom, hogy ha az idődbe belefér, nem hajtod túl magad és valamennyi kedved is van hozzá akkor vállald el a melót.

2011. ápr. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Étteremben is úgy szokás hogy a fele a pincéré, fele a szakácsáé."


Na ez nem mindenhol van így!

Sajnos,szakács vagyok.:)


Ja és én még olyan képzésről nem halottam hogy "pizza szakács" képzés!:D

Pizza szakács is voltam már.:)

Olyan van hogy diétás szakács képzés.:)


Kedves kérdező!


Ha a saját autóddal járnál nem éri meg ilyen üzemanyagárak mellett!!!!

Ahol pizza szakács voltam (rövid ideig)igénytelen hely,pedig egy nagy város belvárosi olasz étterme.

Ha jól emlékszem ott a futár napi nettó 4ezeret keresett de min.12órát melózott érte,de volt olyan nap hogy egész nap 3db! pizzát vitt ki.

Pizzák után kapott még 300 ft.-ot,+jatt de nem mindenkitől kapott,hiába volt finom a pizza és gyors a futár.

Saját kocsijával járta az utcákat,és saját pénzből tankolta.

2011. ápr. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!