Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kockázatos telemarketinges...

Kockázatos telemarketinges melót elvállaljam?

Figyelt kérdés
Van egy cég, ahová "felvettek". Természetesen őket kell reklámozni. Két napos betanulási időszak volt, ezzel nincs semmi bajom (még nem végeztem ilyen jellegű munkát), színvonalas volt stb. Aztán jött a fekete leves, miszerint jövő héten kezdek, de semmi szerződés, mondván ez betanulási időszak, és egyéntől függ, hogy mikor lesz ebből bejelentett munka (amúgy 5 órás). Ha bejelentett lesz a meló, akkor 50.000 ft/hó + jutalék. A jutalékról nem akartak beszélni. Na most ha én 1 hónap alatt mondjuk csak 1 új ügyfelet tudok regisztrálni, akkor gondolom az nem azt jelenti, hogy utána rögtön bejelentenek (mert ugye ez egyéntől függ (?)), de azért hirdessem őket, én meg majd elvegetálok 1 hónapig? Vagy hogy van ez? Szerintetek elvállaljam vagy sem? A két napos betanítási időszak miatt két állásinterjút mondtam le, mert abban a hitben tartottak, hogy utána fix bejelentett melóm lesz. Szerintem ez abszolút nem korrekt. Kell a munka és persze a pénz is.
2010. febr. 12. 14:27
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Őszinte leszek!

Telemarketinges melóból nem fogsz megélni, és csak az emberek agyára mész! Telefonos marketingeseknek mindig lecsapom a telefont, mert neki ez munka, de nekem ez zaklatás! Az én időmet ki fizeti meg, míg ő keresi a pénzt a telefonbeszélgetéssel?

Csak mindig tartsd szemed előtt: saját neveddel fogod a céget reklámozni, nehogy megjegyezzék és bajod legyne belőle!

2010. febr. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én ez tudom, de minél előbb munkát kell találnom, s jelenleg ez akadt. Biztos, hogy nem innen fogok nyugdíjba vonulni, de egyszerűen csak dolgozni akarok, s voltam pár állásinterjún, visszahívtak a második/harmadik/negyedik körre, ki tudja ezt kivárni, közben meg valahogy csak meg kell élni. Ezért jött jól az, hogy a héten közölte ez a cég, hogy "felvettek", két napos betanulási idő, s utána hajrá. Csak én birka meg azt gondoltam, hogy oké, én hajtok, de azért legyek már bejelentve, s azért ne már ingyen töltsem el azt az 5 órát...
2010. febr. 12. 14:43
 3/5 A kérdező kommentje:
De szerintem én vagyok egy naiv birka...:(
2010. febr. 12. 15:29
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Találni fogsz korrekt munkát. Ne menj bele olyanba, amiben nem bízol. Én is voltam így, nem mentem bele, és találtam normális munkát.
2010. febr. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A "telemarketinges" eléggé félrevezető ez esetben. A kérdés az, hogy

a, neked a cég meglévő ügyfélkörét kell felhívnod (ez a legjobb, de legvalószínütlenebb eset, mert nem kezdőkre bízzák)


b, a cég hirdetésére valamilyen módon jelentkezett embereket kell felhívnod (még ez is elég jó eset lenne)


c, vadidegeneket kell felhívnod. Ez az úgynevezett hideg hívás a leggyakoribb munkalehetőség és a legnehezebb, mert aki felhívsz általában ellenérdekelt.


Csak akkor vállald el, ha tudod kezelni azt, hogy kb. 1000 hívásodból 1 ügyfeled lesz, és 2-300 ember elküld melegebb éghajlatra, 4-500 lecsapja a telefont és a maradék udvariasan közli veled, hogy nincs a cégedre szüksége.

2010. febr. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!