Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkával lehet diákként...

Milyen munkával lehet diákként sokat keresni? (15/L)

Figyelt kérdés
B2 angol nyelvvizsga, jó kommunikációs készség. Külföldi tanulmányokra kéne a pénz. (Összesen 1,4 millió forint, de nyilván nem az egész ebből.)
2011. ápr. 4. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Sokat semmivel. És ha jól tudom, diákmunkát is csak 16 fölött vállalhatsz.
2011. ápr. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha betöltötte a 15öt, akkor is vállalhat már, de csak szünetben, és csak szülői beleegyezéssel.

De sok pénzre valóban ne számíts, bármit is csinálsz. Illetve akad olyan diákunka, amivel viszonylag jobban lehet keresni, ha pl egy irodában csinálsz ezt-azt heti 40 órában. De ez neked értelemszerűen nem jó. Szóval szerintem amilyen munkát ajánlanak az iskolaszövetkezetnél, azt fogadd el, ne nagyon válogass. Aztán ha látják, hogy mindent elvállalsz, már gyakrabban fognak hívni.

Ha viszont valami tök más melóra gondolsz, nem kifejezetten diákmunkára, hát, az még esélytelenebb. Pl említetted a középfokúdat, az mondjuk tanítani kevés, meg az életkorodból adódóan sem özönlenének hozzád a tanítványok.

2011. ápr. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

A hagyományos diákmunkákkal nem fogsz tudni sokat keresni. Ami jó lehet: teljesítménybéres munka, itt annyit hajtasz, amennyit tudsz és nyilván annyivan többet is keresel.

Valamint az ismeretségi köröd érdemes kérdezgetni, hogy tudnak-e neked valami munkát.

Én pl. dolgoztam egy ideig egy öreg bácsinál, számítógépezni tanítottam. Mivel a bácsi nagyon gazdag volt, ezért sokkal többet fizetett egy óráért, mint amennyit diákmunkával kereshettem volna. Hozzá egy szintén idős ismerősön keresztül kerültem, aki nála takarított.

Ilyen lehetőségekre érdemes ráhajtanod. Ilyet úgy lehet szerezni, ha minden ismerősödnek mondod, hogy keresel valami jó munkát, ha tudnak valamiről, akkor szóljanak. Minél több embernek szólsz, annál nagyobb az esélye, hogy tényleg találsz is valamit.

És persze az ilyen munkák jó része nem bejelentett, tehát a kor nem akadály :)

2011. ápr. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
22%
hát mehetsz utcalánynak. sokat fogsz keresni.
2011. ápr. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!