Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rendkívüli szociális ügyekben!...

Rendkívüli szociális ügyekben! Hová forduljak hogy születendő gyermekemnek állandó lakcíme legyen?

Figyelt kérdés
Albérletben lakunk és a tulajdonos hallani sem akar róla hogy be jelenkezünk még ideiglenesen sem!milyen címre jelentsem a kicsit szüleink meghaltak lakásunk nincs!
2011. ápr. 18. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:
az anya állandó lakcímére, ennek hiányában a tartózkodási helyére szól a gyerek lakcímkártyája is, ez automatikus, kérni sem kell
2011. ápr. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A bérbeadóval beszélni kell, meg kell engednie a bérbeadást. Ha nem engedi meg akkor indokolja meg miért nem. Talán nem adózik utánna? csak feketén adja ki..

A lakás bérbeadásról készült e irásos bérleti szerződés?

kérem olvassák el az alábbi cikket..

a bérlőnek is vannak jogai..

[link]

2011. ápr. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Már mért kéne megindokolnia? :P Én se járulnék hozzá soha, hogy egy alapvetően ismeretlen ember bejelentse magát hozzám...

Tudod te, milyen következményei lehetnek annak, ha valakit bejelentesz magadhoz?! Mondjuk van 5 milliós tartozása, amiről "elfelejtett" szólni, aztán majd rádrúgja az ajtót a végrehajtó, és visz minden cuccodat a lakásból az ő tartozása fejében...


Kérjen település szintű lakcímkártyát. Ugyanolyan mint a sima, csak az lesz rajta, hogy lakcím nélküli.

2011. ápr. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Válaszom a legutolsó válaszolónak hogy nincs tartozásom senki felé hál istennek,a tulaj az aki rafinátkodik az adóval,miatta nem tudtam a gázár támogatást igénybe venni ami annyit jelent hogy +60 ezret kidobott a zsebemből.

És ha találok olyan albérletet ahol emberi módon bánnak velünk el is megyünk!Csak arra kérem a jó istent hogy te ne kerülj ilyen helyzetbe.Nem tehetek róla hogy a szüleim intézetbe adtak és semmim nincs csak a családom és a becsületem.Aki ismer az tudja hogy nem akarok én átverni senkit de azt sem akarom hogy engem átverjenek.Azért köszönöm a választ és további szép napot neked!Krisztina


Uí:A többi válaszolónak is köszönöm és várom a további tanácsokat!

2011. ápr. 19. 12:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Itt egyszerűen arról van szó, hogy az albérlő akármit mondhat. Az egy alapvetően ismeretlen ember, nem rokon, közeli barát, akinek a szavában csak úgy bízhatsz. Lehet, hogy neked nincs tartozásod, de akinek van, az is hazudhatja azt, hogy nincs, és semmi hivatal nincs, amelyik igazolni tudná azt, hogy tényleg nincsen. A végrehajtási törvény szerint pedig ahova az adós be van jelentve, onnan lefoglalhatnak bármi ingóságot, és még a tulajnak kéne minden egyes tárgynál igazolni, hogy az pedig az övé, nem pedig az adósé. Nekem nincs névre szóló számlám számítógépről, tévéről, mikrohullámú sütőről, minden egyes bútoromról, és nem is akarom, hogy egyszercsak megjelenjen a végrehajtó, és elvigye őket a más tartozása miatt. Ezért soha nem járulnék hozzá én se, hogy albérlő hozzám bejelentkezzen. Emiatt lehet neheztelni, lehet méltatlankodni, de akkor is ez van. Aki be akar valahova jelentkezni, az kérje meg egy barátját, rokonát, aki megbízik benne, ne az albérlete bérbeadójától várja ezt...
2011. ápr. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!