Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Új kolléganő érkezett a...

Új kolléganő érkezett a munkahelyre, s féltékeny vagyok rá. Hogyan tudnék úrrá lenni ezen az érzésen? Többi lent

Figyelt kérdés
A lány fiatal, csinos, de nem ezzel van baj, hanem azzal, hogy a főnök már az első napján kiemelte őt, mint egyik legjobb dolgozót, s nekem rosszul esik, hogy indokolatlanul aratja a babérokat. Hogyan lehet befolyásolni, hogy ne legyek féltékeny? Egyébként az első ember én vagyok, a fizetésem is magasabb (a többiekénél is), s pontosan tisztában vagyok mindkettőnk képességeivel, így okom nem lenne egyáltalán arra, hogy kisebbségi komplexusom legyen, mellesleg kedvelem is a kolléganőt, mégis... Ti hogyan küzdenétek le az érzést?
2011. ápr. 29. 17:59
1 2
 1/12 anonim válasza:
30%

Nem kell leküzdeni az érzést,tipord el,alázd meg ha tudod hiszen a karrier és a főnök seggének nyalása sokkal fontosabb mint embernek maradni!

de nagy problémáid vannak......

2011. ápr. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, nem értem a válaszodat. A kérdés arról szólt, milyen módon ne legyen féltékeny. Nem hiszem, hogy erre válaszoltál.
2011. ápr. 29. 18:11
 3/12 anonim válasza:
Bocsánat akkor másképp fogalmazok! a saját dolgoddal,munkáddal törődj és ne figyelj másra csak arra hogy te jól végezd a munkád. nem hinném hogy léteznének erre a célra kifejezetten "praktikák".magadban kell rendet raknod,ha ez megvan nem fogsz ilyesmin agyalni!
2011. ápr. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Koncentrálj a munkára és a féltékenységet pedig próbáld tudatosan félretenni.

A fiatal csinos kolleganő még ha szimpi is.. ne ossz meg vele minden infot, tartsd a 3 lépés távolságot. Ha segitségre szorul akkor segits, de csak a legszükebb mértékben. Biztosan lesz olyan helyzet amikor egyedül kell tartania a frontot és lesznek nehézségei. A tapasztalatot, gyakorlatot nem helyettesiti a csinosság és a fiatal életkor.

Legyél magabiztos, és gondolj arra majd Ő is lesz egyszer korosabb. Minden csoda 3 napig tart a főnöknél is.

2011. ápr. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kicsoda ez a csaj hogy kapásból az első nap ilyen hatalmas benyomást tett a főnökre? Szerintem valami akárkije lehet a főnöknek csak nem terjesztik. Olyan nincs hogy az első nap kapásból megállapítsák valakiről hogy a gárda legjobb melósa. Igazad van nekem is felmenne az agyvizem.

Jobb ha vigyázol mit mondasz neki nehogy visszajusson a góréhoz mert ezek után nehezen hiszem el hogy nem protekciós.

Te csak végezd el a munkád minél hamarább és miután te vagy az első ember az igazi nagy feladatokat végezd el te a lehető legjobban ő meg csinálja ami maradt. Dolgozzon meg a dícséretért. Én tíz évig húztam az igát az előző melóhelyemen tisztességgel becsülettel de annyit se mondtak, hogy köszönjük.

A hátunk mögött árusitották ki a munkahelyünket nekem meg a kolléganőimnek hogy néhány fiatal csirkét felvegyenek.

Csak a korunk volt az akadály semmi más. Utánna meg rinyáltak hogy nem végzik el jól a melót. Figyelj oda nehogy a fejedre nőjön és a helyedre pályázzon.

2011. ápr. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Talán ha ennél is többet tennék a cégért, megszűnne... nem tudom, egyelőre azt érzem, nem érte meg ennyi áldozatot hozni a munkahelyemért, ennyi évet szentelni rá, ha egy nap alatt is el lehet jutni közel oda, ahova nekem csak jópár év alatt sikerült:(

(azt viszont pontosan tudom, hogy ha meg kell válni valakitől, akkor engem küldenek el utoljára, mert attól, hogy valakit felemelünk, még nem válik a legjobbá, csak a legjobbnak nevezetté, így a lány hozzám képest - áh, hagyjuk, nem is értem, mi történt velem, mintha egy tapasztalt tanárt akarnék összehasonlítani egy pályakezdővel)

Köszönöm.

2011. ápr. 29. 19:10
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság hogy a főnökök is meg a dolgozók is másként látják ugyanazt a dolgot. A melós kihajtja magát, hogy megfeleljen mert azt hiszi hogy... pedig dehogy! Az a főnök, aki meg egy nap után így ítél és ilyen bántó módon adja elő magát azzal azt jelzi: nem érdekel a többi melós meg hogy mit csináltak eddig. Én is azt hittem, hogy ha jól dolgozok, na meg a szakértelem, a megbízhatóság bla bla meglesz a jutalmam. Meglett. Felvettek a helyemre egy kis ribit. Ugyan úgy jártam mint itt az egyik hozzászóló. Hátmögül támadtak. Én hülye meg azt hittem be vagyok betonozva, mert minden miatt hozzám fordult az összes hülye főnök. Na erről ennyit. Több mint 20 éves munkatapasztalattal és néhány munkahellyel a hátam mögött nyugodtan ki merem jelenteni hogy nem érdemes egy cégért se túlhajtania magát az embernek. Úgysincs becsülete a főnök előtt. Ez nálunk magyaroknál különösen így van, hogy nem becsülik a dolgozóikat, beosztottjaikat a főnökök. Tisztelet a kivételnek de ők sincsenek sokan.

Csak annyit tudok mondani, hogy jobb ha az embernek ilyen melója is van, mint a semmi, de ha te húznád a rövidebbet akkor nem kell sajnálni egy ilyen helyet mert a kiscsaj is így fog járni. Új seprő jól seper aztán ő is csak egy bútordarab lesz akinek meg kell küzdenie az utánna jövőkkel na meg a saját tapasztalatlanságával és az ebből adódó problémákkal.

Egyik exfőnökömnek megmondtam az utolsó napomon, hogy nem fog még egy ilyen marhát találni, aki ilyen lelkiisemeretesen végzi a munkáját, nem sír a szája, itt van pontosan hóban fagyban és nem lógja el a fél munkaidőt bagózással. Jó szórakozást az újonchoz. Amikor később még visszamentem papírokért ezért-azért a kiscsaj folyton kint bagózott az udvaron. Még ki se hűlt a helyem már panasz volt rá. Jót röhögtem igazi elégtétel volt. Régi kollégáktól tudom hogy azóta a sokadik ember ül a helyemen és egyik se vált be. Ezért érdemes volt 8 év után elküldeni egy megbízható munkaerőt. De ez már az ő bajuk.

2011. ápr. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem le kell nyelni a békát, mást úgysem tehetsz. Minden csoda három napig tart :)

Ilyesmit én is megéltem, jött egy fiatal csajóca és a cégnél komoly szakemberek is úgy nyilatkoztak róla, mintha maga a megváltó érkezett volna kis bankunkhoz. Körbenyalták-falták minden értekezleten hogy micsoda szakember, miközben össz-vissz 2 hete dolgozott ott és jóformán meg sem mukkant, nemhogy nem sziporkázott. Nem is értettem az egész felhajtást, gondoltam biztosan valami csúcsközgazdász lehet, kutakodtam hát egy kicsit a neten. Kiderült hogy főiskolai futottak még diploma és 1,5 év gyakorlat, tucatbeosztottként. Jól van, gondoltam, ha ez a lány vált meg minket, hát akkor ő, nincs mese. A főnökség márpedig belé helyezte a bizalmát. Ehhez képest mit ne mondjak, alig egy évet töltött nálunk és valahogy ugyanezek a főnökök nem marasztalták, amikor távozni készült. Hát igen... Azért az hozzá tartozik, hogy a lány nem volt ellenszenves és egyáltalán nem játszott rá erre az egészre, szerintem kb. inkább megijedt, hogy mit akarnak ezek itt tőle??? Mert azért nehéz lehet mindjárt ilyen nagy elvárásoknak megfelelni, ill. csalódást okozni is könnyebb ha túl magas a mérce, hiába minden jó szándék hogy bizonyítson.

Szóval szerintem végezd a munkádat ahogy eddig is, mondjuk én a cégért hozott áldozatokkal csínján bánnék (szerintem már a szóban is benne van hogy nincs ellentételezése, pedig a munkának ára kell(ene) hogy legyen).

Az új kolleginát pedig lassacskán úgyis megismered. Ha jó fej, én nyitott lennék vele szemben, bármikor jól jöhet egy kedves ismerős. Ha meg beképzelt, stb., akkor annyi, max. elviselni vagy kénytelen (legalábbis még egy darabig :).

2011. ápr. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Igen, a leányzó jó fej, csak az teszi ellenszenvessé, ahogy bánnak vele (bár erről nem ő tehet), illetve kicsit mintha ő akarna a középpontba kerülni (ami szintén csak amiatt zavar, hogy attól ő még nem válik jó szakemberré - de ez még régről visszamaradt sérelmem, már egyetemen sem szerettem, ha valaki nem a tudására kapott ötöst, feltehetően ugyanez játszódik le most is).

Mindenkinek köszönöm a válaszát, várok még hozzászólásokat, bár ezen magamnak kell túljutni, egyedül kell megbirkóznom.

2011. ápr. 30. 05:59
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi jutott eszembe, hogy a férfi főnökök ráadásul bizonyos kor fölött hajlamosak egy csinos, fiatal pofika alapján egyéb jó tulajdonságokkal is felruházni a lányokat, pedig azoknak semmi közük a csinos pofihoz. Tisztelet a kivételnek. Jól áll a kiskosztüm = remek szakember. Sajnos ezzel is nehéz mit kezdeni, mert nem is tudatos a részükről, inkább ösztönös. Működik a biológia. Uh gyanítom, hogy ahogy öregszünk egyre többször kell majd ezzel szembesülni. Persze jó esetben idővel helyre áll az értékrend, de az első felbuzdulás mindig nagy. Sovány vigasz, de végül is mind öregszünk - és mind voltunk fiatalok :)
2011. ápr. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!