Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen hátrányom származhat...

Milyen hátrányom származhat abból, ha a cég ahol dolgozom,8órás bejelentés helyett levett négy órásra, de a fizetésem megmaradt?

Figyelt kérdés

Ezt úgy értem, hogy ha babát szeretnék később, akkor ha visszatennének nyolc órásra pl.,2hónap mulva, akkor elölről kezdődik az egy év számolása? Vagy hogy van ez? (mert ugye a babához egyx éves munkaviszony kell) nem akarok "most rögtön" szülni, de fontos lenne. Kérdeztem már ezt, de sokan nem értették.....

Köszi előre is a válaszokat!!!!!


2009. márc. 17. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:
A 4 órás munkaviszony is munkaviszonynak számít!
2009. márc. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem értelek: a munka is 4 órás lett, vagy csak a bejelentés?

Egyébként 4 órás munkaviszony is munkaviszony.

2009. márc. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Értem, hogy az is munkaviszony, de ha el szeretnék menni szülni, akkor a gyes-t kapnám két évig, mégpedig a fizetésem 75%-át.

Így viszont csak az alanyi jogon járót kapnám, hiszen a nettó bérem így 36000 Ft.

Így érthetőbb?

2009. márc. 18. 08:38
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Valamit nagyon keversz.


A GYED van biztosítási jogviszonyhoz kötve, ami azt jelenti, hogy az elmúlt két évben kell meglennie a 180 biztosítotti napnak és annak az igénylés pillanatában is fent kell állnia (kivéve, ha a munkaviszony a Tgyás ideje alatt szűnt meg, mert akkor is jár a GYED). Ennek az összege az igénylést megelőző naptár napi átlag keresetednek a 70%-a, de max. br. 100.100 Ft (ez nettóba kb. 85eFt). Teljesen mindegy, hogy napi 4, 8 vagy több órára vagy bejelentve, a bejelentés a lényeg.


Jelenleg a GYES alanyi jogon jár: vagyis azoknak akiknek nincs meg a 180 napjuk és azoknak akiknek egyáltalán nincs bejelentett munkahelyük. Ennek az összege fix. kb. 28eFt.


Nem igazán értem, hogy milyen előnye származik a munkáltatónak abból, hogy kevesebb óraszámra jelent be, én úgy tudom, hogy minden munkáltató által fizetendő a munkavállaló fizetésének X%-a. Biztos, hogy nem lettél kevesebb pénzzel bejelentve?

2009. márc. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szia!

De kevesebbel vagyok bejelentve, mert eddig 72000-re voltam, most mivel már csak négy órára, így 36000Ft-ra.

Tehát ha gyed-et kapNÉK, akkor ennek a bizonyos 36000.-nek kapnám a 70%-át. Ezért érint engem ez hátrányosan sajnos...

Remélem érted... és köszi

Egyébként már mindegy,mert ápr. 1-től nem dolgozom itt, mert a főnököm kijelentette, hogy nem tudja fizetni a bérem... :-( ez van sajna!!!!!

2009. márc. 19. 08:40
 6/6 anonim ***** válasza:

Sajnálom.

Arra figyelj oda, hogy mindig legyen valami: vagy bejelentett munka vagy álláskeresési járadék, mert ez utóbbi is beleszámít a folyamatos munkaviszonyba. Annyi kikötés ugyan van, hogy folyamatos munkaviszonynak számít, ha 30 napot nem meghaladó szünet van a biztosítási jogviszonyban.

Sok sikert egy új munkához!

2009. márc. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!