Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Visszatarthatják hivatalosan...

Visszatarthatják hivatalosan a fizetésem?

Figyelt kérdés

Egy kissebb ruhaboltban dolgoztam az (elmúlt 3 évben) mint eladó. Egyik nap én, másik nap pedig a kolléganőm dolgozott reggel 9-től este 8-ig.

A bolt tulajdonosa több boltot üzemeltet országszerte.

A múlt héten a nyár előtti leltár eredménye 110000Ft hiányt hozott ki. :(

Nem tudjuk hogy miből adódott ez a hiány, ezért a kolléganőmet is és engem is azonnali hatállyal közös megeggyezéssel elbocsátottak.

Azt ígérték hogy a kilépési papírjainkat postázni fogják, ami 1 hét után nagy nehezen meg is történt!

Viszont közölték azt is hogy a fizetésünket ami még járna azt a hiány miatt nem fizetik ki! Fejenként 52000Ft-ról van szó!

Az érdeklene hogy ezt megteheti-e a munkaadó???? Szerintem nem!!!

Mit csináljunk?


2011. jún. 6. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Hogyan tudod bebizonyítani,hogy te nem vagy felelős a hiányért?

Ma a munkáltató MINDENT megtehet.

2011. jún. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha közös megegyezéssel szűnt meg a munkaviszonyod, akkor (ha a közös megegyezésben máshogy nem szerepel) köteles kifizetni a munkabéretek.

Akkor tarthatná vissza, ha rendkívüli felmondással mondott volna fel nektek, és az indokban szerepelne a leltárhiány.

A munkaszerződésetekben szerepel valami a leltárhiánnyal kapcsolatosan?

Azt ajánlom, együtt lépjetek a kolléganőddel a munkáltató ellen, ne külön-külön.

2011. jún. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak üzenem: Nem mondtam hogy be tudodm bizonyítani hogy nem vagyok felelős a hiányért! Viszont a munkaadónk sem tudja bebizonyítani hogy felelősek vagyunk! Ez a hiány fakadhat bármiből!!!

Mi az hogy a munkáltató MINDENT megtehet??? Az egy dolog hogy manapság gátlástalanul (ebben az országban) mindenre képesek, de ez nem azt jelenti hogy jogilag meg is teheti!


A 2. válaszolónak pedig köszönöm a válaszát! Fel is fogunk lépni a volt munkaadónk ellen!!!

2011. jún. 6. 11:39
 4/9 A kérdező kommentje:
jah a munkaszerződésben semmi nem szerepel a leltárhiánnyal kapcsolatosan!
2011. jún. 6. 11:40
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem titeket átvertek!!


Amennyiben a megkötött munkaszerződésetekben NINCS BENNE az, hogy anyagi felelősségvállalás, továbbá meghatározva az ÖSSZEG, hogy mennyi értékhatárig!


Az esetben nem vonhatnak le a fizetésetekből SEMMIT!!!


Ha megteszik, munkaügyi bíróság!!


Ha a közös megegyezésben nem volt feltüntetve, hogy levonják tőletek a pénzt akkor minél előbb jelentsétek fel a munkaügyi bíróságon, ha viszont benne volt, és aláírtátok akkor bszhatjátok...


Legjobb ha ügyvédhez mentek mind a ketten, az a legbiztosabb!!

2011. jún. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha 100% biztos vagy benne, hogy nem a te hibád volt a hiány, illetve fogalmad nincsen hogy mi történt, akkor nem kellett volna aláírni a közös megegyezést. Én nem írtam volna alá, rögtön mondtam volna, hogy munkaügyi bírósághoz fordulok. Tedd ezt és jelentsd fel. Nem tudhatod, hogy a kedves munkaadód mikor kinek mit adott oda stb. és még te fizetsz??? Nem így működik. Keress meg egy ingyenes jogsegélyszolgálatot, majd ők eljárnak az ügyedben. Ha bebizonyosodik, hogy nincsen közöd a hiányhoz, ne felejts el még külön kártérítést is kérni a cégtől a jogtalan eljárás stb. miatt.
2011. jún. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ma 12:12


A közös megegyezés arra vonatkozik ami bele van foglalva, azaz a munkaviszony megszüntetésére, azt jól tette, hogy aláírta.


A fizetésvisszatartás már az utána következő esemény, köze nincs a közös megegyezéshez.


Nem abban egyeztek meg közösen, hogy a melós ellopta a cuccot ezért nem kap fizetést! :D

2011. jún. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mo-on az van érvényben, hogy ártatlan vagy amíg az ellenkezőjét be nem bizonyítják. Szóval ha nem tudja bizonyítani, hogy miattatok volt a hiány, akkor nem mondhatja, hogy a ti hibátok. És még ha a ti hibátok is lenne, akkor sem biztos, hogy nektek kellene megtéríteni a kárt.
2011. jún. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Először is volt-e valami jegyzőkönyv vagy ilyesmi felvéve arról, hogy hiányzik a leltárból 110ezer? Mert ha nem akkor egyértelmű, hogy ki kell fizetnie téged. (Hivatalosan nem is történt semmi.)


Ha volt, akkor az a kérdés, hogy mi van a munkaszerződésedben. Ha nincs benne az, hogy te felelős vagy a leltárért, akkor az azt jelenti, hogy neked ehhez semmi közöd, jár a pénz.


Ha az van benne, hogy felelős vagy a leltárért, vagy valami hasonló (nem kell, hogy ott legyen az, hogy anyagilag is), akkor már más a helyzet.


Szerintem akkor ez már károkozásnak minősül. Ha gondatlanságról van szó (miért nem figyeltél a leltárra amikor ez a dolgod), akkor max a fél havi béreddel vagy felelős. Ha szándékos (elloptad, direkt rosszul csináltad) akkor a teljes kárt fizetned kell.


Innentől az a kérdés, hogy mennyit kerestél ott havonta. Ha 104ezret akkor jogos, hogy nem fizet. Persze, ha van jegyzőkönyv, a munkaszerződésben benne van, hogy tiéd a leltár...


Ha kevesebbet kerestél akkor követelheted rajta a kettő különbségét. Azt, hogy szándékos azt úgyis neki kell bizonyítania, nyilván nem tudja.


Ügyvédhez csak akkor menj, ha tényleg jogos a követelésed, különben csak kifizetsz neki egy csomó pénzt és azt mondja, hogy ezzel nem érdemes bíróságra menni.

2011. jún. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!