Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hivatalosan bárki foglalkoztat...

Hivatalosan bárki foglalkoztathat háztartási munkát végző személyt? .

Figyelt kérdés

Elegendő az APEH-nél az 1000 Ft-os havi regisztrációs díjat befizetni?


Nem cégekre, vállalkozásokra gondolok itt, hanem magánszemélyekre és háztartásukra...


2011. júl. 27. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen! Bejelented és fizeted utánna a járulékokat.
2011. júl. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

[link]


Itt azt írják, hogy adó- és járulékmentes a háztartási munka, ha előzőleg bejelentik, és befizetik a fent említett 1000 Ft-os költséget. (lsd A foglalkoztató bejelentési és fizetési kötelezettsége 2. bekezdés)

2011. júl. 27. 14:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Bárki magánszemély foglalkoztathat háztartási munkára magánszemélyt.

Be kell jelentened az APEH felé (ezt lehet telefonon is, nem kell elektronikusan) és befizetni az 1000 forint regisztrációs díjat. Adót, járulékot nem kell fizetni.

Valahol olvastam régebben, amikor elkezdték ezt, hogy közvetlen hozzátartozót és egy háztartásban lakót nem lehet így foglalkoztatni (tehát pl. nem vehet fel így az édesanyád téged, vagy ha mondjuk együtt laksz az anyósoddal, ő sem alkalmazhat így)

2011. júl. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ, én sem velem egy háztartásban élő személyre vmint rokonra gondoltam!
2011. júl. 27. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!