Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákmunka kérdések - megtehetik?

Diákmunka kérdések - megtehetik?

Figyelt kérdés

Betanulni voltam, nem akarják kifizetni. Ezt megtehetik? A homar.blog.hu-n is volt már erről cikk, úgy tudom nem, mindenhol kötelesek kifizetni, jelenléti ívet is kitöltöttem minden nap. Kihez fordulhatok hogy kifizessék?


Nem akarnak kifizetni (a rendes béremet, nem csak a betanulót). Hova fordulhatok?


Többektől is levonnak, nem a ledolgozott óra után fizetnek. Hova lehet ezzel fordulni?


Kötelezhetnek arra hogy munkaidő előtt és után fél órákat pluszban bennmaradjunk?


Ha a diákmunka közvetítő cég összejátszik a melóhellyel hova fordulhatunk?


Nem kaptam fénymásolatot a munkaszerződésemről, és nem is írhattam meg időben. Ezzel megszívhatja a PW hogy munkaszerződés nélkül dolgoztatott? Vagy én?


2011. jún. 12. 02:13
 1/5 anonim ***** válasza:
A munkaügyi bírósághoz fordulhatsz, biztos érdekelné őket a dolog.
2011. jún. 12. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
És a NAVhoz is (APEH) Nekik jogosultséguk van mindent ellenőrizni (munkaszerződés, munkaidő nyilvántartás, bérjegyzékek....)
2011. jún. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

én kaposváron dolgozok a pannon workön keresztül, és 2 hónapja várom a fizumat. azt mondták kedden utánanéznek mi van, de legutobb amikor bent voltam 10.-éig igérték hogy megjön, hát nem jött. A betanulást én is ugy tudom ki kell fizetni. de ugy tudom a pw nem szokta. nálunk is többen mondták, hogy vigyázzak mert néha átb@sszák öket és kevesebbet fizetnek mint kellene, és többen vannak akik mult honapban nem kapták meg a pénzüket (volt akinek azt mondták azért, mert nem volt internet).

amugy nem tudom mit dolgozol, én tesco pénztárazok, nekünk elötte utána maradni kell, egy ismerösöm szavait idézve (ö is ezt a szot használta - lehet h ismerösök vagyunk? :D) a pw "összejátszik" a tescoval, szval ezért nem lehet hol reklamálni, de sztem ennyi azért belefér, attol eltekintve hogy egy másik tescos dolgozo szerint én mint diák nem is rovancsolhatnék, aztán azt mondták csal diákvezetövel lehet, dehát 100-bol 1x ha segit. szval sztem ök se tudják mert már több változatot is hallottam :D

munkaszerzödésemröl meg annyit, ugy hivtak elöször dolgozni hogy 'sziamabetudszjönniéjfélig?' de nem tudtam, csak másnap, dehát ott sem a szerzödéssel vártak, és én sem kaptam példányt, de amugy is rohannom kellett buszra nem tudtam volna megvárni, mert telefonálgattak meg nem tudom, nekem meg nem volt idöm ott toporogni, igy is fél orát ott töltögettem a papirokat. amugy akik ott dolgoznak ök is megmondták h nem az én hibám hogy nem irtam alá idöben, bár nem ott dolgozok is ezt mondták, de mondanak ök is sok mindent. pl hogy csak azota van hiányuk amiota a pw-nél dolgoznak. namost ha nem fizetnek tök éhes vagyok alig tudok figyelni és emiatt van hiányom az megintcsak nem az én hibám mert én dolgozok, ök meg nem fizetnek... pedig jo lenne, mert fizetnem kell a szobát, ki fognak tenni sztem igy is de akkor tuti nem hagyom ennyiben. ha jövö héten nem intézik el hogy megkapjam még a héten a pénzem én is megyen NAV meg ahova lehet mert felháborit, és már k*rvára elegem van. érdekes modon a melol diáknál soha nem volt gondom (ugy 3-4 éve dolgoztam náluk) sööt, ha nem volt buszom eljöttem értem kocsival (30 km) ééérdekes. ja, idöpontot meg nem lehet lemondani. de olyat lehet, hogy nem fizetnek, meg kevesebbet. gratulálok. gondolkozom hogy bemenjek-e egyáltalán a következö idöpontomra....

2011. jún. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%
engem is érdekelne, betanulást is ki kell-e fizetni mert voltam és nem akarják
2011. jún. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
78%

nekem se küldték a fizut, elhagyták a jogviszony igazolásom de nem szóltak volna... a csaj még annyit se mondott h bocs... szintén Kaposvár :D de be kell menni beszélni velük megmondják mi a baj, bár nekem is csak másodszorra sikerült mert legutóbb bent voltam azt mondták azért mert csak 1 hónap után írtam meg a munkaszerződést. bár olyanoknak meg küldtek sms-t h vigyenek be, akik már vittek be, nem értem :D béna volt a csaj gondolom, mert neki adtam oda még anno. mesélnek azé érdekes dolgokat az itteniek, jahh :D

B.

2011. jún. 16. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!