Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő rendszergazda...

Pályakezdő rendszergazda vagyok (bár nemtudom, ezt kimondhatom-e így), merre tovább? (Részletek alant)

Figyelt kérdés

egy két éves OKJ képzést (Hálózati rendszergazdaként hirdették,"Hálózattelepítő-üzemeltető" a hivatalos megnevezése :\") nemrég 85%os összesített vizsgaeredménnyel elvégezve szeretnék megfelelő munkát találni.

A problémám a következő:

-Mindenhova felsőfokú célirányos végzettséget (tehát diplomát.) kérnek.

-Nincs túlsok tapasztalatom//tényleges stabil,szerteágazó tudásom,de nagyon elkötelezett vagyok és nagyon gyorsan tanulok.(Erre pont tojnak szerintem,ha nincs meg az a tudásom ami egy már 2-3 éve rendszergazdaként dolgozó embernek megvan)

-Nincs nyelvvizsgám,de angolul folyékonyan beszélek és a szakmai angolt is megértem (Ha nem is társalgási szint,de nem gagyogok meg lexikon-angollal próbálok ellenni)

-Számítógépet szétszedem összerakom az utolsó csavarig akár becsukott szemmel,nemtúlkomoly hálózatot tudok építeni,windows servert valamennyire tudom kezelni.

-A fentiek tükrében mégsem érzem úgy,hogy árkot kellene ásnom vagy egy gyárban kellene csomagolnom esetleg Tesco/Lidl/tetszőleges supermarketben árufeltöltőként dolgoznom.


Van-e ötletetek,tanácsotok,hogy merre tudnék elindulni avagy fogjam be,vegyem már kézbe a lapátot és húzzakvissza ásni:D


2011. jún. 16. 15:44
1 2
 1/13 anonim válasza:
13%
Szia! Sajnos ezzel a végzettséggel nem nagyon lehet elhelyezkedni manapság. Az is igaz, hogy a fizikai munkára sem szívesen vesznek fel Téged, mert ahhoz már túlképzett vagy. Javaslatom: Próbálj elmenni ilyen Tesco, Lidl, sormunka, stb-re, gyűjtsél pénzt és képezd újra magad, tanulj ki egy másik szakmát, esetleg levelezőn fősuli/egyetem, diplomával azért jól el lehet helyezkedni, bármennyire is sokan mondják, hogy nem. Remélem segíthettem.
2011. jún. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

21 éves vagyok,azzal már elkéstem és csak mennek az évek,felejtek vagy ottrohadok meg,sormunkán.

OKJ képzés volt és emelt szintű,ennyi szerencsém van talán,de mégsem tudom merre tovább.

2011. jún. 16. 16:31
 3/13 anonim ***** válasza:
Az OKJ képzés csak kidobott pénz és wc papír, amit adnak. Menj fősulira, vagy egyetemre, mellette meg menj dolgozni a mekibe. Szerintem ez a legjobb megoldás.
2011. jún. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha a hiányosságaid pótlod, tehát csinálsz nyelvvizsgát, és eljutsz arra a szintre, hogy ne kelljen ilyeneket írnod, hogy "nemtúlkomoly" meg "valamennyire", plusz közben lépést tartasz az újdonságokkal, simán lesz munkád. Az a baj, hogy amit leírtál, az elég labilis. Ha te is azt mondod magadról, hogy nem stabil a tudásod, akkor kábé esélytelen vagy.

Fejleszd magad és szerezz referenciát! Akár önkéntesként is érdemes dolgozni, hogy aztán azt mondhasd, hogy ennek vagy annak a szervezetnek te építetted ki a rendszerét (akkor is, ha az valójában csak két összedugott pc :) ). Így bőven felvesznek.

Nem a levegőbe beszélek, a párom hasonló végzettséggel tök jó állást kapott a molnál. De ehhez kellett az, hogy ne csak egy elfogadható teljesítményt nyújtson, hanem a szakmai teszteken ő szerepeljen a legjobban a felvételin. Ezen a területen az önképzés elengedhetetlen, szóval kezdj neki mielőbb.

De amúgy az egyetemmel sem vagy nagyon elkésve még :)

2011. jún. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Az a gond,hogy a bátyámra elment egy nagy kalap pénz,és rám már nemjutott.

Jártam egyetemre !!!3!!! hónapot,de sajnos az volt a szitu,hogy felvettek mindenkit alacsony ponthatárral (én szerencsére magassal jutottam be),és aztán mondvacsinált okokkal tömegével buktattak ki mindenkit.

Esélytelen hogy visszajussak szüleim támogatása nélkül,az pedig akkoris nagyon kevés volt most pedig nincs.

Nagyon elvagyok keseredve mert többnek érzem magam jóval annál,hogy mekiben dolgozzak vagy Tescoban,de mindenhova egyetemi diplomát kérnek 2 nyelvtudással,x év tapasztalattal,sok hardcore referenciával és azt az érzést keltik bennem hogy rabszolgamelóra,szarért hugyért keresik a topnotch informatikusokat magyarországon,aki pedig nincs tökéletesen a tápláléklánc tetején az fogjon egy kötelet vagy ugorjon vonat elé de ne szívja a levegőt.

2011. jún. 16. 17:13
 6/13 anonim ***** válasza:

hajj, imádom amikor az emberek beírnak az informatikai témákba ilyeneket:)


Nah majd én:

Figyu kolléga!


A végzettséged százaléka senkit nem fog érdekelni. Talán a multikat, de az se tuti. Bizonyítványt általában a multiknál meg az állami szerveknél kérnek.


Elsősorban a kisebb magyar vállalkozásokat célozzad be, ott nyugisabb, lazább a tempó, igaz nem is fizetnek halálra, de tanulni perfekt.


Nincs szükség egyetemre, fősulira ahhoz, hogy munkád legyen a szakmában. Általában szeretik ezt hangoztatni sokan, de marhaság. Persze ha orvos akarsz lenni, az más, ott aláírom, hogy kell.


A helyzet az, hogy ha kijártad a sulit és ennyit tudsz felmutatni, akkor az baj. Az informatikában olyan embereknek van helye, aki képes önállóan tanulni, és haladni előre. Ergó, ha te rendszergazdának tanultál, akkor evidens kellene legyen, hogy otthon szétkapsz minden gépet, összerakod, teszteled és felteszel rá többféle linuxot (debian, ubuntu, redhat, centos), esetleg egy winfos servert is, és teszteled tanulgatod.


Megtanulod hogyan kell beállítani, pl van neten egy ilyen tanulmány, bár már nem mai, de tanulhatsz belőle:

[link]


Megtanulod hogyan kell webszervert létrehozni, üzemeltetni, mi az az apache, php, mysql, postfix, proftpd, pureftpd, samba stb.. ezek így az alapok.


Akkor érdemes a mysql-t is megérteni alapszinten, a php sem árt kicsit.

plusz amit kenned vágnod kell, az a bash scriptek írása.


Ezeken kell tudnod tökölni haladó szinten. Ha valóban alkalmas vagy a szakmára, akkor kitalálsz magadnak feladatokat, legyél kreatív. Nem fogsz melót találni szakmai tapasztalat nélkül ebben a témában, ha diplomád lenne, akkor sem.


nézegessed gyakran a prog.hu -t a weblabort, meg hasonló oldalakat is, itt előfordulnak ajánlatok a szakmádban is.

2011. jún. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Bocs, de három hónap után hogy tudtak kibuktatni? Nekem a bme-n egy egész év kellett hozzá :D

Egyébként fogadd meg az utolsó tanácsait, és fogd fel, hogy nem a papír a lényeg, hanem a mögötte lévő tudás. Csak a jelek szerint nálad az hiányzik.

2011. jún. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kamumail 4 president.

köszönöm.

2011. jún. 16. 17:30
 9/13 anonim ***** válasza:
sok sikert!
2011. jún. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

[link]


Itt nem kérnek tapasztalatot.

2011. jún. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!