Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő rendszergazda...

Pályakezdő rendszergazda vagyok (bár nemtudom, ezt kimondhatom-e így), merre tovább? (Részletek alant)

Figyelt kérdés

egy két éves OKJ képzést (Hálózati rendszergazdaként hirdették,"Hálózattelepítő-üzemeltető" a hivatalos megnevezése :\") nemrég 85%os összesített vizsgaeredménnyel elvégezve szeretnék megfelelő munkát találni.

A problémám a következő:

-Mindenhova felsőfokú célirányos végzettséget (tehát diplomát.) kérnek.

-Nincs túlsok tapasztalatom//tényleges stabil,szerteágazó tudásom,de nagyon elkötelezett vagyok és nagyon gyorsan tanulok.(Erre pont tojnak szerintem,ha nincs meg az a tudásom ami egy már 2-3 éve rendszergazdaként dolgozó embernek megvan)

-Nincs nyelvvizsgám,de angolul folyékonyan beszélek és a szakmai angolt is megértem (Ha nem is társalgási szint,de nem gagyogok meg lexikon-angollal próbálok ellenni)

-Számítógépet szétszedem összerakom az utolsó csavarig akár becsukott szemmel,nemtúlkomoly hálózatot tudok építeni,windows servert valamennyire tudom kezelni.

-A fentiek tükrében mégsem érzem úgy,hogy árkot kellene ásnom vagy egy gyárban kellene csomagolnom esetleg Tesco/Lidl/tetszőleges supermarketben árufeltöltőként dolgoznom.


Van-e ötletetek,tanácsotok,hogy merre tudnék elindulni avagy fogjam be,vegyem már kézbe a lapátot és húzzakvissza ásni:D


2011. jún. 16. 15:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kamumail!


Mit gondolsz ha elvégzek egy Grafikus képzést annak van jövője? Ellehet vele helyezkedni?

Köszönöm a válaszod.

2011. jún. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szia!


A grafikának mindig van jövője szerintem. De nem tudom milyen irányra gondolsz. Valami művészeti, rajzolós grafikus, vagy nyomdai grafikus, vagy webgrafikus ala webdizájner, stb, animátor, 3d grafikus, stb.



Ha van kézügyességed rajzolni, akkor az egy nagyon jó alap lenne mindegyikhez.


A művészeti téma jó, de nehéz vele elhelyezkedni, az inkább alapnak jó, hogy tervezni tudd a grafikáidat papíron, vázlatokat rajzolni, stb.


A nyomdai grafikus elsősorban nyomtatott anyagokkal dolgozik. Pl katalógusokat készít, kiadványokat. Ide kiadványszerkesztő programot kell megtanulni, a photoshopot, illetve valami vektoros progit, pl corelDraw.

Itt főleg arra kell figyelni, hogy az adott munkád nyomtatva is megállja a helyét.



A webdizájner pedig valahol pont az ellenkezője. Én sokat dolgozok webes grafikákkal, feldolgozom őket, amiből elkészítem egy weboldal vázát (webfejlesztő/programozó vagyok). Nagyon megnehezíti a dolgomat ha egy nyomdai grafikus munkájával kell dolgoznom. Ahhoz ez a szakma menjen, értened kell a weblapokhoz. Kicsit érteni kell a felépítéséhez, a lényeg, hogy tudd mit szabad alkotnod, hogy a sitebuilder tudjon dolgozni a rendszereddel. Amúgy ha ez a szakma érdekel, akkor nézz körbe a html és css környékén is. A legjobb webdizájner egyben sitebuilder is. Ehhez is photoshop kell, illetve ide sem árt egy vektoros editor.



Az animátor pedig kézzel tud animációkat rajzolni, képkockákat, vagy ugyanazt szoftveresen, videószerkesztés mellé, stb. Ide lehet, hogy a Flash a legnyerőbb, amúgy a Flash a webdizájnernél se árt ha van.



A 3D grafikusnak 3DStudio max vagy Maya3D ami szükséges lehet. Itt 3Dimenzióban kell alkotni, kicsit más mint 2D-ben.


Bocs, ha kicsit eltértem a tárgytól, csak gondoltam részletezem a választék egy részét.

Mindegyikben van lehetőség elhelyezkedni, de ugyanaz érvényes rá mint amit fent írtam. Hiába végzed el, ha nincs tudásod. A szabadidődben bulizás helyett magadat kell képezned, tesztelned a programokat, kutatnod a technikákat. Kérdéseket feltenned magadnak, többnyire "hogyan tudnám megcsinálni azt, hogy..." és választ szerezni rá, kipróbálni.


Ergó ha szánsz rá munkát a szabadidődben, akkor minden lehetséges.

2011. jún. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szia ez sokkal több mint amire számította. Köszönöm.


A nyomdai grafikára gondoltam specializálódni, a webgrafika valahogy annyira nem vonz.


A kérdező meg ne haragudjon az Off-ért.

2011. jún. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!