Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hány évet dolgoztál mielőtt...

Hány évet dolgoztál mielőtt elmentél először GYES-re?

Figyelt kérdés

1. gyerek: 3 év otthon

2. gyerek: 3 év otthon

3. gyerek: 3 év otthon


Ha egy magyar nő 3 gyermeket szeretne, akkor ő 9 évig maradhat otthon a gyermekeivel? Ha kettőt akkor 6 évig, ha egyet akkor 3 évig?

Vannak olyanok, akik nem mennek vissza a szülések között hanem egyhuzamban 3-6-9 évig háztartásbeliként, anyaként otthon vannak?

Ha én három gyermeket szeretnék felnevelni, akkor ugye nem várhatok olyan sokáig, hanem 25 és 30 éves korom között valamikorra be kellene terveznünk a párommal az első kisbabát, hogy a 9 év otthon babázást kb. 35 éves koromig sikerüljön összehozni, a biológiai óra miatt, meg azért mert 35 éves korig addig ideális a szülés a kockázatok miatt?


2011. okt. 15. 21:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Előtte 10 évet dolgoztam és 2 évet voltam otthon a gyerekkel.

Egyáltalán nem kötelező 3 évet otthon maradni a kicsivel és nem kell köztük pont a 3 év korkülönbséget tartani.

De ki hogy szeretné...

2011. okt. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

De ha megszűnik majd mindenféle védelem (amit elvileg az új Mt. nem tartalmaz majd), akkor GYES-en lévő anyákat is ki lehet majd rúgni, és akkor nem tudom, ki finanszírozza majd azt, hogy valaki 9 évig otthon ül...

Szerény véleményem szerint is túlzás 8-9 éveket otthon ülni, és elvárni, hogy a munkáltató fizesse az embert, miközben ugye ő még a helyére sem vehet fel senkit, várnia kell, hogy az illető mikor dönt úgy, hogy vissza akar menni...

De az is tény, hogy így az sem lenne védett, aki megérdemelné, és nem élne vele vissza... Nehéz kérdés ez, nem tudni még, mi lesz a pontos megoldás, mindenesetre szerintem nem számolj 9 év GYES-sel, mert ez nem garantált, hogy megillet majd téged!

2011. okt. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
9 évet dolgoztam, utána 3,5 évet voltam otthon, mert egymás után jött a két gyerek pici korkülönbséggel. Így nem volt olyan sok a kihagyás...
2011. okt. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem csak 1 gyerekem van,és 4 évet dolgoztam amikor otthon maradtam vele 3 évet.

Az unoka húgom 18 évesen szülte az első gyerekét.Ő egy napot sem dolgozott.Leérettségizett majd ment szülni.Ma 33 éves de még mindig nem dolgozott 1 napot sem,mert sorban jöttek a gyerekek.5 gyereke van,és most várja a hatodikat.Bár 1 napot sem dolgozott mert mindig otthon volt a gyerekeivel,de mégis mint főállású anya "munkaviszonyban"van..

2011. okt. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
9 évet dolgoztam előtte, majd 2 évig voltam otthon az első babámmal, utána dolgoztam 2 évet és most 1 éve vagyok itthon a második babámmal.
2011. okt. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%
kedves 22:11 amiről te beszélsz,az egy tervezet volt, nem ez lett beterjesztve. A gyed, gyed alatt nem lehet kirugni
2011. okt. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
46%

Még fogalmunk sincs, mi lesz bevezetve, mivel még nincs meg a végleges új Munka törvénykönyve.

Még tárgyalnak róla, módosítgatnak.

2011. okt. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%

Valóban, a mai cikk szerint a "végleges" tervezetben benne van a védett kor is, meg a kismamák felmondási védelme is.

Na, hát akkor majd meglátjuk, hogy a nyolcszáz féle verzióból melyiket fogadják el végül.

2011. okt. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én 8 évet dolgoztam akkor született az első gyerkőc mikor betöltötte a 2-öt akkor lettem terhes a másodikkal.Így négy hónap híján 3 év van köztük.Ha betölti a pici is a 3-at akkor visszamegyek dolgozni.Még nem döntöttük el hogy lesz-e harmadik de ha lesz akkor 33 éves koromig szeretném ha megszületne.
2011. okt. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálunk fejlettebb országokban örülnek, ha 3 hónapot otthon tudnak lenni... Persze ezzel nem értek egyet, viszont 9 év az sok.

Ha akkor keresnél új munkát nem is lennél könnyű helyzetben. Egyrészt rengeteget hülyül otthon az ember és ezt a munkáltatók többsége is tudja, másrészt hiába 90%, hogy többet nem mész szülni, a gyerekek folyton betegek. Ezt is nézi a munkáltató és nem nagyon van lojalitás ezzel kapcsolatban...

Nem egyszerű. :(

2011. okt. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!