Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » KÖZMUNKAPROGRAM 2011, havi...

KÖZMUNKAPROGRAM 2011, havi max.4 óra/32 EFt. - Aki ezt kitalálta, a munkanélküliek Jótevője volt vagy Gonosztevője?

Figyelt kérdés
Tavaly volt állásom, a Bajnai-kormány létrehozta országosan a településőrséget, de amikor a „Kell egy jó csapat” létrejött, rögtön kilökött az utcára. Havi fix 60 EFt (plusz kafetéria)-ról rávetődtem automatikusan 28500-ra, onnan kerültem három hónapos közmunkára (havi 32 Eft/napi 4 óra) árokfaragónak (stb.), ásó/lapát/gereblye/csákány/zsíroskenyér/csapvíz felszereléssel. Tavalyi főnökeim némelyike megtalál, belém köt, hogy nem egyenes az árok, akikre vigyáztam tavaly odaszólnak: - „Na ide jutottál, településőőőőr?” Oké, hogy kifizetem a számláimat, de pl. húsra akkor telik, ha veszek az állateledel üzletben, és a kutyakajából csinálok magamnak is. Meg letöltök az internetről jó kajákat háttérképnek, és azokat szoktam nézegetni, ha jóllakok kecskesajttal, akkor lapozok sült csülökre meg hagymás rostélyosra. Kilátásaim jövőre (?), esetleg elvisznek több száz kilométerre konténeres földtúrónak, de nem tudom mit csináljak a két kutyámmal, üssem agyon őket, na és mivel, téglával (?), nincs kire hagynom őket. Állatkínzásért megbüntetnek, ha elsőre nem sikerül agyonütnöm, miből fizetem ki? Vagy, idén miből lesz tüzelőm télire??? Beköltözzek a mosógépbe, és húzzak magamra egy kucsmát? Ha jól kipörget, biztos nem fogok fázni – egy darabig. Na és azután? Vagy rontsam a statisztikát és legyek öngyilkos? Naponta így is kb. hatan az országban. Az évente majd nem 2200 potenciális szavazót jelent, akik biztosan nem arra szavaztak, hogy itt „halnod kell”, hanem hogy itt „élned kell”. Vagy „itt élned és halnod kell”, hazádnak rendületlenül légy híve ó magyar, de ki lesz az, aki majd ápol és eltakar? Kiváltképpen ha egyedülálló vagy és akkor születtél, amikor ellenforradalomnak nevezték a forradalmat, most meg „fülkeforradalomnak” a (köz)munkát/kenyeret országjáró programot, és bárhová mész munkát keresni, elhajtanak, mint komisz bivaly a bágyadt legyet. Azon gondolkozom, hogyan lehetnek milliomosok azok, akik eladósították az országot, én meg, aki semmiféle adósságot nem csináltam, hogy lehetek (anyagilag) holt szegény?! Vagy ugorjak a Dunába? Akkor meg rám förmednek a horgászok – jogosan -, hogy zavarom a halakat. Na de egyáltalán, hogy kerültem ide? A legutolsó négy munkahelyem, ahol stabilan dolgoztam, mind megszűnt. Két hónappal, hogy igénybe vehettem volna a 20%-os vasúti korkedvezményt is, azt is megszüntették. Bizony gyereknek volt jó, akkor még vehettem 50 filléres fagylaltot. De felnőttnek lenni, bizony nem jó, legalábbis ebben a korban. Védett korban. Védett vagyok attól, hogy normális embernek érezhessem magamat. Mit kezdjek magammal? Menjek el szavazni? Tényleg, arra még talán jó leszek! Na de szerintetek kire szavazzak? (sobrijóska)
2011. júl. 23. 12:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
1millió új munkahely?ismerős?így simán meglehet...de ez nem munka...
2011. júl. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

elolvastam és sírok..

egyszerűen hihetetlen,hogy embereknek kell így élnie ma Magyarországon, ilyen körülmények között..és mennyi ilyen van,pár hónap és mi is ide jutunk,már mi is csak napról napra élünk(vegetálunk)

ha most azt mondom sajnálom,azzal nem mész semmire,de ha megkérdezem,elárulod merrefelé laksz? akár privátban..mert ha tudok szívesen segítek Neked..vigyázok a kutyusokra ha kell,talán még fát is tudnék szerezni a télre..most mennem kell,kitartás!:) 20/L

2011. júl. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
76%
Az ország melyik részében laksz? Ha nyugaton, irány ki! Ennek az országnak vége, aki más mond, az áltatja magát. Lehet filozofálni, hogy miért, de ha normális életet akarsz, akkor sz@rd le a Szózatot!
2011. júl. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ölj embert, es akkor eleted vegeig futott hely, es etel lesz... Szomoru, de ismerek olyat, aki direkt arra jatszik, hogy bekeruljon, mert csak ugy maradhat eletben. :/
2011. júl. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!