Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miből élnek az emberek? És én...

Miből élnek az emberek? És én miből éljek?

Figyelt kérdés

Hali 25 éves srác vagyok, most végeztem az egyetemen mesterszakon, van felsőfokú nyelvvizsgám...

Több kérdésem is van:


1, ti miből éltek? Számolgattam... szeretnék elköltözni otthonról, de egyszerűen esélytelennek látom... kezdő fizu max 80 és 120 között mozog, amennyire én látom...


de 40 az albérlet 40 megy kajára, 10 a telefon és az internet 20 a bérlet a rezsire már nem is marad pénzem...

Egyszerűen semmi értelmét nem látom h dolgozok... nem jutok egyről a kettőre... még ha nagyon meghúznám magam, akkor is mennyit tudnék félrerakni havonta? Max egy 20 ast... hogy lesz így saját házam, kocsim? 20 000-ekből nem tudok összespórolni töbmilliót... ha meg kölcsönt veszek fel ugyan ott vagyok... még az unokáim is fizethetik... szóval ti miből éltek?


2. kérdésem

Elég sokféle munkát kipróbáltam már, de egyszerűen nem találok nekem megfelelőt... A fizikai munkát nem bírom, gyenge a hátam, volt egy gerincsérülésem és nem bírom hosszútávon. Most csináltam egy adatrögzítéses melót de 8 órát kell rohadni a számítógép előtt tök monoton az egész és kb fel akarom kötni magam nap végére... előzőleg meg kutatómunkát végeztem de ott meg annyit olvastam gépen hogy megfájdult a fejem és minden nap hánytam a migréntől.

Amúgy kommunikáció szakot végeztem ami amúgy nagyon jó, tehát tényleg releváns és hasznos tudást kaptam de nem tudok vele elhelyeszkedni mert nem hiszik el hogy értek hozzá... 25 éves fejjel odamegyek az 50 éves üzletemberhez azzal hogy én vagyok az új innovatív istenfasza és majd én megmondom hogy hogyan vezessük jól a vállalatot kiröhögnek... Gyakornokként az a tapasztalatom hogy az a hozzá állás "hogy te még csicska vagy ne akarjál érteni semmihez majd mi mondjuk h mit csinálj...főzz kávét". A matematikához meg a reál tudományokhoz meg nem értek. Ráadásul pesszimista vagyok, nincs bizalmam már senkihez... (sokszor volt hogy nem fizetek ki, még nagy multik se pl a tesco) és türelmem sincs az emberekhez. Szóval a kérdés az hogy szerintetek mit csináljon az, aki a reálhoz nem ért, a fizikait nem bírja, az irodait szintén nem bírja, az emberekhez meg nincs türelme? Télleg nem az van h nem akarok dolgozni és kifogást keresek... próbáltam de úgy érzem h nem megy... és értelmét se látom olyan kevés a fizu...


3. ha van ötleted, pl dolgozd ezt vagy azt akkor légyszi írd le azt is hogy hol kezdhetnék ennek neki.


2011. aug. 1. 10:50
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%

Örök igazság, aki dolgozik az nem ér rá pénzt keresni :)

és másnak sem éri meg robotolni, egy nem éri meg, kettő nem vagy megbecsült munkaerő :(

Valami jó kis vállalkozásba kéne belekezdeni, amivel az a baj, hogy ahhoz is tőke kell, és némi pozitív látásmód, önbizalom és bátorság na meg leleményesség, hogy olyanba fogj bele, ami nincs élből halálra ítélve.

talán a nyelvvel kezdhetnél valamit, vagy nincs ambíciód, ötleted?

én 70 ezer ftból "élek" férjem "tart" el mondhatom???

elég gáz és semmit érőnek érzem magam, mi is válallkozáson törjük a fejünket számomra, ő is abból él..

2011. aug. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is most végeztem, de azt tudom, hogy meglehetősen el vagy tévedve a fizu terén! Nézd meg a www.frissdiplomas.hu, ez egy nagyos hasznos oldal, többek között azt is megmondja, hogy a kezdő friss diplomás fizetés bruttó 210 000Ft körül van. Ami nettóban olyan 150-160 000 Ft.

Viszont a munkához való hozzáállásod nem a legjobb. A legtöbb ember az alján kezdi. Én szívesen bevállalnék bármilyen melót (persze, fizikait én sem, nem azért tanultam évekig az egyetemen), akár irodait, akár ügyfélszolgálatost, bármilyet. Fel a fejjel, más is így érez. Igaz, mi ketten a párommal próbáljuk megteremteni az "egzisztenciát", és mi már számolhatunk egy majdnem 3 éves kisfiúval is:)

Esetleg egy tipp: próbálkozz Pesten. Több lehetőség, több fizetés, igaz több a kiadás is, de még mindig jobb ott, mint bárhol vidéken (szerintem).

2011. aug. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Smartguy86 ***** válasza:
100%

Aki dolgozik az nem ér rá pénzt keresni - igaz :D


Ha más nem, egy ideig tanulj befektetni, közben dolgozz, tegyél félre tőkének, aztán fektesd be. Ez az egy kiút van! De nagyon lelkiismeretesen kezdj neki tanulni!!! Az iskola szart se ért, nem készít fel az életre, ne is várd tőle. Ezt magadnak kell elérni!

2011. aug. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%

Szia!

Tudok egy pont neked való munkát!

Ha érdekel írj!

2011. aug. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
esetleg külföldi munka? az mindig ütősen mutat egy önéletrajzban :)
2011. aug. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
60%

"25 éves fejjel odamegyek az 50 éves üzletemberhez azzal hogy én vagyok az új innovatív istenfasza és majd én megmondom hogy hogyan vezessük jól a vállalatot kiröhögnek..."

Bocsi, de ezzel én is kiröhögnélek. Vállalj munkát a végzettségednek megfelelő területen, akármennyi fizetésért. Dolgozz rendesen és spórolj. Ez a telefon 10, internet 20 azért elég meredek. Kevesebbet kell telefonálni és kisebb internetcsomagot választani, máris spóroltál 20 ezret. Érd be elsőre ne lakással, csak szobával.

Ha jól dolgozol, úgyis észre fogják venni, hogy valóban érdemes rád bízni feladatokat, mert értesz hozzá. Sok pályakezdő ismerősöm van, aki jó, az általában 1-2 éven belül feljebb lépett a ranglétrán, ami nyilván fizetésemeléssel is jár. De ennek a létrának az ember az alján kezdi.

Sőt talán extrém, de engem konkrétan a második hónap után előléptettek, mert látszott, hogy jól dolgozom, ez nettó 50 ezer pluszt jelentett. Oké, aláírom, ebben benne volt rögtön az elején néhány hazavitt munka meg fizetetlen túlóra, de így is megérte.


Az a lényeg, hogy kezdj el dolgozni, és mindent adj bele! Akkor kapsz fizetésemelést hamar és egyenesbe jössz. De ne várd, hogy egy ismeretlen munkaadó megelőlegezze neked a bizalmát, először neked kell bizonyítanod!

2011. aug. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

"Vállalj munkát a végzettségednek megfelelő területen, akármennyi fizetésért. Dolgozz rendesen és spórolj."


Ezzel az a baj hogy én alapvetően filmezéssel szeretnék foglalkozni, és saját filmstúdiót szeretnék aminek kb rendezvény fozótás, film, reklámfilm, videóklip, és gömbpanoráma készítés lenne a porofilja... ehhek kellene kb 2m forint, már mindent elterveztem de ez is kúrva sok... Fél évet dolgoztam az egyik tv nél, 1 hónapot voltam az origónál, meg másik 3 hónapot a bázis tv nél, mindezt ingyen... meg most dolgoztram 3 hónapot 30 000 ért... de SENKIT nem érdekel... már egy éve ingyen dolgozom és jól végzem a munkám, de semmi eredménye. Még csak be sem voltam jelentve mert elszámolták gyakornoki időnek, még csak segélyre sem vagyok jogosult... nem panaszkodom mert hasznos tapasztalat volt... de már elég a tapasztalatból pénzt akarok. 25 éve gürizek... kijártam a rohadt sulit, dolgoztam minden nyáron, elvégeztem az egyetemet, leraktam a nyelvvizsgát... vállaltam egy csomó munkát puszira... semmi eredménye. Nekem nem ezt ígérték!


"Ez a telefon 10, internet 20 azért elég meredek. Kevesebbet kell telefonálni és kisebb internetcsomagot választani, máris spóroltál 20 ezret. Érd be elsőre ne lakással, csak szobával."


Félreolvastad, a telefon 10 000, a bérlet 20 000 havonta.


"Ha jól dolgozol, úgyis észre fogják venni, hogy valóban érdemes rád bízni feladatokat, mert értesz hozzá. Sok pályakezdő ismerősöm van, aki jó, az általában 1-2 éven belül feljebb lépett a ranglétrán, ami nyilván fizetésemeléssel is jár. De ennek a létrának az ember az alján kezdi."


Nem azért mondom h vitázzak... csak én meg azt látom hogy az egyik haverom 2 évig dolgozott a tv2 nél... ingyen. De nem engedték csinálni semmit... az rtl nél meg megmondták a másik ismerősömnek hogy "mostantól kezdve felejtsd el az életedet, se kutyád se macskád, se családod csak a munka van" és ez is volt... de egy év után kiborult és akkor keresett 100 at. Másik haverom meg elment a nestléhez mint logisztikus. Az volt megbeszélve h dolgozik ott 1 évet közben befejezi a sulit és akkor felveszik 120 ra... dolgozott 1 évet 60 ért... utánna nem vették fel mert jaj most nincs üresedés meg ment a habizás... dolgozott még egy évet, igaz azt már 70ért... és év végén sem vették fel... 2 évig várt. Mégis mennyi ideig kell türelmesnek lenni amíg kap az ember egy olyan fizut amiből meg lehet élni?


Az a lényeg, hogy kezdj el dolgozni, és mindent adj bele! Akkor kapsz fizetésemelést hamar és egyenesbe jössz. De ne várd, hogy egy ismeretlen munkaadó megelőlegezze neked a bizalmát, először neked kell bizonyítanod!


Tudom hogy igazad van, igazad kell legyen... meg különösebben választásom sincs. De nem tudok motivált lenni... mert nem vagyok szopatnak éjjel nappal fófasz fizetésért és még elvárják hogy vágjak hozzá jó pofát...egy darabig megy, de azért a lófaszak is van vége XD.


Másrész ha most éveket elbaszok arra hogy 80 meg 60 ezrekért gürizek akkor leszek 35 éves mire oda jutok h el tudok kezdeni valami filmstúdió szerűt, és akkor még nincs se kocsim se házam és ha bebukom összeomlik az egész életem, ráadásul 30 évesen már a családdal kéne foglalkozzak...

2011. aug. 2. 11:41
 8/16 A kérdező kommentje:

"esetleg külföldi munka? az mindig ütősen mutat egy önéletrajzban"


bevallom őszintén félek kimenni... Meg nem szívesen hagynám itt a beteg szüleimet...


Meg van egy ismerősöm aki megpróbálta de csak elszart 500 000 forintot kint de nem tudott elhelyeszkedni...


Egy másik ismerősöm egy pár eltudott helyezkedni de olyan munkát csináltatnak velük amit a külföldi lealacsonyítónak tart, kint mi vagyunk a kisebbség... és a magyarokat egyébként is utálja mindenki. Igaz még így is jobban keresnek mint itthon...

2011. aug. 2. 11:45
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

A "sz@rt lapátoltam Angliában" aztán tényleg nagyon ütős az önéletrajzban. Ez csak az itthon teljesen nincstelen selejt embereknek lehet megoldás hogy kimennek valami alja munkára, amit az echte angolok nem hajlandóak elvégezni.


Nem vagy könnyű helyzetben, de sajnos a kommunikáció diploma gyakorlatilag semmit nem ér ha nincsenek megfelelő kapcsolataid. Viszont azt a 2 millát annyira nem nehéz összehozni. Maradj otthon a szüleidnél, menj el valami említett éhbéres munkába (mást úgysem tudsz csinálni), és így kevesebb mint 2 év alatt meg lesz a pénz.


Illetve ha már sz@rért-hugyért dolgozol, akkor legalább olyan helyre próbálj menni, ahol a későbbiekben kamatoztatható tudást és kapcsolatokat szerezhetsz.

2011. aug. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Meg is érdemled,hogy megdögölj...Mr. kommunikáció büfészakos majom...Az ilyen szarok miatt tart is a világ...
2012. márc. 20. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!