Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Férfi légiutas kísérő?

Aremeen kérdése:

Férfi légiutas kísérő?

Figyelt kérdés

Fiú vagyok de érdekel a légiutas-kísérő szakma. Járnak fiúk ilyen képzésre vagy van egyáltalán férfi légiutas kísérő ?

Mindenképp külföldön szeretnék elhelyezkedni.


2011. aug. 7. 18:13
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
75%
Sajnos nagyon függ attól hogy milyen járaton vagy. Heti átlag 2 nap pihi megvan, de ez a két nap is gyakran ketté van osztva. Azaz két repülés közt 24 óra..ennyi időd van kipihenni magad. 2 hetente van egyszerre 3-5 nap pihenő is kb.Mint mondtam tesóm általában legkevesebb 14-15 órát repül, de volt már olyan járaton ami közel 19 órát volt levegőben. Ez elég megterhelő bármely embernek, főleg hogy az említett járat 12 időzónán repült át, tehát az itthoni időhöz adj hozzá 12 órát... Ha jól tudom létezik valamiféle kabin beosztás hogy ki és mikor van szolgálatban a repülés alatt, tehát nem feltétlen "talpalsz" 14 órákat. Illetve ezeken a járatokon olyan repülők vannak, amelyekben van személyzeti kabin, ágyakkal, kis nappalival tvvel saját wcvel stb. Vannak olyan vonalak ahol váltó személyzet is van, tehát amikor az adott úticélra megérkezik a gép, kiszállnak az utasok és a "fáradt" személyzet is, aztán feltankolják a gépet és jön egy új személyzet majd indul vissza a gép. Ilyenkor a korábbi személyzetnek van legalább 24 órája pihenni, meg császkálni az adott városban. Ha jól tudom pl a Róma-New York járat is ilyen..Ilyenkor kicsit feltudod fedezni a környéket is:) A 3 ingyen jegy 1+1 fős, azaz 2 főre szól, de 60 nappal az utazás előtt jelezni kell a kívánt úticélt. A 60%-os kedvezmény dupla kedvezmény, azaz a dolgozónak csak a fennmaradó 40%-ot kell kifizetnie, még a hozzátartozónak a jegyár 60%-át kell ki fizetni. De erre külön szabályok vonatkoznak, évente 2 hozzátartozó veheti igénybe 1-1 alkalommal és csakis európai járat viszonylatra.Viszont a dolgozó korlátlanul igénybe veheti 60 napos előfoglalási feltétellel bármely járaton. Ha van már 10-15 éves tapasztalatod számtalan karrier lehetőség van a "földön". Amire érdemes jelentkezni. Végül is ha még érdekel valakit, valami, ezzel kapcsolatban..akkor privátban megadhatom a tesóm emailjét Ő még tud, több és hiteles információval szolgálni.
2011. aug. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!