Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet jogi úton csinálni...

Lehet jogi úton csinálni valamit a céggel, ha a fizetkor az alapbéremnél nem kapok többet, pedig 3 műszakba dolgozom?

Figyelt kérdés
A bérpapíron fel van tűntetve az alapbér, ledoglozott nap/óra minegyik műszakra, és van egy mozgóbér amit nem értem mit takar de az állandóan változik és mindig űgy jön ki, hogy minden hónapba szinte mindig ugyan annyi a keresetem, de az alapbéremnél nem kapok többet. Én úgy gondolom h 3 műszak miatt többet kéne kézhez kapni mint az alapbér.
2011. aug. 14. 16:07
 1/2 anonim ***** válasza:
A szerződésedben benne kell lennie, hogy mit takar a mozgóbér. Attól függ, hogy tudsz e tenni jogi úton valamit, hogy mit írtál alá.
2011. aug. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk a mozgóbér azt jelenti, hogy adható (!), és a munkavállaló teljesítményétől függően ossza ki a részleg vezetője.

Plusz a 3 műszak miatt kapnod kellene du és éjszakai pótlékot.


Első lépésben beszélj a közvetlen főnököddel. Ha nem intéz semmit, menj feljebb. A munkaügyet is megkérdezheted. Illik betartani a szolgálati utat, mert ha később per, bíróság lesz belőle, akkor ezt ne lehessen ellened fordítani.


manju

2011. aug. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!