Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a fene van a mai 20-30...

Mi a fene van a mai 20-30 évesekkel? Olyan cégnél dolgozom, ahol vannak gyakornokok is jelenleg meg keresünk embert fix állásra is. Folyamatosan csalódom bennük

Figyelt kérdés

Okok:

1. azt gondolják,hogy ők tesznek szívességet azzal,hogy itt vannak

2. kijelentik,hogy min. 150.000 Ft-os fizetést kérnek

3. nem értenek semmihez,de előadják,hogy ők mindent tudnak jobban, mint mi

4. nem érdekli őket ez az egész.


Próbáltam beszélni velük,de kijelentették,hogy ők csak a gyakorlat/pénz miatt vannak itt lesz*rják az egész céget és nem is érdekli őket. Nyilván ezek után elküldtük őket,de a többin is ezt látom. Mi van a mai 20-as 30-asokkal?


2011. szept. 27. 12:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

nem tanitották meg őket értékelni a pénzt, a munkát


Bár én is huszonéves vagyok,de nem olyan mint a nagy átlag,én dolgozom gyerekkoromtól.

Mostanra elég jó pozicióban.

Nálunk is vannak gyakornokok,sokszor jobb lenne ha nem lennének...

2011. szept. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
58%

Mi a baj a mai öregekkel?

- Gyakornokként 200 ft-os órabért kapok, miközben a többiek fix 150 ezret plusz jutalék, prémium, cafeteria, stb, pedig én dolgozok többet, minden nap túlóra.

- Mindenhez értek, és mindent meg is csinálok, így vagy más válláról veszem le a munkát, vagy megspórolok egy külsős megbízást. Mégse kapok prémiumot.


"nem értenek semmihez,de előadják,hogy ők mindent tudnak jobban, mint mi" - ilyen hozzáállással pedig semmi keresnivalód nincs a hr osztályon.

2011. szept. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
59%

"kijelentik,hogy min. 150.000 Ft-os fizetést kérnek"


Miért? Törődjünk bele abba, hogy sz*ért, hu*ért dolgoztassanak minket? Még az a 150.000 is nagyon kevéske, de már megélni meg lehet belőle!


Vagy szerinted jobb beletörődni a szar fizetésbe? Ezért nem halad előre az ország, mert a sok birka hagyja hogy megalázzák.

2011. szept. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%

Szia! Én nem értek veled egyet elég sokmindenben.

20 éves vagyok,lassan fél éve próbálkozom munkakereséssel,és nekem nem ezek a tapasztalataim.

A fiatalok (is) nagyon el vannak keseredve,hogy alig van munkalehetőség,és szinte teljesen kilátástalan a helyzetük. Én abból a szemszögből látom a dolgokat,hogy a HR-esek mennyire lealázzák az új munkavállalókat,szinte már súrolják az emberi méltóság határait. Fölényeskednek,és azt éreztetik,hogy mi nem vagyunk olyan emberek,mint ők. (de nekik biztos ez a feladatuk)

Az,hogy több fordulón kell átjutni ahhoz,hogy végre megkapd azt a nyomorult szerződést (majdnem éhbér)elképesztően idegőrlő. Eltelnek hónapok,hogy csak ezekre a fordulókra jársz,egy forintot nem látsz,majd a végefelé azt mondják,hogy tekintsük tárgytalannak.

Akinek van munkája,az nagyon becsülje meg!

Én már beadtam az önéletrajzomat árufeltöltőnek is,csak,hogy legyen már valami munkám,és nem az a végzettségem...

Felháborító ez az egész.

2011. szept. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem megalázás kérdése. A mai rendszerben a 150 ezer nettóért minimum 300 ezer hasznot kell termelni egy munkásnak. Aki megtermeli, az jogosan akar 150 ezer fizetést. Aki nem, annak meg talán többet vagy mást kellene dolgoznia.


Ne legyünk már eltájolva, a munkáltató nem a két szép szemünkért, hanem a munkánkért fizet. Akinek a munkája nem ér annyit, hiába értékes ember egyébként, mégis mire föl fizessen?

2011. szept. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
53%

Az a nagy Europához tartozás fenemód megnyitja ám az emberek szemét. Sokan megszédülnek a luxemburgi fizetésektől meg a svájci életszivonaltól...miközben Magyarországon élnek. Sokan azt hiszik hogy a 150.000 a létminimum és ezért nem kell mést csinálni csak bizonyos időközönként (24 óránként) megjelenni és újabb időközönként meg eltünni (szintén 24 óránként. Az már nem érdekli őket, hogy valamit az aztalra is le kellene tenni.

Azzal nincs is baj valaki nem ért semmihez. Valljuk meg egy friss diplomás vajon mihez ért a való világban? Én sem értettem semmihez diplomával a kezemben. Egy vezetőnek különben sem kell mélyreható szaktudással rendelkezni. Csak annyira, hogy ne tudják megvezetni szakmai kérdésekben. A többi tudást ígyis-úgyis megszerzi, ha nyitott rá és van hozzá affinitása.

A dolog már ott kezd el zavaróvá válni amikor tényleg kiderül valakiről, hogy csak egy átlagos emberke, mégis sarokba tud szorítani olyan szakembereket akik már évek óta a szakterületükön dolgoznak.

2011. szept. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Magyarországon mindenkinek legalább annyit fizetést kellene adnia, amelyből nem kellene félnie, hogy mi lesz vele a hónap végén! A minimálbér ehhez kevés! Tessék megnézni a Nyugat-Európai fizetések és árak közötti összefüggéseket! A boltok árai nagyjából azonosak a nyugati boltok áraival, viszont a fizetés csak kb. fele. Nyugaton ami drágább az a szolgáltatások, lakhatás. Minden más azonos szinten van! Csak éppen a fizetések nem!
2011. szept. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
12:36! Amíg otthon dolgoztam, mindennap kidolgoztam a belem, túlóráztam(amit persze nem fizettek ki), sok hasznot csináltam a cégnek, fizetésként pedig 115.000 Ft-ot kerestem! De a "kedves" főnök úr évente új autót(luxuskategória) vásárolt magának, de mikor megkérdeztük, hogy miért nincs étkezési jegy meg túlórapénz, akkor azt mondta, hogy nincs rá keret. Hát persze hogy nincsen, ha neki új autó kell! 15 ember dolgozott a cégnél, szerencsére összefogtunk és kiálltunk magunkért, minden lehetséges hatóságnál bepanaszoltuk a céget, és bár mindannyiunkat kirúgtak, a jutalom nem maradt el a cég kénytelen volt lehúzni a rolót, mert az alapos Apeh és egyéb hatóság vizsgálata számos visszaélést fedezett fel a cégnél az általunk említettnél kívül is.
2011. szept. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Most szerintem ne általánosítsunk, koncentrálva arra amit a kérdező leírt én teljes mértékben eggyet értek vele. Nem is a pénz itt a lényeg, hanem a munkamorál. Sajnos ebből a fiatalok sem a munkát, sem a morált nem igazán ismerik. Dolgozniuk előtte aligha kellett - anyu/apu/állam bácsi megadott nekik mindent, aztán egyszer csak az oktatási rendszeren átbukdácsolva a gyakorlatnál talállják maguakt ahol mindez kiütközik. Én egyébként teljesen igazat adok a kérdezőnek, egy normális munkahelynek nem arról kéne szólnia hogy a fizetésért hőbörgünk meg szájkaratézunk és megpukkadunk ha nem nekünk van igazunk.
2011. szept. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszi kedves utolsó. Pontosan ez volt a kérdés.

Egyébként én is 28 éves vagyok és nem HR-es,de kiborít,hogy a korosztályom ennyire nem foglalkozik semmivel, nincs munkamorál, nincs kollegialitás és egyáltalán semmi, amit úgy hívnak AKARAT.

2011. szept. 27. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!