Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most komolyan nekem kéne...

Most komolyan nekem kéne telefonálgatni?

Figyelt kérdés

A múlt héten írtam alá a szerződést diákmunkáról, majd megbeszéltük a kapcsolattartóval, hogy e-mailben küldi a beosztásomat. Szombaton írtam neki egy mailt hogy mikor küldi már a beosztást, semmi válasz.

Szombat estére meghalt a telefonom billentyűzete, majd egy rossz mozdulattal leejtettem, ki is kapcsolt.

Vasárnap írtam egy újabb mailt a csajnak, hogy a párom számán tud elérni, és nem működik a telefonom, lenne szíves azért emailben küldeni a beosztásom.

Semmi. Estére sikerült páromnak változtatott pin kóddal bekapcsolnia a telefont (azzal a két billentyűvel ami működik), és persze jött a pittyegés hogy du. 5kor! egyetlen egyszer hívott a csaj.

Azóta sem keresett.

Én nem azért mentem volna dolgozni mert dúsgazdag lennék, itt az egyetlen akiről telefonálni tudnék az anyósom, de ő reggel megy, este jön.

Különben is arról volt szó, hogy emailben tárgyalunk...


Szerintetek írjak neki anyósról smst, vagy hagyjam ezt a munkát ilyen kapcsolattartás mellett? Egyszerűen nem értem hogy dolgozhat így valaki, nem azért kapja a pénzét hogy kapcsolatot tartson?? Meg milyen már hogy nem nézi a maileket mikor elvileg úgy kéne küldeni mindenkinek hogy mikor ér rá, nem csak úgy hasraütünk és egy nappal munkakezdés előtt kitaláljuk gyorsan telefonon...


2011. aug. 16. 10:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én azt tanultam meg 16 év munkaviszony alatt, hogy Neked kell menni a munka után. Még akkor is, ha van munkahelyed. Hát még ha nincs. Lehet, hogy a másik fél úgy áll hozzá, hogy keresd Te őt, Neked kell a munka. Szerintem nyugodj meg, és próbáld telefonon megkeresni! Lényegtelen, hogy kinek kellene a másikat keresnie. Magadnak teszel jót, ha utoléred, és jelen helyzetben ez a legfontosabb.


manju

2011. aug. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Vannak dolgok, amit el kell viselni. Ő régebb óta van ott, mint Te, valószínű ez a bevált rutin. Ha mégsem, akkor pedig lehet neki meg épp a számítógépe ment tönkre.

Előbb beszélj vele személyesen, érdeklődj mi történt, és mondd el Te is hogy a Te telefonoddal is mi volt. Anélkül vádaskodni nem szép dolog, hogy az ő verzióját nem hallgattad meg. Aztán ha már mindent tudsz a hétvégével kapcsolatban, akkor kérdezd meg, lehetséges-e hogy ne egy nappal megelőzően kapd meg a beosztásod. (lehet ennek is megvan az oka egyébként, de ha nem kérdezed meg, nem tudod, csak képzeled, hogy ő a hibás!)

2011. aug. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyrészt hétvégén kerested, e-mailt írtál neki, erre mit lehet mondani? Azt, hogy nem vagy elég körültekintő. Miért várod el a másiktól, hogy ott üljön a számítógép előtt, és a te e-mailodat várja? Keresd a mobilján, vedd fel vele a kapcsolatot, beszéld meg vele, hogy mi a helyzet, mikor mehetsz, mikor kapsz beosztást. Elküldesz egy e-mailt, aztán majd jön aztán egy fél nap múlva meg bepörögsz rajta? Ne haragudj, de ez nem így megy. A telefonos kapcsolattartásnak pont az a lényege, hogy azonnal reagálnak, tudsz kérdezni, nem kell órákat, napokat várni. Egy munkahely esetén elég fontos, hogy a kérdéseidre választ kapj. Az pedig nem e-mailben fog történni.

Ha ez a hozzáállás és stílus, amelyet itt mutatsz számomra mint munkaadó számára kiderülne, nem szeretnék veled dolgozni.

A munkaadónak olyan ember kell, aki dolgozik. A munkavállalónak olyan munkaadó, aki pénzt ad a munkájáért. Elhiszed, hogy a munkavállalókból van sokkal több? Akkor mégis kinek az érdeke megfogni a másikat? Na látod... Neked kell pénz. A munkaadónak tök mindegy, hogy neked vagy a gipszjakabnak fizeti ki...

2011. aug. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azért az nem így megy :)


Egyrészt., én már Szerdán elküldtem neki hogy mikor érek rá, az Ő KÉRÉSÉRE az e-mail címére, majd szerződés értelmében péntek délutánra vártam a beosztást, ami nem érkezett meg.

Ezért írtam szombaton, hogy mi a helyzet.

Majd Vasárnap, hogy nem működik a telefonom.

Szerintem ez korrekt hozzáállás, azért van neki saját e-mail címe ami oda is van írva a szerződésre hogy ott is kereshetem, hogy figyelje az üzeneteit.

Másrészt Péntek helyett késő Vasárnap keresne, na ez az, ami szerintem nem "munkaadói" magatartás.

A másik, hogy ha ki van kapcsolva a telefonom, értelemszerűen kereshetne később, ezt sem tette meg (és csak onnan tudom hogy keresett, mert a T-nél ingyen van a hívásértesítő, míg a régi Telenoros telefononmnál nem is tudtam volna hogy keresett).


Van nekem elég problémám, tönkrement a telefonom, a laptopom most készülődik... de van még elég diákmunka, korrekt kapcsolattartókkal, így nem nagyon vagyok erre rászorulva.

2011. aug. 16. 11:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor a probléma megoldva. Szerintem mindenkinek jobb így. Keress másik munkát, ha van elég diákmunka. Szóval hajrá. Csak ezt tudom tanácsolni. Úgyis jobban jár az a munkáltató, ahova te nem teszed be a lábad ;) Persze ez személyes vélemény. De én kerülnélek, mint a tüzet.
2011. aug. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát, Hál' Istennek eddig 3 helyen voltam diákmelón, és mindegyiknél képesek voltak megbecsülni a munkám, és dicsértek is eleget...

plusz a párom tesztmérnök asszisztens, így nem vagyok rászorulva ilyen ócska munkákra, ócska szövetkezeteknél :)

De azért kösz a választ, szólj hogy hova ne menjek dolgozni! :)

Max hallgatok a páromra, és hagyom hogy eltartson

2011. aug. 16. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!