Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Én vettem ezt most túl komolyan?

Én vettem ezt most túl komolyan?

Figyelt kérdés
Egy banknál vagyok gyakornok pont egy hónapja. Eddig még konkrét feladataim nem voltak, csak borítékolás és lefűzés. Én szívesen segítek mindenben, vagy ha látom hogy félben van valami akkor azt megcsinálom. Hiába kértem munkát, vagy ajánlottam fel a segítségemet, soha nem adtak munkát. Volt úgy hogy a 6órát végigunatkoztam. Van a munkahelyen egy másik gyakornok csajszi, aki már 1éve ott van. És ma szószerint letámadott, hogy ne vegyem el a munkáját. Mert ma mikor kiment dohányozni, akkor én elvittem az asztaláról a lefűzendőket. Meg helyette befejeztem egyszer kétszer a borítékolást.Most ha megcsinálom helyette, akkor azt miért veszi rossz néven. Vagy én csináltam rosszul? Vagy én vagyok túl buzgó.
2011. aug. 29. 14:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Túlbuzgó vagy. Ha már az asztalán volt a munka, azt neked nem kellett volna - főleg előzetes megkérdezés nélkül - elvinni és megcsinálni. Egy munkahely nem így működik! Kicsit vegyél vissza, és mielőtt bárki munkáját elvégzed, kérdezd meg, ajánld fel a segítséged, és ha nem él vele, fogadd el!
2011. aug. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Túlbuzgó vagy. Én legalábbis örülnék, ha 6 órát végig tudnék unatkozni a munkahelyemen. Azért sem nagyon imádkoztam még eddig, hogy munkát adjanak, sőt... :D
2011. aug. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én se venném jó néven ha elvennék csak úgy az asztalomról a munkát. Ha megkérdezted volna az úgy oké lett volna, de te voltál a túlbuzgó.
2011. aug. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Manócska'90 válasza:
Elvetted az asztaláról a cuccot? Ami az asztalán van, az az övé, ne nyúlj hozzá. Én is megharagudtam volna. Egyébként meg ő egy éve te 1 hónapja vagy ott... az semmi. Azt csináld, amit mondanak és kérés nélkül ne babrálj bele máséba, mert nagyon sokan nem szeretik!
2011. aug. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Mondtam neki, hogy szivesen megcsinálom, de nem mondott semmit, csak kiment cigizni. Akkor legközelebb, nem kérdezek semmit, aztán nem lesz belőle gond. Azért köszi a válaszokat.
2011. aug. 29. 15:01
 6/13 anonim válasza:
Az ő munkáját, feladatát tényleg ne vedd el. Elhiszem amúgy én is voltam így már..csak rendes munkahelyen..Külsős cégtől vetek fel, de pont akkor volt a cégnél is felvétel és mondták, hogy most "válogatnak" a külsősök közül is, akkor én is próbáltam mindent jól meg sokat csinálni..Szóval ez oké. De fogadd el, hogy nincs mit csinálnod. Lehet ha már ott leszel kicsit több ideje akkor majd neked is adnak több vagy komolyabb feladatot. az én gyakszim kicsit már terület volt anno. De én majd egy évig szinte csak néztem mit csinálnak, kérdezgettem. aztán maguktól rám bíztak komoly dolgokat is persze felügyelettel még csak.
2011. aug. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen, túlbuzgó vagy. Elhiszem, hogy unatkozol, sz..r is az, én is voltam így az egyik munkahelyemen. De anélkül más munkáját ne csináld meg, hogy beleegyezne. Megkérdezed, hogy segíthetsz-e, ha erre azt mondja, hogy igen, akkor segítesz, ha köszöni, nem, akkor nem. Ennyi.
2011. aug. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Akkor én voltam túlbuzgó. Csak már voltam máshol is gyakorlaton és ott más volt a szokás. Akkor ha beledöglik sem fogok neki segíteni.

ÉS most még valahogy a csajszi társaságához sincs holnap kedvem. Lehet jobb lenne felmondani.

2011. aug. 29. 15:14
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell azért felmondani meg ennyire elkeseredni.

Menj oda holnap hozzá mond el neki,hogy te tegnap csak segíteni akartál, nem állt szándékodban megsérteni és a munkáját elvenni. Ha így érezte akkor bocsánatot kérsz,de eléggé unatkozol és ő mit tudna tanácsolni hova/kihez menjél egy kis melóért?

Szerintem ez így be fog jönni. Nem kell nagyon bocsánatot kérni,de nem árt tisztázni a szitut. Segítséget is kérsz tőle így is magát,hogy segítséget kért tőle az újonc.

Elhiszem,hogy uncsizol,de nem szeretik sehol sem a túlbuzgókat és más asztalához pedig végképp ne nyúlj.

2011. aug. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
De hisztis vagy hallod. :S Még neked áll feljebb? Erről jobb, ha leszoksz, mert a jövőben a munkáltatóid nem fogják tolerálni. Ilyen hozzáállással örökre borítékolhatsz meg tologathatod az aktákat, nem fogsz feljebb jutni. Ahhoz alázat kell!
2011. aug. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!