Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjú után behívtak 3...

Állásinterjú után behívtak 3 nap próbanapra, hogy ismerkedjem a leendő munkakörrel. Arról nem esett szó, hogy fizetnek-e a 3 napért. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Nem voltam még soha próbanapon, csak most, a neten olvastam utána, hogy fizetés járna érte, ezért nem is kérdeztem rá. De erről nem beszélt a főnök. Irodai munkáról lenne szó (gépelés, iktatás stb.). Azt mondta, a 3 nap után dönt, hogy felvesz-e. Ez normális? Más is volt már hasonló helyzetben?
2011. aug. 17. 20:27
 1/3 anonim ***** válasza:
54%

háááát...

voltam egyszer próbanapon egy kínai áruházban.azt nem fizették,sőt fel se vettek...


voltam a tescóban pénztárosi próbanapon 2x azt kifizették,viszont fel is vettek..


tudom hogy ezzel nem segítettem:)de gondoltam megírom.

2011. aug. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha normális a főnök, kérdezz rá mondjuk az 1. nap végén, hogy "Jaj, elnézést, már reggel szerettem volna kérdezni, csak elfelejtettem, hogy a próbanapokért kapok bért?" Ha nem szimpi, vagy nem olyan a szitu, (és időd is van), akkor várd ki a 3 napot, hátha pont ezzel "lopod be" magad a szívébe... hogy végigcsináltad, anélkül, hogy tudtad volna ezt.. (bár ez esetben meg butácskának is gondolhat). Szóval nehéz ügy ez...
2011. aug. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Törvény szerint fizetni kell.

Sőt, valamilyen jogcímen alkalmazni is kell, például egyszerűsített foglalkoztatással.

Olyannak nem lenne szabad lennie, hogy semmilyen jogviszonyod nincs az adott céggel, és nem is fizet.

A gyakorlatban viszont sok munkáltató megcsinálja, hogy nem alkalmaz semmilyen jogcímen (feketén dolgozol), és nem is fizet semmit (ingyen munkás vagy)

A normális az lenne, ha az állásinterjún megfelelőnek tart, akkor felvesz munkaszerződéssel, 30-90 nap próbaidő kikötésével (ami alatt bármelyik fél indoklás nélkül azonnal megszüntetheti a munkaviszonyt), vagy legalább felvesz 3 napra egyszerűsített foglalkoztatás keretén belül és ha megfeleltek egymásnak, megkötitek a munkaszerződést.

2011. aug. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!