Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Napi négy órás munkám van,...

Napi négy órás munkám van, reális ez? Megőrülök?

Figyelt kérdés
Fél éve dolgozom egy cégnél, múlt hónapban kijelentettek papíron és másik céghez jelentettek be,(munkaerő kölcsönzés) első cégnél a bruttó havim 36.750 ft volt, ennél az újnál meg a szerződésre 23.400 ft bruttót írtak/hó, váltig állítják, hogy ez így helyes a négy órás melóért, szerintem meg a minimálbér felére lennék jogosult úgy ahogyan ezelőtt is, ha pedig órabér alapon nézzük akkor is a minimum 33.750 kellene , hogy legyen a bejelentés. Kirúgni nem tudnak mivel várandós vagyok. Kinek van igaza?? Nekik vagy nekem?? Nem akarom elhinni ezt az egészet amit ők mondanak. Hová fordulhatok ??
2011. aug. 22. 20:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha nem munkaszerződésed van, hanem megbízási, arra nem vonatkozik a kötelező minimálbér. Ha határozatlan idejű munkaszerződésed volt, akkor ki sem jelenthettek volna terhesen, már ott mehetnél a bíróságra.
2011. aug. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Munkaszerződésem van. Szemét egy világ ez:(
2011. aug. 22. 20:39
 3/12 A kérdező kommentje:
És munkaszerződésem volt határozatlan idejű az előzőnél.
2011. aug. 22. 20:39
 4/12 anonim ***** válasza:
Utánanéztem, kölcsönzött munkaerőre sajnos nem vonatkozik a terhesség alatti védelem, bármikor kitehetnek. :(
2011. aug. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm,hogy szántál rám időt és utána néztél, akkor a főnököm ezzel sincs tisztába, mert ő mondta, hogy nem tud kirakni pedig szívesen megtenné.
2011. aug. 22. 20:54
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor ez az info szerintem maradjon köztünk, jobb, amíg a főnököd nem tud róla. ;)
2011. aug. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
:) Na igen, viszont nem akarja bevenni a májam ezt a 23.400 ft-os bejelentést, mert ha táppénzre kell majd mennem akkor lópikulát se kapok.
2011. aug. 22. 20:59
 8/12 anonim ***** válasza:

Viszont ha terhességi-gyermekágyi segélyre meg gyed-re mész, akkor ott tudomásom szerint kiegészítik a pénzt a minimálbér arányos részére (illetve ennek 70%-ára), ha valamilyen okból nem érné el azt.

Meg az is lehet, hogy akkor már vizsgálatot is indítanak.

De akkor már neked mindegy, mert a jogosultsághoz 365 nap biztosítási idő kell 2 éven belül, meg az igénylés időpontjában fennálló biztosítási jogviszony.

Aztán az után már kirúghat, legfeljebb majd átvesz az OEP.


Én a helyedben hallgatnék addig, amíg TGYÁSra mehetek.

Illetve felhívnám az OEP-et és utánakérdeznék ennek, konkrét adatok bemondása nélkül.

(aztán meg megírnám itt, hogy okuljunk :) )

2011. aug. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Bár mondjuk fura ez, hogy hogy lehet megtenni legálisan. Egyáltalán be vagy jelentve, vagy csak azt hazudják?

Ügyfélkapud van? Mert azon le tudnád ellenőrizni bármikor a neten, hogy bejelentettek-e.

2011. aug. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mit jelent az, hogy "papíron kijelentettek"? Felmondtak, vagy aláírtál papírt a közös megegyezésről? Nem írtál alá semmit? Akkor munkaügyi bíróság.


4 órás munkakörben a 8 órás minimálbér felénél kevesebbért nem alkalmazhatnak. 23400 pedig bőven kevesebb, mint a 8 órás fele. Menj munkaügyi bírósághoz!

2011. aug. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!