Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Napi négy órás munkám van,...

Napi négy órás munkám van, reális ez? Megőrülök?

Figyelt kérdés
Fél éve dolgozom egy cégnél, múlt hónapban kijelentettek papíron és másik céghez jelentettek be,(munkaerő kölcsönzés) első cégnél a bruttó havim 36.750 ft volt, ennél az újnál meg a szerződésre 23.400 ft bruttót írtak/hó, váltig állítják, hogy ez így helyes a négy órás melóért, szerintem meg a minimálbér felére lennék jogosult úgy ahogyan ezelőtt is, ha pedig órabér alapon nézzük akkor is a minimum 33.750 kellene , hogy legyen a bejelentés. Kirúgni nem tudnak mivel várandós vagyok. Kinek van igaza?? Nekik vagy nekem?? Nem akarom elhinni ezt az egészet amit ők mondanak. Hová fordulhatok ??
2011. aug. 22. 20:24
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok, a kijelentés hát úgy mondanám, hogy van egy cég aki felvett dolgozni, de nem ők jelentenek be hanem egy munkaerő kölcsönző cég, nos állítólag az előzővel azért szüntették meg a kapcsolatukat mert messze volt és körülményes volt az ügyintézés, így kijelentettek minket juli 31-el és augusztus 1-től egy másik , helybeli munkaerő kölcsönző céghez jelentettek be. Ma viszont nagy dolog történt, elmentem a főnökömhöz az irodájukba és kiborítottam a bilit, elmondtam, hogy utánajártam, reggel regiztem ügyfélkaput, okmányirodába is voltam aláírtam és ezután otthon meg tudtam nézni a tényleges bejelentést, azzal nem is volt gond, szóval a lényeg, mondtam nekik, hogy komoly büntetésre számíthatnak, mert jogi útra viszem a dolgot nem hagyom annyiban, főnököm kérte a türelmemet:)) sose volt ilyen kedves, mondta, hogy szól , utánanéz pár dolognak, és egy óra múlva szólt, hogy menjek aláírni az új szerződésemet, ami bruttó 43 ezerről szólt:)) úgy látszik ha nem nyitom ki a számat akkor kakiba maradok, de így megoldódott szerencsére.
2011. aug. 23. 18:23
 12/12 anonim ***** válasza:
Gratulálok!
2011. aug. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!