Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nettó 270 ropis fizetéssel a...

Nettó 270 ropis fizetéssel a középosztályba tartozom?

Figyelt kérdés
2011. aug. 26. 10:06
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:
Bízzatok benne, hogy hamarosan vége lesz ennek az időszaknak. Ha nagyobb lesz a kicsi, akkor két fizetésből már jobban fogtok tudni kijönni.
2011. aug. 26. 11:01
 12/39 anonim ***** válasza:

Simán lehet itthon is ennyi fizetés, nem kell hozzá külföldre menni. Amúgy abból sem sok marad, ha van valamilyen hiteled vagy albérletben laksz, kocsival jársz és nem tesco gazdaságos dolgokat veszel.

Középosztály alsó felének mondanám, mert ez egyáltalán nem nyújt biztonságot, csak ha már néhány év eltelt, és mindig raktál félre a "nehezebb időkre".

2011. aug. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
Én egy multinál, marketing osztályon (telco). Ez ott nem egy magas fizetés, még középvezetőként sem (és kb. 18-20 óra munka/nap).
2011. aug. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:
ma 11:04 - Én is azt mondom, hogy alsó középosztály jóindulattal. Örülök, ha félre tudok tenni belőle. Akkor meg nem is álmodhatok jobb/szebb lakásról. Mitől lennék "jómódú" középosztály? :S Éppen hogy elvagyok
2011. aug. 26. 11:41
 15/39 anonim ***** válasza:

Szerintem ezzel a fizetéssel a felső középosztályba tartozol.

Valaki azt írta, hogy abból sem marad sok. Ne vicceljünk már! Aki 270 ezerből nem tud havonta 100 ezret félrerakni, annak túl magasak az igényei.

2011. aug. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Nehogy már sajnáljunk kelljen kedves Kérdező!

Én nem sajnálom tőled, biztos sokat tanultál és dolgozol azért hogy ennyit keresel, de gyerekes családok gazdálkodnak ennél kevesebb pénzből. Persze 270 ezret is el lehet verni egy hónapban, de akkor valószínűleg nem tudsz bánni a pénzzel és pazarlóan élsz.

2011. aug. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
89%

Annyit nagyon könnyen el lehet költeni egy hónapban, mint ahogy írtam, ha van például hiteled és rendszeresen használod a kocsid.

De nézzük gyorsan.

hitel kb 100.000 (vagy albérlet plusz rezsi)

kocsi kb 40.000 (benzin, biztosítás)

kaja kb 60.000 (normális ebéddel és nagybevásárlásokkal)

ruha, cipő kb 10.000

egyéb kb 20.000 (telefon, mozi, sport, stb)

Alig marad valami, ha félre is akarsz tenni.

Ezek a mai budapesti árak, és az albi még nem is olyan drága.

2011. aug. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező ! marha nagy mázlista vagy, de gondolom, tettél érte, hogy ilyen szép fizetésed van...

Ketten a férjemmel havi(!!!) 38 ezret kapunk, mert én közmunkázok, ő meg nem talál melót.

Hiteltörlesztés, rezsik, kaja...szerinted????

2011. aug. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:

Nekem ez fura, mert másik szakmáról átnyergelve, a mostaniban "szűzen" kaptam azonnal 220 nettót + 40 e cafeteriát. Pedig se ismerős, se más suskus.

Neten találtam az állást, bejelentett, napi 8-10 óra munka, pedig még a diplomám is folyamatban (államvizsga hátravan), illetve nem volt meg a szigorúan vett és elvárt 2-3 év releváns tapasztalatom.

2011. aug. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
52%

A GYK-ra főleg a csórók járnak panaszkodni, nettó 270 egy viszonylag jó fizetés, de nem kiemelkedő. Ismeretségi körömben pár év munkatapasztalattal már keresnek ennyit, sokan még többet. (közgazdász, jogász, stb. főleg multik, nagyobb vállalatok)


A középosztályba sztem akkor tartozol, ha

1. van saját tehermentes lakásod, jól felszerelve, berendezve

2. van autód

3. van legalább 1 évnyi tartalékod a bankban

4. el tudsz menni nyaralni egy évben legalább 2 hétre, emellett színház, mozi, stb., nem a napi életfenntartás a cél, hanem már élvezni is tudod az életet a jövedelmedből.


És persze mindezt családdal, mert aki egyedülálló, az még könnyen fogyaszt sokat. Tehát ha jövedelemszint a fentebb leírtakat fedezi, akkor sztem mondhatod, h Mo.-n középosztályba tartozol.

2011. aug. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!