Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nettó 270 ropis fizetéssel a...

Nettó 270 ropis fizetéssel a középosztályba tartozom?

Figyelt kérdés
2011. aug. 26. 10:06
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:

Nettó 270, hosszútávon az bizony középosztály.


A mi családunk (feleségem + a 2 éves fiam + én) átlag 300-at költünk, és szerintem elég jól élünk (autó, hitel nincs).


És még ennél többet is félreteszünk és befektetünk, de az életszinvonalunk kb középosztály.

2011. aug. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
57%

""A GYK-ra főleg a csórók járnak panaszkodni,"


Örülj, h te nem vagy "csóró"és van miből költekezned...

Tudod,egyszer fenn,aztán lenn,megismerheted-bár nem kivánom neked-a gödör legalját még....

2011. aug. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
59%
Céges jogász...persze..."ropi"...":S" és hasonlók...ha-ha!
2011. aug. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
csak hallásból ismerem a vidéki (v)iszonyokat, de gondolom ott ez felsőkategóriás fizetés (sajnos - valaki írta, hogy 300ezernél senkinek sem szabadna kevesebbet keresnie, teljes mértékben egyetértek), viszont Budapesten nem sok mindenre elég. ha egyedül vagy, akkor kijön belőle egy egyszerű albérlet, rezsi, autófenntartás, kaja meg minimál szórakozás. nagyon ebből nem lehet ugrálni, ezért inkább alsó középosztályba sorolnám. csak kevés ismerősöm van, aki ennél kevesebbet keres és egyáltalán nem mozgok luxus körökben.
2011. aug. 27. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
A 38 ezres házaspárnak miből telik PC-re meg internetre?
2011. aug. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:
18:01 - kedves kételkedő! Dobj egy mailt és bebizonyítom, hogy az vagyok, akinek mondom magam. Attól, hogy jogász vagyok, még nem kell komolykodnom munkán kívül 27 évesen.
2011. aug. 27. 07:12
 27/39 anonim ***** válasza:
88%
Én 230-250 körül keresek és nem érzem magam gazdagnak, de még középosztálybelinek sem. Viszont látom a körülöttem élőket, akik egészségügyben dolgoznak, 70-80 ezerért és be is fogom a számat...
2011. aug. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim válasza:
5%
Kérdező te szánalom vagy! Örülj, hogy anyádék kifizették a 1.5 millás tandíjad ehelyett itt kérkedsz? A szüleiddel kéne kérkedned;)
2011. aug. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

A válaszok többségéből simán leszűrhető, hogy Magyarországon az emberek többsége az alacsony fizetések miatt már beállt egy olyan spórolós életszínvonalra, amit még jóindulattal is inkább vegetálásnak neveznék.


Ahhoz, hogy normálisan érezd magad a bőrödben, nem árt néha új dolgokat venni (nem 50+"-os LCD TV-re gondolok), eljárni szórakozni, ez sokaknál csak álom és ez baromi elkeserítő. Pont ezért van az, hogy megemlíti valaki, hogy 270-ből átlagos életet él és rögtön elkezdődik a hőbörgés. Egyrészt mihez képest átlagos? Gondolom az illető néha eljár ide-oda és ténylegesen ÉL, nem azt az életnek nevezett vergődést éli meg nap mint nap, amit sokan csak annak gondolnak, minimálbérből. Hiszitek vagy sem, de 270/fő kell ahhoz (de 200 mindenképp), hogy megteremtsd magadnak a megfelelő egzisztenciát, a többit már leírtam fentebb. Tehát nem, aki ennyiből alig tud félretenni, az gondolom Budapest nem leggázabb környékén lakik és nem a legolcsóbb dolgokat veszi és néha eljár ide-oda, azaz ÉL. Úgyhogy kíméljétek meg egymást a sok baromságtól, hogy pazarló életmód, stb.

2011. aug. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

"" A 38 ezres házaspárnak miből telik PC-re meg internetre?""


Abból, hogy sehova nem járunk, nem eszünk,nem szórakozunk.

De talán reménykedünk, hogy a net segítségével találunk md munkát.(mivelhogy a sok kamu ujsághirdetés meg egyebek nem igazán jönnek be)

2011. aug. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!