Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Soha nem lesz munkám? Mit...

Soha nem lesz munkám? Mit tegyek? Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Egyre reménytelenebb a helyzetem. Egy éve munkát keresek, miután befejeztem a középiskolai tanulmányaimat. Informatika szakon végeztem, érettségi+hálózattelepítő okj.

Naponta nézem az álláshírdetéseket, bombázom a számítástechnikai cégeket a környéken(Szolnok), de semmi.. Szinte válaszra sem méltatnak. Gondolok most sokakban felmerül a kérdés, hogy miért nem tanultam tovább. Nos, erre is van válaszom. Szüleim elváltak, édesanyámmal élek, apámtól semmiféle támogatást nem kapok.

Borzasztó nehéz így, nem tudnánk fizetni a tanulmányaimat.

Tény, hogy vidéken nincs egy normális számtech üzlet, csak kis cégek, Pesten viszont már felvettek volna a Users-hez, amennyiben felköltöztem volna albérletbe, de semmilyen támogatást nem kaptam, így a nulláról meg nem megy a dolog..

Fogalmam sincs mit tegyek, elkeserít, hogy nap mint nap tapasztatom, hogy hozzánemértő emberek dolgoznak számtech boltokban.

Bemegy az apuka az üzletbe, gépet venni a gyereknek játékra, az eladó meg rásóz egy kifutott c2d konfigot, gf8400-as vga-val? igen, itt Szolnokon sajnos ez megy.

Gyerekkorom óta meghatározó szerepet tölt be az életemben a számítástechnika, a tudásomat nem iskolai tanulmányaim alatt szereztem meg, hanem önszorgalomból, mert érdekelnek a hardware-ek, folyamatosan figyelemmel követem a piac változásait.

Mit tehetnék, hogy tudásomat kamatoztatni tudjam? Aki tud, kérem segítsen!

Kicsit hosszú lett, elnézést..


2011. aug. 29. 16:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
én elmentem volna pestre, keresni valami albérletet albérlőtársak mellett vagy ilyesmi. ez meg, hogy nem hozzáértő emberek dolgoznak a területükön, ez nagyon gyakori dolog mindenhol. az hogy hogy adod el magad, a szerencse és a kapcsolatok legalább annyira fontos dolgok sajnos mint a hozzáértés.
2011. aug. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

figyu meg vannak munkásszállók is nemsokért, azzal is próbálkozhatsz.

meg esetleg elmehetnél 2 hónapra árufeltöltőnek, vagy szalagra csak h vmi tőkét beszerezz és utána olcsó munkásszálló.mert még szobatársakkal sem usznád meg pesten havi 30ból csak a lakhatást.

2011. aug. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%

"Gondolok most sokakban felmerül a kérdés, hogy miért nem tanultam tovább. Nos, erre is van válaszom."


A munkaadókat nem érdekli a válaszod. A végzettséged érdekli őket, meg a munkatapasztalatod.


Amit meg leírtál, hogy eladott xy-t akárkinek, arról meg f.ingom sincs, hogy jó, vagy rossz. Pedig kiskoromban számítógépb.uzi voltam, de akkor még csak a C64 meg az Amiga ment.


Szerintem inkább próbálj mások fejével gondolkodni, az, hogy te tudod, hogy valami hogy megy, még nem jelenti azt, hogy más is tudja. Ha te bejönnél az én munkahelyemre, teljesen más területre, valószínűleg f.ingod se lenne arról, amit én tudok, mert ezt csinálom nap mint nap. És akkor én vághatnálak át ezzel kapcsolatban úgy, ahogy akarnám. De nem biztos, hogy akarnálak, mert akkor többet nem jössz. Ez így működik mindenhol.


Pestre meg mindenképpen jó lett volna jönnöd. Akár kuli állásra is. Miért? Mert itt sokkal több állás van mindig. Legfeljebb otthagyod az első munkahelyedet egy jobbért...

2011. aug. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
26%

te nem vagy informatikus. az igazi informatikus képzi magát.


hálózatépítés. akkor azt jelenti, hogy napi 14 órádat a linux előtt töltötted, megtanultál rajta egy tonna dolgot, hogyan kell beállítani, ismersz több disztribuciót is, nah ekkor azt mondom, h találhatnál valamit.


tudod az a vicces, hogy a rendszergazdák (akik gépeket raknak össze, és kezelik) gyakran nem az adott városban élnek. Ezt lehet távolról is csinálni.


Jah, ha persze arra "tanultál", hogy te majd info boltban leszel eladó, akkor ne csodálkozz, hogy nem teremnek babérok. Telített a piac. Add lejjebb, ne csak info boltokba jelentkezz, mert ez így nem fog menni.

2011. aug. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
30%

Kamumail: nekem egyértelmű volt, hogy csak info boltokba jelentkezik.

Másra nem elég a végzettsége.

Mondjuk ha van kellő elhivatottsága, akkor a többit info boltokban végzett munka mellett meg lehet szerezni (futja a tandíjra).

2011. aug. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
a végzettség és szakma nem számít. ebben a témában önerőből lehet a legtöbbet tanulni.
2011. aug. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Kár leszólni. Nem azt mondta, mint itt másik kérdésben egy fiatal, hogy kevés munkával pénzt akar.

Ő dolgozni szeretne és abban ami érdekli.

Kéedező: Van a cégemben egy fiatal ember, Berettyóújfaluból. Fejött és másik 3 sráccal bérelnek lakást. Fejenként 30.000.-Ft a havi lakbér.

Ha tényleg lenne melód, egy hónapot kell kölcsön kérned ennyivel csak segítenek a rokonok.

Ha beindul a meló, mint itt sok fiatal munka mellett is tudsz levelezőn fősulit végezni.De ha nem végzel akkor sem dől össze a világ annyi sötét diplomás van már nem csak azoknak áll világ.

Ezt csak azért írtam, hogy ne keseredj el. Gondolj arra, hogy egészséges vagy és ha nagyon elakarsz valamit érni menni is fog.

2011. aug. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az építő jellegű válaszokat!


@Kamumail: "a végzettség és a szakma nem számít" ezt hogy adjam elő a munkáltatónak, amikor ebben az országban utcasepréshez is papír kell?

Természetesen nem akarok egész életemben info boltban dolgozni, legalábbis nem alkalmazottként.

Igen, ismerem a linuxot, sőt, valamennyi disztribúciót ismerem.

Bármikor megcsinálok parancssorból egy webszervert, dns-t, stb.

De ha nincs róla 3 diplomám, akkor nem kellek a normális cégeknek, a sufnicégek meg winszervert használnak, azt meg senki ne kérje tőlem, hogy winszerverrel dolgozzak, mert 2 nap után tuti kirohanok a világból.

Igen, info boltban szeretnék dolgozni, mert ehhez értek, bármilyen konfigot összerakok, szeretem csinálni. Tudom, nagyon sokan nem azon a területen dolgoznak, amit szeretnek, sőt.. de én akkor is így szeretnék elindulni, majd ha sikerül félrerakni egy kis pénzt, akkor valami komolyabba kezdeni.

2011. aug. 30. 10:42
 9/17 anonim ***** válasza:

furcsa, de én programozóként már a 3. munkahelyemet taposom 2-3 év alatt (plusz egy halom maszek meló) és sehol sem volt gond, hogy pár OKJ-s papírom van.


Ha valóban értesz a szakmához, akkor találhatsz munkát. Ha ezt a papíros témát nyűvöd, akkor persze, hogy nem fog menni.


Programozó vagyok, nem rendszergazda, hobbiból foglalkozom debian-al és webszerverekkel, mégis többször is kerestem már a tudásommal pénzt. Nulla diplomával.

2011. aug. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
jaj, hát persze, hogy kereshetsz pénzt diploma nélkül....de nem mindegy, hogy mennyit. diplomával százezreket
2011. szept. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!