Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Soha nem lesz munkám? Mit...

Soha nem lesz munkám? Mit tegyek? Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Egyre reménytelenebb a helyzetem. Egy éve munkát keresek, miután befejeztem a középiskolai tanulmányaimat. Informatika szakon végeztem, érettségi+hálózattelepítő okj.

Naponta nézem az álláshírdetéseket, bombázom a számítástechnikai cégeket a környéken(Szolnok), de semmi.. Szinte válaszra sem méltatnak. Gondolok most sokakban felmerül a kérdés, hogy miért nem tanultam tovább. Nos, erre is van válaszom. Szüleim elváltak, édesanyámmal élek, apámtól semmiféle támogatást nem kapok.

Borzasztó nehéz így, nem tudnánk fizetni a tanulmányaimat.

Tény, hogy vidéken nincs egy normális számtech üzlet, csak kis cégek, Pesten viszont már felvettek volna a Users-hez, amennyiben felköltöztem volna albérletbe, de semmilyen támogatást nem kaptam, így a nulláról meg nem megy a dolog..

Fogalmam sincs mit tegyek, elkeserít, hogy nap mint nap tapasztatom, hogy hozzánemértő emberek dolgoznak számtech boltokban.

Bemegy az apuka az üzletbe, gépet venni a gyereknek játékra, az eladó meg rásóz egy kifutott c2d konfigot, gf8400-as vga-val? igen, itt Szolnokon sajnos ez megy.

Gyerekkorom óta meghatározó szerepet tölt be az életemben a számítástechnika, a tudásomat nem iskolai tanulmányaim alatt szereztem meg, hanem önszorgalomból, mert érdekelnek a hardware-ek, folyamatosan figyelemmel követem a piac változásait.

Mit tehetnék, hogy tudásomat kamatoztatni tudjam? Aki tud, kérem segítsen!

Kicsit hosszú lett, elnézést..


2011. aug. 29. 16:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nem kell annyira hasra esni a diplomákkal. A maiak nagy része nem ér semmit. Nulla tudás van mögötte. Akinek nem inge, ne vegye magára, azoktól elnézést kérek már most.

Én amondó vagyok, hogy indulj el bármerre, elsőre 90 %, hogy nem fog úgy menni, ahogy szeretnéd. Lesz az utadon kereszteződés, aztán arra mész tovább, amelyiket jobbnak látod. De ahhoz el kell indulni. Én is rengeteged dolgoztam a szakmámon kívül, és nem szégyelltem semmilyen munkát. Aztán valakinek feltűnt, hogy diploma nélkül is tudok valamit, amit mások nem. Mellettem jöttek-mentek az emberek, én mint egy kezdőpont mindig maradtam. És már régóta csak a szakmámban dolgozom, de addig nagy utat tettem meg én is.

Ui: Elfogadtam volna a budapesti állást, baromi fiatal vagy, Neked még könnyen kell, hogy menjen a váltás, az állandóan változó környezet, az újhoz való alkalmazkodás. Jóval később sokkal nehezebben indulsz neki valami újnak. Csapjál bele a lecsóba akár az ország másik végén is!

2011. szept. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
55%

"jaj, hát persze, hogy kereshetsz pénzt diploma nélkül....de nem mindegy, hogy mennyit. diplomával százezreket"


Első munkahelyemen pályakezdőként kaptam 3 évvel ezelőtt 140.000 -et 8 órában irodában.


Fél év múlva a 2. munkahelyemen sokkal jobb helyen 190.000 -et szintén 8 órában.


A mostani melóhelyem pedig úgy néz ki, hogy itthonról dolgozom, heti 20 órát kell elszámolnom, és erre kapok 140.000 -et. Mellette van időm egy csomó mindenre, plusz maszekolok, illetve ha a 4 óra megugrik majd, akkor a fizu is több lesz.


Tehát nem érzem, hogy nagyon hátrányomra vált volna, hogy nincs diplomám.


persze lehet álmodozni, hogy diplomával és null tudással majd keresel 4-500 ezreket :)

talán külföldön, de ott se vesznek fel ha a tudásod nulla, hiába van papírod.

2011. szept. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
Kamumail: ezért ez a fizetés egy programozónak, valljuk be, elég kevés. Pályakezdőként kerestem bruttó 350.000-et. Szerezd be azt a diplomát, nem haszontalan dolog.
2011. szept. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

bruttó 350-et, azt vagy nem itthon kerested vagy nem magyar cégnél, és valahogy nehezen hiszem el, hogy megkerestél pályakezdőként itthon ennyit, ennyi ésszel, hogy a diplomát isteníted a fizetésben.


noh mind1 :)

2011. szept. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
bár belegondolva. bruttó 350k az adókedvezmény előtt kb 190k nettó volt, ami ugyan több mint a 140k de azért nem verném a mellemet rá ennyire, már ha igaz amit mondasz, de valóban nem számít túl sokat.
2011. szept. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Igazad van Kamumail

Én mint cégvezető, letojom a nyelvvizsga papíros száz diplomás semmit nem tudó beképzelt alakokat.

Tavaly volt, hogy 8 hónapig kerestünk embert irodavezetőnek. Vagy nem tudtak Angolul, felső fokkal meg sem tudtak szólalni, vagy a számítógépet nem tudták kezelni. Egy levelet normális elküldhető formátumban nem tudtak megírni. A 450 jelentkezőből 40-et tudtunk behívni, mert olyan önéletrajzok jöttek, hogy betojás. 600.000.- nettó igény volt a csúcs de a 300 vitte a prímet. Mire, mikor nekünk még egy év kell, hogy betanuljon? Kitörölheti a diplomájával a s..ggét. A hirdetés is úgy jelent meg, hogy diploma nem követelmény!!!! Figyelmesség, precizitás, kitűnő Angol nyelv tudás stb. Én bevonom a kollégákat a kiválasztásba, hisz ők fognak az új emberrel “szenvedni” hát naponta ájultak el milyen a felhozatal. Pedig fiatal emberek 25-31-ig a kollégáim és rég velem dolgoznak van akinek az első meló helye.

Volt akire két hónapot is áldoztunk mert szimpatikus volt, de nem ment. Küldött külföldre megrendelést amit másik országba kellett, pedig mellette voltunk. Írt rossz helyre levelet ami csak káoszt okozott. Mutatta, hogy milyen okos és nem kérdezett, mert ő ugye diplomás… A mai napig nem vettünk fel senkit mert akkor nagyon kiborultak a kollégák és azt mondták osszuk le a feladatot majd vissza jön a szülni ment irodavezetőnk addig kihúzzák:)) Nem lehet általánosítani de rengetek ruhatár- büfé szakon végzett “diplomás” van akik semmire nem foghatók be. Ja ha akarnának és nem az orrukba esne az eső biztos képesek lennének elvégezni ezeket a melókat.

Nem mindenkire érvényes amit leírtam. akinek nem inge….

2011. szept. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Kb. annyi lehetett. Durván havi 50-nel több mint amennyit te keresel, és mindezt a diploma miatt. Nélküle elég nehéz jó programozónak lenni (néhány embernek sikerül csak). És ezt a pénzt bejelentve kaptam, plusz Cafetéria és évvégi bónusz. Azóta természetesen már jóval magasabb ez az összeg. Nem kell ehhez különös képesség, csak az egyetem elvégzése, 2 nyelvtudás, és bármelyik multinál megkapsz ennyit.
2011. szept. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!