Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kiváltsam a start kártyát?

Kiváltsam a start kártyát?

Figyelt kérdés
A nyáron szezonális munkát vállalok egy étteremben, ami azt jelenti, hogy 2 hónapt fogok ott dolgozni. A főnököm azt akarja, hogy váltsam ki a start kártyát. A gondom az, hogy én nem vagyok még pályakezdő. Egyetemista vagyok, és úgy tudom, nyilatkozatot kell adnom arról, hogy befejeztem a tanulmányaimat. Attól félek, ha ezt megteszem, nem fogják folyósítani a diákhitelt. Kérdésem az lenne: Kiváltsam e a start kártyát, annak ellenére, hogy nem vagyok pályakezdő, csak szezonális munkáról van szó? A diákhitellel kapcsolatos aggodalmam megalapozott, vagy rosszúl tudom? Előre is köszönöm a válaszokat!
2009. jún. 12. 10:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A diákhitelt nem tudom, de attól függetlenül ne váltsd ki.

Egyrészt: szabálytalanságot kér tőled a munkaadód?? (Ha már most, mi lesz később??)

Másodszor: Ha már most kiváltanád,akkor lejár a kedvezményes időszak, amire csakugyan pályakezdő leszel, és hosszabb ideig érvényesíthetné az igazi munkaadód. Pedig lehet, hogy ez is egy jó pont, hogy felvegyenek. Ne váltsd ki. Harmadszor lehet, hogy meg is büntetne az APEH!

2009. jún. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az APEH nem büntet meg, egyébként ők adják ki a start kártyát is, náluk kell igényelni. Na most a start kártya arra való, hogy a tanulmányaid befejeztével még az első munkahelyed megtalálása előtt kell kiváltani (utána már nem is lehet, ha mondjuk suli után már dolgoztál valahol), két évig érvényes és járulékkedvezményeket biztosít a munkáltatódnak, tehát könnyebben találsz munkát ezáltal elvileg. Ha te most szeretnéd kiváltani akkor csak a középiskolai tanulmányaidat vennék figyelembe, kevesebb kedvezmény és a két év lejár a kiváltástól számítva. Nem is ajánlom, mivel tudod, hogy csak 2 hónapra alkalmaznának. Nyilván azért erőltetik, hogy ne kelljen annyit fizetniük. Én a helyedben csak az egyetem befejezése után váltanám ki amikor az első komolyabb munkahelyedre akarsz menni, de fontos, hogy a start kártyát még az első munkaszerződés aláírását megelőzően kell igényelni. Ja és az nem gond, hogy suli alatt dolgoztál, én is így voltam. Szóval ha most váltanád ki csak rosszul járnál.
2009. jún. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Megfogadom a tanácsaitokat!
2009. jún. 12. 14:43
 4/6 anonim ***** válasza:
A büntetést a hatóság félrevezetése miatt gondoltam, mivel nyilatkozni kell, hogy a tanulmányokat befejezted vagy abbahagytad. Te egyiket sem, tehát nem jár a START-Kártya. De biztosat a büntetésről nem tudok, igaz most mindenért büntetnek ami csak elképzelhető. Jól döntöttél.
2009. jún. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Beszéltem a "főnökömmel", mondtam, hogy nem váltom ki a kártyát. A válasza az volt, hogy ebben az esetben az utánam fizetendő illetékek felét ( mivel az egyik felét az állam állja) NEKEM kell fizetnem. Úgy gondolom ez törvénytelen. Köszönöm, hogy tanácsaitokkal is felnyitottátok a szemem! Természetesen lemondtam a munkát
2009. jún. 12. 21:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, törvénytelen. Ha mindent megtehet egy munkavállalóval, csak egyre nagyobb lesz a visszaélés a dolgozóval szemben.
2009. jún. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!