Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem kell feltétlenül egyetemet...

Nem kell feltétlenül egyetemet végezni?

Figyelt kérdés

én úgy gondolom hogy ahhoz hogy valaki jól keressen és/vagy gazdag legyen,nem kell feltétlenül egyetemet végezni.

Ti hogy gondoljátok?


2011. aug. 30. 21:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem kell, ha az embernek van egy szakmája és jól csinálja azt esetleg már saját vállalkozása is van akkor idővel az egy normális céggé alakulhat ki ahol a kis munkás emberből cég vezető lett és nem kell aggódnia azon hogy éhen hal.
2011. aug. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetem nem garancia semmire, a jókeresetre semmiképpen sem.
2011. aug. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem az egyetem a lényeg, hanem a tudás.

Sajnos elég sok hülye jön ki az egyetemekről is..

2011. aug. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
hát én ugy gondolom hogy ha valaki tud angolul és/vagy németül +van egy szakmája akkor rengeteg országban dolgozhat és szerintem ez jobb mintha évekig egyetemre járna ,közben meg nem lenne pénze...
2011. aug. 30. 22:14
 5/23 anonim ***** válasza:
59%
Kíválóan kell beszélned az adott ország nyelvet ahhoz hogy szakmában sikeres legyél külföldön. Nem elég a konyhanyelv. Másrészt meg olyan szinten kell végezni, mint az ottani emberek. A gond ott kezdődik, hogy az itteni oktatás során lehet nem kapod meg azt a színvonalú képzést a szakmán belül.
2011. aug. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
ilyenekkel van tele az ország, mint a kérdező, akik hisznek még a mesében, meg beindulnak arra, hogy valami ismerős ismerőse csak egy szakmunkás volt,és most meg cégvezér, igen, van ilyen, 100 000-ből egynek sikerül, a többit elfelejtik. egyetemen azért kapsz egy olyan képet a világról, amit máshol nem nagyon, meg esélyed van bekerülni egy jó helyre.
2011. aug. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
de egy csomó oylan munka is van amit nem lehet egyetemen tanulni...
2011. aug. 31. 11:51
 8/23 anonim válasza:
60%

Elég a 8 osztály is, gyerekem!


Üdv: Stadler József

2011. szept. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
ez a válasz nem volt hasznos
2011. szept. 1. 15:02
 10/23 anonim ***** válasza:

Pedig korrekt válasz volt némi humorral fűszerezve.


Nem a papírokat fizetik meg, hanem a piacképességet (amit sokszor papírokkal kell bizonyítani mondjuk).


Vállalkozások indításához nem feltétel az egyetemi végzettség, illetve sok jól fizető álláshoz sem (pl élsportolók).


Ezen kívól a jó fizetés még nem jár gazdagsággal, viszont az, hogy azt hogyan költi el/fekteti be a delikvens az igen.

2011. szept. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!