Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan viselkedsz a főnököddel...

Hogyan viselkedsz a főnököddel? Ő veled?

Figyelt kérdés

Régen a gyakorlati helyemen kihasznált az oktatóm,ahol tudott megalázott,pedig megtettem minden tőlem telhetőt,ami nem is volt kevés.Nem akartam visszaszólni,mert még igencsak fiatalka voltam és ugyebár így duplán tisztelnem kellett(felnőtt és a főnököm egyben)

Most megint gyakorlatra megyek majd.Mit tegyek,hogy ne legyek az,akin látja,hogy könnyen rászállhat?

Ti hogy viselkedtek?Értem ezalatt,hogy sokat beszéltek vele,tanácsot kértek,mosolyogtok vagy inkább elvagyok magatoknak,kerülitek?Esetleg más?Mit tesztek ha igazságtalanul lettetek lecs*szve?

Nekem ez nagyon sokat számít,légyszives írjátok le.


2011. aug. 31. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én, korábbi hibáimból tanulva, határozottnak, de távolságtartónak mutatkozok a főnököm előtt. Nem beszélek neki a magánéletemről, nem csacsogok vele. Szigorú munkakapcsolatunk van. Ha nem értek vele egyet, igenis kinyitom a számat, és elmondom a véleményemet. Tudja, hogy nem vagyok beszari. Magamért minden körülmények közt kiállok.

Az előző munkahelyemne megpróbáltam csendes, semleges maradni, de ez nem jött be.Így is elküldtek. Nem is én voltam. Légy önmagad, a munkádat meg végezd el rendesen, és akkor nem lesz gond!

2011. aug. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én pályakezdő vagyok jelenleg, de a nyári munkáimról be tudok számolni: Egy Balaton parti abc-ben voltam eladó és igencsak sokat kellett "nyelnem" a főnökasszonytól. Megnehezítette a dolgomat az is, hogy rokon jelölt, így néha ezt hátrányként éreztem, mint előnynek. Sokszor volt olyan, hogy más hibája miatt én "szívtam", én kaptam a leszidást, de nem tehettem mást, csak tűrtem és tűrtem. Kellett a pénz, máshová nem tudtam volna menni dolgozni, ezért igyekeztem jól végezni a munkámat. Egyébként azt megjegyezném, hogy nemcsak velem viselkedett így a főnökasszony. A pénztáros kolléganőmmel szintén sokszor lekezelően bánt, de ő is csak tűrt. Amíg ott volt a boltban (nyitáskor illetve néha ebédkor átugrott illetve zárásnál), inkább árut töltöttem, kiszolgáltam a vásárlókat, hogy addig se hallgassam a mizériáit. Amikor nagyon megbántott, türtőztettem magam és csak akkor jött ki belőlem (sírás formájában), amikor a főnökasszony elment. Természetesen ha megkért még valamire, akkor azt habozás nélkül megcsináltam. Azt még hozzátenném, hogy emberként rendkívül normális nő, viszont főnökként...teljesen magával "ragadta" a hatalom.

Remélem segítettem.

21/N

2011. aug. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszaitokat.második válaszoló tudom miről beszélsz,én is nyeltem mint a torkosborz.

Egy eset csak érdekességképp:fodrász tanuló voltam,tél volt,lucskos idő.majdnem minden vendéget mi,tanulók csináltunk(ketten voltunk néha,de aznap csak egyedül),amíg a főnök a műkörmét csináltatta vagy a kozmetikus babrált vele vagy vásárolgatott,evett,szolizott csak annyi dolga volt,hogy beírja a vendégeket.

Na a lényeg,hogy nem volt elég,hogy én csináltam a rengeteg vendéget,folyton szemétkedett,gúnyolódott,de amikor nem volt vendég a mocskot takarítottam amit behoztak a szalonba.(sár)erre leültem 5percre végre,oktatóm kiment cigizni és összejárta a járólapot.feltöröltem,aztán megint összetotyogta.feltöröltem.kb 4x játszotta el ezt.5.x beszélt egy ismerősével és mostam közbe a járólapot,erre beszól,hogy haggyad már azt,nem látod,hogy beszélgetek?úgyis felmosod ma még vagy 20x és lenézően rámpillantott.

na erre fogtam magam leba*sztam a felmosót,mondom nem takarítónőnek tanulok.azóta is azt híreszteli,hogy nehezemre esett 1x felmosni a padlót,mert kiskirálylánynak képzelem magam.

bocsi,hogy hosszú lett.:)

2011. aug. 31. 11:00
 4/6 A kérdező kommentje:

mostmár nem fogok tűrni,kinyitom a szám,ahogy az első válaszoló is tanácsolta.

Ha valaki még ír,annak örülök.

2011. aug. 31. 11:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok: Igen, ez számomra is ismerős helyzet volt, hogy egy nap..legalább 6-7-szer neki kellett állnom, mire ténylegesen sikerült felmosnom anélkül, hogy jött volna vásárló. Persze ha esett az eső, akkor ugye...többször kellett feltörölni. Az a baj egyébként, hogy sokszor annak örül az ember, hogy dolgozhat illetve van hol dolgoznia így nem igazán tud "ugrálni", hiába kapja a leszidásokat, beszólásokat. Én is kinyitottam volna a számat, de mivel..rokon jelölt, így senkinek sem akartam rosszat, legfőképp nem a testvéremnek (az ő anyós jelöltje volt a főnökasszonyom).
2011. aug. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

megértem,az mégrosszab helyzet:/

Köszönöm,hogy írtál!

2011. aug. 31. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!